Słowo Życia

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Słowo Życia

Postautor: wyczekujący » 23 lip 2019, 13:22

Co myślicie o przekładzie "Słowo Życia"? Jest to podobno parafraza Nowego Testamentu, ma współczesny język polski więc dobrze mi się ją czyta, wie ktoś może czy mogę czytać ten przekład/parafrazę ? Zastanawia mnie to, bo jest to dość współczesny język i nie jest to takie tłumaczenie raczej 1:1, tzn słowa są zamienione na bardziej nowoczesne, powszechne w użytku teraz. Ale raczej sens mają ten sam.


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo Życia

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lip 2019, 14:16

wyczekujący pisze:Co myślicie o przekładzie "Słowo Życia"? Jest to podobno parafraza Nowego Testamentu, ma współczesny język polski więc dobrze mi się ją czyta, wie ktoś może czy mogę czytać ten przekład/parafrazę ? Zastanawia mnie to, bo jest to dość współczesny język i nie jest to takie tłumaczenie raczej 1:1, tzn słowa są zamienione na bardziej nowoczesne, powszechne w użytku teraz. Ale raczej sens mają ten sam.

Popieram współczesne przekłady bo do współczesnych ludzi nie dotrze się (raczej) słownictwem Biblii Gdańskiej (z 16 wieku)!
A jak ktoś chce jeszcze coś bardziej innego niż przekład 1:1, to polecam Nowy Przekład Dynamiczny; tu próbki tekstów: https://biblianpd.pl/category/slowo-na-dzis/

A tu: https://biblia.apologetyka.com/read można sobie porównać m.in. "Słowo Życia" z innymi tłumaczeniami.
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Słowo Życia

Postautor: KAAN » 23 lip 2019, 22:16

wyczekujący pisze:Co myślicie o przekładzie "Słowo Życia"?....
Myślę, że lepiej czytać nie parafrazy; ostatnio powstało kilka dobrych współczesnych przekładów np. UBG, przekład dosłowny Zaremby, przekłady sponsorowane przez Ligę Biblijną, przekłady toruńskie. Poszukaj sobie któryś przekład i potraktuj jako osobistą Biblię, taką twoją. Polecam uwspółcześnioną gdańską UBG, sam z niej teraz korzystam. Ma parę niedoskonałości, ale jest dobra.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Słowo Życia

Postautor: marioosh666 » 24 lip 2019, 06:28

Ja się trochę boję ekumenizmu w nowych przekładach.


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości