Info dla administracji forum

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Info dla administracji forum

Postautor: Ferdek » 09 lis 2010, 13:03

Wydaje mi się, że zakradł się mały, choć bardzo znaczący błąd jeśli chodzi o pole wyboru przynależności kościelnej podczas rejestracji. Jest: Brak denominacji, a powinno być: Brak dominacji. Definicje obu słów są bardzo rożne i odnoszą się do całkowicie innych zagadnień.
Pzdr.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 09 lis 2010, 13:47

denominacja - społeczność wiernych, wyznanie, grupa religijna

dominacja - przewaga nad osobą, grupą ludzi lub państwem, przewaga ilościowa, jakościowa lub znaczeniowa jednej rzeczy nad inną

więc jakoś bardziej pasuje mi denominacja, a nie dominacja ;)


Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 09 lis 2010, 14:34

Denominacja – reforma pieniężna, polegająca na zastąpieniu dotychczasowej waluty narodowej nową, bez ingerencji w kurs walutowy.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 lis 2010, 14:36

Ferdek pisze:Denominacja – reforma pieniężna, polegająca na zastąpieniu dotychczasowej waluty narodowej nową, bez ingerencji w kurs walutowy.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Wyznanie

Wyznanie - określenie grupy religijnej wewnątrz większego prądu religijnego (w literaturze protestanckiej obecne jest także zapożyczone z języka angielskiego określenie denominacja). Termin zbliżony do pierwotnego znaczenia słowa sekta - bez współcześnie, powszechnie mu nadanego, pejoratywnego zabarwienia.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ferdek » 09 lis 2010, 14:41

Dzięki. Człowiek ciągle się uczy, choć ja kierowałem się typowym znaczeniem tego słowa, ale kto pyta nie błądzi. Przepraszam za treść mojego posta, bo powinien on być raczej napisany jako pytanie, a nie stwierdzenie, czy sugestię. Dzięki jeszcze raz.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 09 lis 2010, 15:43

spox :)

to znaczy spoko :) ;) ;) ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 09 lis 2010, 17:42

Ferdek pisze:Dzięki. Człowiek ciągle się uczy, choć ja kierowałem się typowym znaczeniem tego słowa, ale kto pyta nie błądzi. Przepraszam za treść mojego posta, bo powinien on być raczej napisany jako pytanie, a nie stwierdzenie, czy sugestię. Dzięki jeszcze raz.


Nie martw sie. W koncu jakis oryginalny post. :-)


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 09 lis 2010, 19:01

Ferdek pisze:Denominacja – reforma pieniężna, polegająca na zastąpieniu dotychczasowej waluty narodowej nową, bez ingerencji w kurs walutowy.

to jest jedno ze znaczeń, a słowo w sensie religijnym pochodzi od angielskiego, gdzie słowo denomination, ma wiele znaczeń, takie jak:
1. określenie
2. miano
3. jednostka
4. wyznanie wiary
5. klasa

słowo ma znaczenie ekonomiczne i religijne

http://badzwolny.eu/index2.php?option=c ... f=1&id=265 tutaj też o terminologii, ciekawe... ale część jest to niczego, bo to katolickie podejście więc piszą pod siebie


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 09 lis 2010, 20:24

następnym razem warto zrobić użytek np. z tego:
Obrazek


Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mendrek » 18 lis 2010, 21:11

:lol:



Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość