Zastąp płatnego Windowsa darmowym Ubuntu

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Ciemnota
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2009, 15:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Zastąp płatnego Windowsa darmowym Ubuntu

Postautor: Ciemnota » 05 wrz 2009, 21:28

Obrazek

Wy w gierki nie gracie więc system Ubuntu powinien być dla Was idealny ^_^ Ubuntu to system Linuks tyle, że jest on przystosowany do domowych użytkowników.

→ System jest całkowicie darmowy. Twórcy Ubuntu wysyłają za darmo oryginalne płyty z systemem. Jedynym minusem wysyłki to, że trwa ona od 2 tygodni do miesiąca.
Nie dość, że oszczędzasz około 400zł za licencję Windowsa to jeszcze za MSOffice 200zł i antywirusa kolejne 200zł(jeśli korzystasz z płatnego) oraz kilka tysięcy zł na zakup nowego komputera. Ubuntu i ogólnie Linuks nie potrzebują antywirusa ponieważ żadne wirusy z Windowsa na nim nie zadziałają a samych wirusów linuksowych nie dość, że praktycznie nie ma to jeszcze i tak są mało szkodliwe.
W Ubuntu domyślnie jest zainstalowany darmowy odpowiednik płatnego MSOffice oraz cała gama innych programów.

-Rhythmbox - odtwarzacz muzyki
-Totem - odtwarzacz filmów
-Firefox - wiadomo
-Pidgin - multikomunikator internetowy
-Proste gierki takie jak saper, pasjans i wiele innych
-Kalkulator - bardziej rozbudowany niż Windowsowy
-Gedit - notatnik bez dwóch zdań lepszy od zwykłego notepad.exe
-Gimp - darmowy odpowiednik Photoshopa
Oraz wiele innych

→ Nie musicie od razu instalować systemu. Wystarczy go nagrać na płytę a potem zrestartować komputer. System wgra się częsciowo do RAM. Nic się nie musicie bać niczego nie skasujecie ani nie zepsujecie - nie da się. Jak się Wam system spodoba to tu macie pokazane jak go zainstalować
http://www.dobreprogramy.pl/Linux-Insta ... 11279.html

≈ Tutaj macie zrzuty ekranów tego systemu
KLIK

≈ Tutaj macie link do pobrania 32bit wersji Ubuntu
DOWNLOAD

≈ Tutaj macie polskie strony o Ubuntu
http://www.ubucentrum.net/
www.ubuntu.pl/

Jak czegoś nie wiecie to piszcie.

♥ Polećcie ten system w Waszych zborach to będzie więcej pieniędzy na ciastka :puppyeyes:


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zastąp płatnego Windowsa darmowym Ubuntu

Postautor: Adalbertus » 05 wrz 2009, 21:35

Ciemnota pisze:♥ Polećcie ten system w Waszych zborach to będzie więcej pieniędzy na ciastka :puppyeyes:


Dlaczego Ty jeszcze nie zastąpiłeś swojego Windowsa Linuksem?


Ciemnota
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2009, 15:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ciemnota » 05 wrz 2009, 21:37

:mrgreen:

Nie działa mi na nim tuner tv więc mam 2 systemy.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 05 wrz 2009, 21:51

Ciemnota pisze::mrgreen:

Nie działa mi na nim tuner tv więc mam 2 systemy.


To dziwne, mój szef mówił, że w Ubuntu wszystko działa. Mnie natomiast wszystko działa w Mandrivie, w Windowsie działa dużo gorzej.


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 05 wrz 2009, 21:57

Adalbertus pisze:Mnie natomiast wszystko działa w Mandrivie, w Windowsie działa dużo gorzej.

skąd to znam... :-)


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 05 wrz 2009, 22:43

Ja również polecam i zalecam stosowanie Linuksa. Aby zainstalować Linuksa Ubuntu wystarczy go ściągnąć z neta (np. stąd) (700 MB), wypalić na płytę i ustawić w biosie rozruch z cd. Dalej już tylko klikanie "dalej" i po kilku chwilach mamy system gotowy do pracy..


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 05 wrz 2009, 23:20

no i znowu mi sie oberwie :-)
nie dolaczam sie do tego entuzjazmu
windowsa mam za darmo w wersji serwer 2003, serwer 2008, XP, Vista, Windows 7 (jak zresztą każdy student wydziału na mojej uczelni) wiec niczego nie oszczedze - bo nie wydaje a w czasach gdy jeszcze nie mialem, probowalem zainstalowac Mandrive, Ubuntu, RedHat - zarowno w wersjach sprzedawanych w kioskach jak i kupionych na allegro (okolo 10-15 zl z instrukcja) i nic mi sie nie udawalo, strata mnostwa czasu.
System powinien byc taki jak ten w telefonie komorkowym, naciskasz 3 przyciski i masz wersje fabryczna z domyslnymi ustawieniami. Windows jest najblizszy temu modelowi - jest debils frendly (czyli cos w sam raz dla mnie) - zwyklem z pokoju wchodzic i wychodzic przez drzwi - jak probowalem zainstalowac linuxa i uzywac - mialem wrazenie, ze system ten wymaga bym kazdorazowo wszedl na szafe i z niej wdrapal sie na komin celem wyjscia z pokoju.
Nie wydrukowalem ani jednej strony na ani jednej z kilku testowanych pod linuksem drukarek.
Nie udalo mi sie wypalic ani jednej plytki i nie udalo mi sie sluchac z plytki CD muzyki.
Jak wrocilem do Windowsa - wszystko dzialalo jak nalezy. Zreszta zawsze dziala - az do awarii hardware. Potem zmiana skladnika hardware (najczesciej twardy dysk, choc raz pekla mi plyta glowna jak zapomnialo mi sie, ze w torbie mam lapka a myslalem ze same miekkie rzeczy i torbie sie spadlo z ponad metra) i po niej znowu wszystko dziala, wszystkie drukarki, skanery, nagrywarki.
Office uzywam albo MS Office albo WordPerfect (czesciej MS Office), mam zainstalowanego open office w wersji SUN, Lotusa czy IBM - ale sa to edytory do bani - bezuzyteczne od czasu jak w MsOffice jest juz czytnik i edytor odt (przedtem przydawal sie gdy niektorzy studenci wysylali magisterki w wersji OpenOffice).

Podsumowując: Linuks jest za darmo bo jest dokladnie nic dla mnie nie wart. Podobnie myslę o open office.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 06 wrz 2009, 00:36

chrześcijanin pisze:nic mi sie nie udawalo, strata mnostwa czasu.

Przykro mi, u mnie było inaczej :)

chrześcijanin pisze:System powinien byc taki jak ten w telefonie komorkowym, naciskasz 3 przyciski i masz wersje fabryczna z domyslnymi ustawieniami.

Ubuntu właśnie takie jest :)

chrześcijanin pisze:Nie wydrukowalem ani jednej strony na ani jednej z kilku testowanych pod linuksem drukarek.

U mnie było inaczej - po zainstalowaniu systemu nie musiałem doinstalowywać nawet sterowników do drukarki. Wystarczyło podłączyć kabel usb i zasilacz drukarki do gniazdka i drukowało :)

chrześcijanin pisze:Nie udalo mi sie wypalic ani jednej plytki

Żeby wypalić płytę w Windowsie potrzeba zainstalować do tego program. To samo w Linuksie, ten program to np. K3B - łatwiejszy w obsłudze od najprostszych Windowsowych programów. Instalacja również jest łatwiejsza. Wypaliłem już dziesiątki płyt z kazaniami :mrgreen:

chrześcijanin pisze:i nie udalo mi sie sluchac z plytki CD muzyki.

O ile dobrze pamiętam to muzyki można było słuchać od razu po zainstalowaniu systemu. Nie trzeba nawet instalować odtwarzacza, ani sterowników, bo same zainstalowały się przy instalacji systemu :)

chrześcijanin pisze:Jak wrocilem do Windowsa - wszystko dzialalo jak nalezy.

Skoro masz go za darmo, to przy nim zostań i nie dotykaj Linuksa, tak będzie najlepiej dla wszystkich :) Nie wszyscy są wykładowcami lub studentami na twojej uczelni :)

chrześcijanin pisze:Podsumowując: Linuks jest za darmo bo jest dokladnie nic dla mnie nie wart. Podobnie myslę o open office.

A ja myślę tak o Windowsie - jest nic nie wart dla przeciętnego polaka, który może posiadać o wiele lepszy system jakim jest np. Ubuntu za darmo, a nie za setki zł (ceny podał kolega wyżej).
Tak przy okazji - odkryłem ciekawy link http://wubi-installer.org/ - na tej stronie jest plik exe który uruchomiony z Windowsa automatycznie instaluje najnowszą wersję Ubuntu jako drugi system.

Link obowiązkowy dla osób zainteresowanych Linuksem a nie mającym o nim zielonego pojęcia ;) :
http://taat.pl/ubuntu/


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Ciemnota
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2009, 15:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ciemnota » 06 wrz 2009, 08:58

@chrześcijanin
Ty musiałeś używać starych wersji Ubuntu i dlatego muzyka Ci nie działała ponieważ wtedy Ubuntu nie instalowało automatycznie kodeków podczas odtwarzania czegoś.

Z wersji na wersję Ubuntu jest coraz prostsze.

A jak ktoś jest leniuszkiem to może wypróbować Linux Mint. To jest takie Ubuntu tyle, że od razu ma kodeki, flasha i jave.

Linuks to faktycznie jest beznadziejny ale tylko dla graczy i profesjonalnych grafików ^^"


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 06 wrz 2009, 12:58

Ciemnota pisze:Linuks to faktycznie jest beznadziejny ale tylko dla graczy i profesjonalnych grafików

Trochę się nie zgodzę, jak ktoś wie jak grać, to zagra w każdą grę, a co do profesjonalnych grafików to również nie ma problemu...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 06 wrz 2009, 13:06

Riddick pisze:
Ciemnota pisze:Linuks to faktycznie jest beznadziejny ale tylko dla graczy i profesjonalnych grafików

Trochę się nie zgodzę, jak ktoś wie jak grać, to zagra w każdą grę, a co do profesjonalnych grafików to również nie ma problemu...

Mylisz się. Najlepsze programy graficzne (Adobe) są niekompatybilne z Linuksem.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 06 wrz 2009, 13:18

Norbi pisze:
Riddick pisze:
Ciemnota pisze:Linuks to faktycznie jest beznadziejny ale tylko dla graczy i profesjonalnych grafików

Trochę się nie zgodzę, jak ktoś wie jak grać, to zagra w każdą grę, a co do profesjonalnych grafików to również nie ma problemu...

Mylisz się. Najlepsze programy graficzne (Adobe) są niekompatybilne z Linuksem.

Mylisz się, Adobe CS jest kompatybilne dzięki Linuksowemu WINE ;) (sprawdzałem, działało żadnych problemów, jednak miałem problem z ustawieniem czułości pióra w tablecie, ale pewnie da się to ustawić). CS2 też podobno da się odpalić. Być może te najnowsze są niekompatybilne (ale to kwestia czasu, WINE jest ciągle aktualizowane i również te najnowsze będą po jakimś czasie działać).


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 06 wrz 2009, 13:24

Na Linuksie nie da się odpalić najnowszych gier (lub da się je odpalić, ale będą się "ciąć") i wielu programów do edycji wideo (są linuksowe odpowiedniki, jednak dla profesjonalistów zajmujących się edycją wideo, używających najlepszego programu do wideo - Adobe Premiere, Linux nie zda roli).


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 06 wrz 2009, 13:25

Ian pisze:
Norbi pisze:
Riddick pisze:
Ciemnota pisze:Linuks to faktycznie jest beznadziejny ale tylko dla graczy i profesjonalnych grafików

Trochę się nie zgodzę, jak ktoś wie jak grać, to zagra w każdą grę, a co do profesjonalnych grafików to również nie ma problemu...

Mylisz się. Najlepsze programy graficzne (Adobe) są niekompatybilne z Linuksem.

Mylisz się, Adobe CS jest kompatybilne dzięki Linuksowemu WINE ;) (sprawdzałem, działało żadnych problemów, jednak miałem problem z ustawieniem czułości pióra w tablecie, ale pewnie da się to ustawić). CS2 też podobno da się odpalić. Być może te najnowsze są niekompatybilne (ale to kwestia czasu, WINE jest ciągle aktualizowane i również te najnowsze będą po jakimś czasie działać).

Od CS3 wzwyż nic nie pójdzie (piszę o pełnych wersjach).
Studia graficzne, a także profesjonalni graficy, często wykupują całe pakiety i nikt nie czeka, aż Linux zdąży się dostosować, więc... nikt z niego nie korzysta.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 06 wrz 2009, 13:34

Ian pisze:jednak miałem problem z ustawieniem czułości pióra w tablecie, ale pewnie da się to ustawić

A jaki masz tablet?
Bo jakoś wątpię by profesjonalny WACOM zadziałał w swej pełnej funkcjonalności ;)



Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości