Chodzi o export kontaktów

Biblie, słowniki i inne pomocne narzędzia.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chodzi o export kontaktów

Postautor: Nick » 14 sie 2013, 16:46

Potrzebuję pomocy.
Korzystałem z telefonu Nokia Lumia (system windows), teraz przeszedłem na LG Swift L9 (android)
Mam problem z exportem kontaktów z Lumii na nowy telefon. Przez bluetooth nie da rady bo brak opcji. Te kontakty, które miałem zapisane na serwerze Google, telefon automatycznie pobrał, jednak większość kontaktów mam zapisanych w Windows Live.
Czy ktoś się na tym zna i mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób mogę importować kontakty? Bo wizja ręcznego przepisywania takiej ilości załamuje mnie :D


Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chodzi o export kontaktów

Postautor: Piotrek. » 14 sie 2013, 17:48

Nick pisze:Potrzebuję pomocy.
Korzystałem z telefonu Nokia Lumia (system windows), teraz przeszedłem na LG Swift L9 (android)
Mam problem z exportem kontaktów z Lumii na nowy telefon. Przez bluetooth nie da rady bo brak opcji. Te kontakty, które miałem zapisane na serwerze Google, telefon automatycznie pobrał, jednak większość kontaktów mam zapisanych w Windows Live.
Czy ktoś się na tym zna i mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób mogę importować kontakty? Bo wizja ręcznego przepisywania takiej ilości załamuje mnie :D


Nie mam pojęcia jak jest w LG, ale z każdej Nokii można eksportować kontakty/wiadomości do wybranego pliku przez Nokia Communication Center, który uruchamia się z Nokia Suite po podłączeniu telefonu do kompa. :)

Teraz już tylko pozostaje ewentualna konwersja do formatu obsługiwanego przez LG, bo z Nokii domyślnie są eksportowane do pliku csv - przynajmniej ze starszej wersji Nokia Suite.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chodzi o export kontaktów

Postautor: Nick » 14 sie 2013, 18:51

Piotrek. pisze:
Nick pisze:Potrzebuję pomocy.
Korzystałem z telefonu Nokia Lumia (system windows), teraz przeszedłem na LG Swift L9 (android)
Mam problem z exportem kontaktów z Lumii na nowy telefon. Przez bluetooth nie da rady bo brak opcji. Te kontakty, które miałem zapisane na serwerze Google, telefon automatycznie pobrał, jednak większość kontaktów mam zapisanych w Windows Live.
Czy ktoś się na tym zna i mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób mogę importować kontakty? Bo wizja ręcznego przepisywania takiej ilości załamuje mnie :D


Nie mam pojęcia jak jest w LG, ale z każdej Nokii można eksportować kontakty/wiadomości do wybranego pliku przez Nokia Communication Center, który uruchamia się z Nokia Suite po podłączeniu telefonu do kompa. :)

Teraz już tylko pozostaje ewentualna konwersja do formatu obsługiwanego przez LG, bo z Nokii domyślnie są eksportowane do pliku csv - przynajmniej ze starszej wersji Nokia Suite.


Dzięki Piotrek za pomoc, jednak zwroty "Nokia Communication Center" i " Nokia Suite " brzmią dla mnie obco. Potrzebowałbym bardziej "łopatologicznej" instrukcji :D
Jestem w takiej sytuacji, że niestety brak mi czasu na studiowanie wszelkich innowacji :/


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 sie 2013, 20:24

Ja gdy mam nową komórkę, to po prostu przekładam kartę i nic nie muszę eksportować. :D
Wygłupiłam się? :shy:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chodzi o export kontaktów

Postautor: Piotrek. » 14 sie 2013, 20:48

Nick pisze:
Piotrek. pisze:
Nick pisze:Potrzebuję pomocy.
Korzystałem z telefonu Nokia Lumia (system windows), teraz przeszedłem na LG Swift L9 (android)
Mam problem z exportem kontaktów z Lumii na nowy telefon. Przez bluetooth nie da rady bo brak opcji. Te kontakty, które miałem zapisane na serwerze Google, telefon automatycznie pobrał, jednak większość kontaktów mam zapisanych w Windows Live.
Czy ktoś się na tym zna i mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób mogę importować kontakty? Bo wizja ręcznego przepisywania takiej ilości załamuje mnie :D


Nie mam pojęcia jak jest w LG, ale z każdej Nokii można eksportować kontakty/wiadomości do wybranego pliku przez Nokia Communication Center, który uruchamia się z Nokia Suite po podłączeniu telefonu do kompa. :)

Teraz już tylko pozostaje ewentualna konwersja do formatu obsługiwanego przez LG, bo z Nokii domyślnie są eksportowane do pliku csv - przynajmniej ze starszej wersji Nokia Suite.


Dzięki Piotrek za pomoc, jednak zwroty "Nokia Communication Center" i " Nokia Suite " brzmią dla mnie obco. Potrzebowałbym bardziej "łopatologicznej" instrukcji :D
Jestem w takiej sytuacji, że niestety brak mi czasu na studiowanie wszelkich innowacji :/


Najlepiej po prostu mieć zapisane na karcie SIM - problem znika od razu.

Ściągnij sobie Nokia Suite : http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/produk ... -pc-suite/
albo Zune : http://www.windowsphone.com/pl-pl/how-t ... e-software

Ten pierwszy działa z większością Nokii, a drugi z telefonami typu Windows Phone. Oba umożliwiają komunikację telefon-komputer, więc ogarniesz o co chodzi. ;)


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 sie 2013, 21:12

Małgorzata pisze:Ja gdy mam nową komórkę, to po prostu przekładam kartę i nic nie muszę eksportować. :D
Wygłupiłam się? :shy:

Nie wygłupiłaś się :)
Jednak przy bardziej zaawansowanych modelach sprawa zaczyna się komplikować niestety :/


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 14 sie 2013, 21:16

Piotrek. pisze:Najlepiej po prostu mieć zapisane na karcie SIM - problem znika od razu.


Nokia Lumia niema takiej opcji. Zapisuje w pamięci tel (brak możliwości kopiowania na kartę) i na serwerach

Piotrek. pisze:Ściągnij sobie Nokia Suite : http://www.nokia.com/pl-p...nokia-pc-suite/
albo Zune : http://www.windowsphone.c...7/zune-software

Ten pierwszy działa z większością Nokii, a drugi z telefonami typu Windows Phone. Oba umożliwiają komunikację telefon-komputer, więc ogarniesz o co chodzi.

Spróbuję, dzięki.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 14 sie 2013, 21:30

Nick pisze:
Małgorzata pisze:Ja gdy mam nową komórkę, to po prostu przekładam kartę i nic nie muszę eksportować. :D
Wygłupiłam się? :shy:

Nie wygłupiłaś się :)
Jednak przy bardziej zaawansowanych modelach sprawa zaczyna się komplikować niestety :/

Czyli miałam rację, że chłopcy wolą te "wypasione" komórki. :D Ja cenię prostotę. I telefon to telefon, a nie aparat fotograficzny, czy wieża stereofoniczna :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
dawid01986
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2013, 22:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dawid01986 » 16 wrz 2013, 23:12

Nick miałem kiedyś ten sam problem i długo główkowałem jak to przenieść, gdyż nokia i system windows phone bardzo utrudniają życie użytkownikom i nie polecam.

Nie pamiętam dokładnie jak to zrobiłem, ale zapisz wszystkie kontakty najlepiej na koncie Google na Windows Live też chyba można , potem wejdź przez kompa na to konto i pobierz jako plik wszystkie kontakty( trochę trzeba poszukać gdzie jest możliwość pobrani i zapisania ale na pewno dasz rade :D), potem podłącz telefon do kompa i wrzuć ten plik na kartę pamięci, potem odłącz telefon wejdź w ustawienia -> zarządzaj kontaktami-> import eksport kontaktów automatycznie wyszuka ci na karcie ten plik więc go zaznacz i zapisz i to wszystko :D mam nadzieje że pomogłem

Nokia Suit nie obsługuje takich modeli a w Zune kombinowałem bardzo długo i nie dałem rady
ale może przez to że nie znałem się jeszcze wtedy tak na telefonach i dziś bym to w tym programie ogarnął jak jest faktycznie taka funkcja, chociaż głupie wrzucenie piosenek przez ten program jest dość uciążliwe i trzeba trochę się pomęczyć


dawid01986
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2013, 22:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: dawid01986 » 16 wrz 2013, 23:43

sprawdziłem jak to zrobić w Google
więc zapisz wszystkie kontakty na Gmailu , osobiście założyłem do tego celu nowe konto by mi jakiś śmieci potem nie zapisało, gdy zapiszesz to wchodzisz przez kompa na Gmaila i po lewej stronie klikasz "Gmail" nad "utwórz" wybierasz kontakty i zaznaczasz wszystkie potem więcej -> eksportuj -> wybierz format vCard zapisz i to wrzuć na kartę pamięci przez Windows live powinno być podobnie.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 10 paź 2013, 21:46

dawid01986 pisze: zapisz wszystkie kontakty na Gmailu


Ręcznie?


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 10 paź 2013, 22:44

Na jakimś forum o windows phone znalazłem taką poradę:

kontakty-ustawienia-eksportuj na kartę sim.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 10 paź 2013, 22:46

A masz tam aplikację Transfer kontaktów?
Nie da się przez nią posłać kontaktów na tego lg?
Bo pobrać się da, ale nie wiem jak z wysłaniem.


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 10 paź 2013, 23:01

Transfer kontaktów. Nie wiem tylko czy też wysyła.

http://m.youtube.com/watch?v=LOvWTX4I51 ... OvWTX4I51o


Im bardziej miękki fotel,

tym trudniej z niego wstać
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 11 paź 2013, 19:40

agent terenowy pisze:Na jakimś forum o windows phone znalazłem taką poradę:

kontakty-ustawienia-eksportuj na kartę sim.


Za mało miejsca ;-)
agent terenowy pisze:A masz tam aplikację Transfer kontaktów?
Nie da się przez nią posłać kontaktów na tego lg?
Bo pobrać się da, ale nie wiem jak z wysłaniem.


Gdyby się dało, dawno bym tak zrobił. Systemy są niekompatybilne.

agent terenowy pisze:Transfer kontaktów. Nie wiem tylko czy też wysyła.

http://m.youtube.com/watc...v%3DLOvWTX4I51o


Dzięki, zobaczę :)



Wróć do „Narzędziownia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości