Znowu proszę o pomoc techniczną

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Znowu proszę o pomoc techniczną

Postautor: kontousunięte1 » 24 mar 2013, 12:19

Mam antywirusowy CCleaner. W piątek włączyłam czyszczenie komputera i zaczęły się problemy. Program dochodzi do 38% i komp wyłącza się tak, jak gdybym wyciągnęła wtyczkę z gniazdka. Wczoraj zrobił to 8 razy. Dziś próbowałam też i znowu to samo.
Czy to znaczy,że mam jakieś "insekty" w kompie, których ten antywirus nie umie przeskoczyć? Jednocześnie jest tam takie info,że nie wykryto żadnych zagrożeń /przynajmniej do tych 38% sprawdzonych.
Rozumiecie o co mi chodzi? Może mnie ktoś łopatologicznie objaśnić? :eek:
:-D


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2013, 16:09

System się resetuje. Trudno powiedzieć dlaczego. Zmień antywirusa, albo lepiej zrób reinstalację swojego Windowsa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 mar 2013, 16:21

Rembov pisze: Zmień antywirusa, albo lepiej zrób reinstalację swojego Windowsa.

Podobno ten antywirus jest bardzo dobry. Jaki poleciłbyś? Laptop jest stary.
Mam Vista to jak mam go reinstalować? Nie rozumiem tego. Ten program został mi wgrany za granicą. Legalnie kupiony dla dwóch osób /poza właścicielem/.Ja jestem jedną z nich.
Czy masz na myśli instalację z płyt zakupionych przez właściciela? To jest nie do wykonania.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2013, 16:30

kontousunięte1 pisze:Podobno ten antywirus jest bardzo dobry. Jaki poleciłbyś? Laptop jest stary.

Zdefiniuj: "Stary".

Moi rodzice mają komputer pracujący na procesorze Duron 800 Mhz podkręconym do 864 Mhz i bodajże 256 MB RAM . Pracują na Windows X P, a za antywirusa robi Avast. Pracuje bez problemów.

kontousunięte1 pisze:Mam Vista to jak mam go reinstalować?

Powinnaś mieć gdzieś płytę instalacyjną. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, to lepiej poproś kogoś doświadczonego. I powiedz mu, aby sprawdził, czy na dysku C nie masz jakichś dokumentów lub zdjęć, które trzeba przenieść w inne miejsce, bo w trakcie reinstalacji je stracisz.

kontousunięte1 pisze:Czy masz na myśli instalację z płyt zakupionych przez właściciela? To jest nie do wykonania.

Dokładnie to miałem na myśli. Ewentualnie, jeżeli ich nie masz, pozostaje pożyczenie od kogoś płyty instalacyjnej Windows Vista.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 mar 2013, 16:39

Dziękuję, teraz rozumiem. Płyt nie mam bo instalacja odbyła się za granicą,podczas mojego pobytu u córki, jakieś 2-3 lata temu.
Komputer jest stary, bo najpierw miała go córka i wykorzystywała w pracy i prywatnie.Potem był za "skąpy" dla jej potrzeb i dała go mnie. Ma więc jakieś 10 lat,może mniej. Dla moich potrzeb aż nadto i tak nie umiem wykorzystywać wielu jego możliwości.
Jeśli chodzi o Awast, to ja poprzednio go miałam i byłam zadowolona. Ten jest darmowy /tzn.awast/,ale kilka miesięcy temu zaczęły mi przychodzić emejle żebym zapłaciła za użytkowanie go. Więc uznałam,że to jakaś ściema i zainstalowałam Comodo. A teraz takie cyrki.
Nie wiem kto ma Vista.Chyba zaniosę do serwisu,ale im nie ufam za grosz :-(
Dziękuję. :-D


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2013, 16:49

Jeśli chodzi o Awast, to ja poprzednio go miałam i byłam zadowolona. Ten jest darmowy /tzn.awast/,ale kilka miesięcy temu zaczęły mi przychodzić emejle żebym zapłaciła za użytkowanie go. Więc uznałam,że to jakaś ściema i zainstalowałam Comodo. A teraz takie cyrki.

Avast w wersji podstawowej cały czas jest darmowy. Maile należy zignorować, a kiedy skończy się licencja to po prostu się ją przedłuża na kolejny rok.

kontousunięte1 pisze:Nie wiem kto ma Vista.Chyba zaniosę do serwisu,ale im nie ufam za grosz

Odradzam. I to bardzo mocno. Po pierwsze mogą policzyć jak Cygan za matkę, po drugie pewnie zignorują prośbę o przejrzenie dysku C. Sugeruję popytanie po znajomych lub rodzinie czy ktoś nie może tego zrobić.

Co do samego systemu, to proponuję wymianę na Windows X P Professional:
1. Stabilny.
2. Wygodniejszy.
3. Mniej obciąży ten Twój stary laptop.
4. Na Allegro można go tanio kupić w wersji OEM.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 mar 2013, 17:03

Rembov pisze:Avast w wersji podstawowej cały czas jest darmowy. Maile należy zignorować, a kiedy skończy się licencja to po prostu się ją przedłuża na kolejny rok.

No tak,było tam o licencji, a ja niepotrzebnie wpadłam w panikę, bo było też o pieniądzach. A z tym bardzo krucho.
Rembov pisze:Sugeruję popytanie po znajomych lub rodzinie czy ktoś nie może tego zrobić.

Tylko,że ja nie mam znajomych, a córka za granicą. Na syna nie mogę liczyć w żadnej sprawie :-(
Rembov pisze: proponuję wymianę na Windows X P Professional:

Miałam kiedyś. Byłam bardzo zadowolona. Teraz też musiałabym przy takiej zmianie iść do serwisu.Widzę ,że mamy jednakowe "zaufanie" do tego typu usługodawców.
Może spróbuję ten antywir odinstalować i dam znowu awast.Z zainstalowaniem powinnam sobie poradzić.Spróbuję.
Sprawdzę też allegro, ale co to jest OEM?
Bardzo Ci dziękuję za pomoc.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2013, 17:07

OEM to rodzaj licencji na użytkowanie oprogramowania. Sprowadza się do tego, że legalnie można użytkować dany program, np. system, wyłącznie na komputerze, do którego został przypisany lub z którym został zakupiony.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 24 mar 2013, 17:08

Rembov pisze:OEM
:hurra: :buziak:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2013, 17:11

Cieszę się, że mogłem pomóc chociaż w ten sposób.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 24 mar 2013, 21:24

można wejść w Windowsa 7, wydaje mi się, że jest stabilniejszy od XP, ale na pewno ma jeszcze mniejsze wymagania, a co antywirusa to Avast jest jednym z lepszych tych darmowych, ale niestety lubi przepuszczać wirusy, do tego spowalnia internet i obciążą system dlatego warto wydać 130 zł i kupić NOD32


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 mar 2013, 14:52

Hardi pisze:warto wydać 130 zł i kupić NOD32

Można zainstalować 30-dniową http://www.nod32.atcomp.pl/pobierz/ próbną wersję: http://www.nod32.atcomp.pl/produkty_dla_domu/
Tylko napisz mi/nam co wybrać?:
http://www.nod32.atcomp.pl/eset_nod32_antivirus/

czy:
http://www.nod32.atcomp.pl/eset_smart_security/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 25 mar 2013, 15:07



Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 25 mar 2013, 15:13

kontousunięte1 pisze:
Rembov pisze:Avast w wersji podstawowej cały czas jest darmowy. Maile należy zignorować, a kiedy skończy się licencja to po prostu się ją przedłuża na kolejny rok.

No tak,było tam o licencji, a ja niepotrzebnie wpadłam w panikę, bo było też o pieniądzach. A z tym bardzo krucho.
Rembov pisze:Sugeruję popytanie po znajomych lub rodzinie czy ktoś nie może tego zrobić.

Tylko,że ja nie mam znajomych, a córka za granicą. Na syna nie mogę liczyć w żadnej sprawie :-(

Nie chodzisz do żadnego zboru? Jeśli chodzisz to chyba powinnaś mieć tam znajomych?

CCleaner to nie żaden antywirus tylko program do czyszczenia kompa, a Avast to lider wielu rankingów programów antywirusowych (korzystam i polecam). Poza tym uważam, że ciągle go używasz, bo wątpię byś go odinstalowała (to nie jest takie proste). Nie będę nic doradzał, bo bez urazy, ale po tym co piszesz widać że jesteś ainformatyczna więc to raczej mija się z celem. Jedyne rozwiązanie to pomoc kogoś znajomego. Kup Windowsa XP lub Windowsa 7 (lepszy ale ciut droższy) i poproś kogoś by ci go zainstalował oraz by zainstalował jakiegoś antywirusa (Avast lub inny znany - nie ma to większego znaczenia). Wcześniej zrób kopie plików, które są ci potrzebne.
Oczywiście możesz zanieść komp do serwisu, ale to raczej bez sensu, bo za praktycznie NIC wezmą od ciebie grubą kasę.

Najtańszy Win7 jaki znalazłem: http://www.karen.pl/product/87044/Progr ... t_SP1.html

Najtańszy Win XP jaki znalazłem: http://electram.pl/pl/produkt/58/WINDOW ... 23__Outlet

Oczywiście na allegro znajdziesz tańsze, ale bardzo łatwo się naciąć na pirata.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, 15:15 przez Ian, łącznie zmieniany 1 raz.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 25 mar 2013, 15:13

Imperator pisze:Nie ma jak to:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind ... s-download

i za darmo!

Masz to zainstalowane? Za darmo? Bo tam napisali tak, że pobieranie jest za darmo... Gwiazdka*
ale czy reszta też gratis?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości