Jak przekonać partnerkę do czystości przed ślubem

Dział pomocy przeznaczony dla osób poszukujących - nie będących członkami kościołów protestanckich. Tutaj możecie postawić swoje pytanie, wątpliwości, prośbę o radę, itd. Uwaga: odpowiedzi mogą udzielać wyłącznie osoby należące do kościołów protestanckich.
Rottne
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2020, 19:26
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Poszukujący Boga.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak przekonać partnerkę do czystości przed ślubem

Postautor: Rottne » 23 lis 2020, 20:07

Witam wszystkich serdecznie! Chciałbym poprosić o jakąś poradę. Jestem w związku od niespełna 4 lat, a od około miesiąca wiele się zmieniło, ponieważ po kilku miesiącach słuchania i czytania słowa Bożego oddałem życie Jezusowi i zacząłem się stosować do Bożych praw. Jednym z nich jest czystość przed ślubem, oczywiście partnerka nie jest po mojej stronie, uważa że jakaś sekta ma na mnie taki wpływ. Moja dziewczyna, tak jak i ja wychowała się w tradycji katolickiej z tym, że jej rodzina raczej nie uczęszczała do kościoła. Pytanie jest następujące... Czy jeśli moja druga połówka będzie stanowczo przeciwna mojej wierze, to muszę wybrać pomiędzy nią, a moją wiarą czy raczej na swoim przykładzie starać się ją przekonać do poznawania Biblii, co za tym idzie Jezusa...? Muszę też dodać, że jak jej pierwszy raz powiedziałem, że zamierzam podążać za Jezusem to wydała z siebie dziwny dźwięk, który ona nazwała płaczem, ale w moim odczuciu, to jakby jakiś demon się manifestował. Nigdy wcześniej krzyku w takim tonie nie słyszałem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak przekonać partnerkę do czystości przed ślubem

Postautor: KAAN » 25 lis 2020, 15:12

Trudno cokolwiek ci doradzić, to twoja odpowiedzialność życiowa. Jedyne co mogę ci poradzić to ufać Panu Bogu, trwać w modlitwie i respektować Boże zasady, poszukiwać rozwiązań w Słowie Bożym. Musisz sam zdecydować, jakakolwiek szczegółowa rada od nieznajomych może cię skrzywdzić, dlatego niechętnie ktokolwiek odpowiada na twój problem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Dla poszukujących”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości