Programy biblijne

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 19 sty 2008, 18:12

"Biblia dla Windows" Biblia v1.4
Ale niestety tylko pod 32 bitowe systemy Windows bo np: pod 64 bit Windows Vista nie działa.
Ale za to pod 64 bit Windows Vista chodzi inny program biblijny takze darmowy gdzie jest więcej przekładów biblijnych "FREE Bible"


globus
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Biblia na komórkę

Postautor: globus » 23 wrz 2008, 13:34

mam prosbe

chciałbym jakies namiary na Biblie na telefon komorkowy. Znalazlem taki jeden program, ale niestety jest to przeklad rzymski (Biblia Tysiaclecia), a mnie zależy na przekladzie protestanckim (przyczyny tegoz oczywiste), konkretnie o Biblie Warszawska na komorke.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 wrz 2008, 14:07

Raczej nie znajdziesz, z powodu praw autorskich. Tysiąclatka aż taka zła nie jest ;-) Trzeba tylko pamiętać, że to przekład ewidentnie wyznaniowy. Niedawno myślałem aby zrobić BW na komórkę ale na razie cierpię na brak odpowiednio ciągłej ilości czasu wolnego (jak i byłoby to bardziej dla mojego własnego użytku oraz co najwyżej rozpowszechnienia zawierającego się w 'fair use' właśnie z powodów praw autorskich).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
globus
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: globus » 23 wrz 2008, 14:11

fantomik pisze:Niedawno myślałem aby zrobić BW na komórkę ale na razie cierpię na brak odpowiednio ciągłej ilości czasu wolnego (jak i byłoby to bardziej dla mojego własnego użytku oraz co najwyżej rozpowszechnienia zawierającego się w 'fair use' właśnie z powodów praw autorskich)


coz... szkoda. ale jak juz zrobisz - to daj znac. ja bede sie modlil aby to wypalilo. zapodam ta intencje dalej do znajomych. bo nie wyobrazam sobie tak dalej zeby bylo, a raczej zeby nie bylo BW na komorke. nie chce korzystac z BT bo nie chce sobie robic metliku w glowie - jak czytasz to i zapamietujesz, a ja wole nie mieszac sobie - inna biblia w domu, inna na komorce, bo mi to przynajmniej utrudnia. taki juz jestem. w kazdym razie popyt na takie cus bylby spory...


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 23 wrz 2008, 14:56

Biblia Warszawska: :D :D :D

http://students.mimuw.edu.pl/~ja235896/ ... wnload.php

poprosiłem tego gościa jakiś rok temu o stworzenie Biblii Warszawskiej i okazuje się, że już jest :D a jeszcze niedawno nie było :)
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 15:03 przez Ian, łącznie zmieniany 1 raz.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
globus
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: globus » 23 wrz 2008, 15:02

Janoff pisze:Jest za to Biblia Gdańska


super! - daj namiary. dzieki wielkie!!! lepsze to niz tysiaclatka - w razie czego bedzie cos na komorce - w razie czego - bo i tak nie bede za czesto czytac zeby mi sie nie zrobil balagan w glowie z tymi inniejszymi przekladami ;)


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 23 wrz 2008, 15:03

haha właśnie edytowałem post, bo okazało się, że jest Warszawska :D


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
globus
Posty: 15
Rejestracja: 23 wrz 2008, 13:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: globus » 23 wrz 2008, 15:04

o!!!!!!! jednak jest warszawska????????????? super. HALLELUJAH. Chwala ci Panie JESTES WIELKI!. super! ALE SZYBKO MOJE MODLITWY ZOSTAŁY WYSLUCHANE, az trudno uwierzyc!!!

Dzieki wielkie. Pozdrawiam!!!!!


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 23 wrz 2008, 15:05

globus pisze:o!!!!!!! jednak jest warszawska????????????? super. HALLELUJAH. Chwala ci Panie JESTES WIELKI!. super! ALE SZYBKO MOJE MODLITWY ZOSTAŁY WYSLUCHANE, az trudno uwierzyc!!!

Dzieki wielkie. Pozdrawiam!!!!!
:D też się cieszę! bo mam na komórce Tysiąclatke, zaraz zmieniam :) Chwała Panu :) :)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 23 wrz 2008, 15:07

Super :-) Już zaciągam :-D

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 02 paź 2008, 21:27

fajnie, tylko jak to zainstalować?


Garnett
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2008, 19:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Garnett » 02 paź 2008, 21:38

Wrzuć plik do folderu (np inne) na komórce, wejdź potem z poziomu komórki do niego i otwórz plik.


Basic
Information
Before
Leaving
Earth
Awatar użytkownika
Blaith
Posty: 673
Rejestracja: 29 sty 2008, 15:23
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Blaith » 02 paź 2008, 21:57

o już działa, super sprawa :)


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 05 paź 2008, 03:16

Super, jeszcze nigdy nie miałam tak małej biblii. Teraz dodatkowo zawsze mam ją przy sobie. :D


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości