Prośba do "komputerowców"

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Prośba do "komputerowców"

Postautor: Grażyna » 07 sty 2014, 11:31

Mam laptopa z Vistą. Nie wiem, co się stało, ale przestał działać korektor, który zawsze podkreślał na czerwono błędnie napisane wyrazy. Teraz wszystkie wyrazy są podkreślone.
I druga prośba: ktoś włamał się na moje konto na poczcie elektronicznej. Sprawę zgłosiłam do admina portalu - niech go namierzą po IP.. Jak się zabezpieczyć przed czymś takim dodatkowo? Please... :rozwalkompa2:


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 sty 2014, 15:19

Napisz jaki program. Większość programów korzysta z własnych słowników do sprawdzania błędów.

Może domyślny język Ci się zmienił. Jeżeli domyślny język masz ustawiony na Angielski to wszystkie wyrazy uzna za błędy. Prawda?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Anmarivero » 07 sty 2014, 17:52

Też uważam, że coś Ci przeskoczyło w języku na jakiś obcy :D
A co, do włamań, poradzić nie mogę, bo się nie znam :D

Powodzenia!


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 07 sty 2014, 18:09

Grażyna pisze:I druga prośba: ktoś włamał się na moje konto na poczcie elektronicznej. Sprawę zgłosiłam do admina portalu - niech go namierzą po IP.. Jak się zabezpieczyć przed czymś takim dodatkowo? Please...

Mocne hasło. Dłuższe niż osiem znaków, zawierające małe i wielkie litery, cyfry i inne znaki. Hasło należy regularnie zmieniać, np. co miesiąc. Nie pozwolić przeglądarkom na pamiętanie haseł. Gdy odchodzisz od komputera nie zapomnij przycisnąć przycisnąć jednocześnie klawiszy z okienkiem i l. Zakładam, że konto którego używasz na Twoim komputerze jest prawidłowo skonfigurowane, to znaczy posiadasz mocne hasło i uprawnienia administratora ma tylko administrator.

Co do słownika. Jeżeli nie działa słownik w Firefoxie to spróbuj "PPM" i zakładki języki wybierz właściwy język, ewentualnie dodaj słownik. "PPM" to prawy przycisk myszy, a jeżeli jesteś leworęczna i dla leworęcznej osoby masz skonfigurowany komputer to odwrotnie.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 08 sty 2014, 10:35

Bardzo wszystkim dziękuję. Pozdrawiam
Wieczorkiem będę walczyć z kompem.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 21 sty 2014, 18:18

Adalbertus pisze:Mocne hasło


Mocne hasło to nie wszystko jeśli masz trojana na kompie. Trojan taki sprawdza zawartość pól formularza, gdy wpisujesz login i hasło poprzez klawiaturę i wysyła dane gdzieś do bazy.

Oprócz mocnego hasła, proponuję przeskanować komputer programami?: Mbam, DrWeb Cureit (zaktualizowane) oraz przeskanować system programami specjalnymi np: OTL i dać komuś logi do sprawdzenia. (Na przykład tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum217.html )


.
Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 21 sty 2014, 22:01

Dzięki. :)


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4





Grażyna
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 sty 2014, 13:23

To i ja zwrócę się z prośbą do "komputerowców". Po długiej walce z trojanem,który uszkodził 2 komputery zainstalowano mi Windows7 /jest OK/,ale nie mam dźwięku ani nie mogę oglądać niczego na youtubie,żadnych filmów itp. Nie mam kogo zapytać. Byłam w punkcie napraw to kazali przynieść i na dzień dobry 100 zł powiedzieli, tylko za sprawdzenie co jest nie tak +ewentualna naprawa. Program mam legalny.
Ponieważ ten komp.z którego teraz korzystam jest od syna /kiedyś kupił sobie nowy i ten mi dał,ale teraz chce go spowrotem :-( /, może ktoś z forumowiczów ma laptop do sprzedania, ale na raty, bo :-( :-( kasy mało :roll:
Ewentualnie, znalazłam laptopy na allegro, ale też nie ma kto mi poradzić. Myślałam już o zakupie na raty z allegro właśnie,ale tam podają parametry a ja nic z tego nie rozumiem.Znając moje szczęście ;-) na pewno wpakowałabym się w jakieś bagno. :mrgreen:


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 22 sty 2014, 14:03

Nie ma się co dziwić. Sprawdzanie co jest nie tak kosztuje trochę czasu, a za darmo nikt nie będzie siedział.
Ciężko zgadywać co jest nie tak na odległość, może brakuje sterowników do karty?

To może syn mógłby coś poszukać i sprawdzić?


.
Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 22 sty 2014, 19:19

kontousunięte1 pisze:To i ja zwrócę się z prośbą do "komputerowców". Po długiej walce z trojanem,który uszkodził 2 komputery zainstalowano mi Windows7 /jest OK/,ale nie mam dźwięku ani nie mogę oglądać niczego na youtubie,żadnych filmów itp. Nie mam kogo zapytać. Byłam w punkcie napraw to kazali przynieść i na dzień dobry 100 zł powiedzieli, tylko za sprawdzenie co jest nie tak +ewentualna naprawa. Program mam legalny.
Ponieważ ten komp.z którego teraz korzystam jest od syna /kiedyś kupił sobie nowy i ten mi dał,ale teraz chce go spowrotem :-( /, może ktoś z forumowiczów ma laptop do sprzedania, ale na raty, bo :-( :-( kasy mało :roll:
Ewentualnie, znalazłam laptopy na allegro, ale też nie ma kto mi poradzić. Myślałam już o zakupie na raty z allegro właśnie,ale tam podają parametry a ja nic z tego nie rozumiem.Znając moje szczęście ;-) na pewno wpakowałabym się w jakieś bagno. :mrgreen:


Masz laptopa czy PC? Winą braku dźwięku może być brak wgranych sterowników do karty dźwiękowej. Brak możliwości oglądania filmów na yt to zapewne wina nie zainstalowanych wtyczek, po czym wnioskuje, że masz kompa w dosyć surowym stanie, co dodatkowo przemawia za faktem niezainstalowanych sterowników audio. Nic Ci się nie wyświetla przy próbie oglądania filmów na yt? Jeśli masz laptopa to spróbuj znaleźć na nim(spodnia cześć) dane modelu i możesz wrzucić tutaj. Jeśli to PC.... hmm, możesz mieć problem, bo zidentyfikować płytę główną to nie taka prosta sprawa.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 sty 2014, 11:12

doktorsky pisze:To może syn mógłby coś poszukać i sprawdzić?

I tu jest "pies pogrzebany".Na pewno mógłby,ale ....
Nie ma się co dziwić. Sprawdzanie co jest nie tak kosztuje trochę czasu, a za darmo nikt nie będzie siedział.

No wiem, ale skoro to tylko kwestia zainstalowania to uważam,że przesadą jest 100 zł + coś jeszcze. Ten komputer nie jest tyle wart.
Onlyou pisze:Masz laptopa czy PC?

Stacjonarny.
Onlyou pisze: brak wgranych sterowników do karty dźwiękowej

Też tak przypuszczam, ale ja nie wiem co z tym zrobić. Jakoś żyję bez tego wszystkiego.
Przed awarią wszystko było dobrze i to nie w moim kompie była awaria ale u syna.Myślę,że złośliwie nie udostęp[nił mi dźwięku.Ciągle burczał kiedy słuchałam kazań,wykładów i oglądałam takie rzeczy.
Dziękuję za Wasze wpisy i porady. :-D


Onlyou
Posty: 176
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:50
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Onlyou » 24 sty 2014, 14:01

Poradzimy sobie jakoś. Ściągnij sobie program Aida32 z poniższej strony:

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA32-Ente ... 11510.html

Na tej stronce pojawią Ci się przycisk "Pobierz program" po lewej, i "Linki bezpośrednie" po prawej(taki siwy). Wchodzisz w "linki bezpośrednie". Rozwinie Ci się lista, i klikniesz w to, co Ci się pokazało. Ściągniesz w ten sposób program, za pomocą którego może uda nam się ustalić twoją płytę główną. Po pobraniu, klikasz na to, co Ci się pobrało i wybierasz miejsce gdzie chcesz rozpakować wszystkie pliki. Może być to pulpit. W miejscu do którego wypakowałaś wszystkie pliki szukasz ikonki z komputerkiem i nazwą pliki aida32. Uruchamiasz ten plik. Otworzy Ci się okno i po lewej stronie masz rozwijającą się listę z "+". Rozwijasz "Płyta główna" klikając w ten "+". Rozwinie Ci się nowa lista. Znajdziesz w niej element "Płyta główna". Klikasz na niego. Po prawej stronie wyświetlą Ci się właściwości twojej płyty głównej. Skopiować ich się nie da, ale możesz np. przepisać je na kartkę. Wyślij me te dane przez pm'a albo wrzuć tu w temacie.



Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości