Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: jj » 23 lip 2016, 15:36

Pan Piernik pisze:jj

Interpretujesz ten fragment jako dopuszczający niemoralne metody "ewangelizowania"?


Nie wiem, co rozumiesz przez "niemoralne metody", ale nie o to tutaj idzie. Bo jak nazwac metode, ktora Pawel glosil Chrystusa na Areopagu? Na wstepie pochwalil Grekow za ich balwochwalstwo nazwawszy ich ludzmi bardzo poboznymi, zeby na pustym miejscu, poswieconym "nieznanemu bogu" postawic Chrystusa. Moralne, czy nie? Zauwaz jednak, ile zdan uzyl, zanim zaczal glosic Ewangelie? Kilka zdan.
Dla mnie niemoralne byloby kilkugodzinne przemowienie na stadionie, z ktorego nie wynika nic, poza uczuciem zmeczenia. Albo pantonima na rynku miasta, ktora poza zdolnosciami artystycznymi mlodziezy, nie zawiera zadnego przekazu. Na takie "ewangelizowanie" nie chodze. :)
To, co pisze nie jest w opozycji do ciebie. W ewangelizacji musi byc jasny przekaz. Musi byc gloszona Ewangelia o zbawieniu w Panu Jezusie . Wtedy forma jest drugorzedna. Pawel pisze o tych, ktorzy zacierali rece, z powodu jego uwiezienia, gloszac rownoczesnie i nieswiadomie Chrystusa. Moralne? Nie! Ale na takie tez nie chodze. :-D
Bardzo trafnie Zbyszek zwrocil uwage na mozliwosc, jak daje internet. Ewangelizujesz? A jakze! Nawet nie w cudzyslowie. :)


anna91
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2016, 13:33
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: anna91 » 23 lip 2016, 15:59

Zbyszekg4 pisze:W tym temacie zadam pytanie: Jak zapatrujecie się na - nazwijmy to - ewangelizację internetową?
Mam na myśli aktywność w sieci, wszędzie tam, gdzie można choćby słówko o Bogu napisać, a może i całe długie rozważanie zamieścić...

Moim zdaniem warto prowadzić ewangelizację internetową, bo wiele ludzi stojąc gdzieś na rozdrożu szuka w internecie gdy nie wiedzą gdzie szukać, wstydzą się szukać pomocy i czasem nawet jakiś mały bodziec, drobne świadectwo może dać motywację do głębszych poszukiwań. Np to forum lub blogi mogą dużo rozjaśnić.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: Zbyszekg4 » 23 lip 2016, 16:03

anna91 pisze:Moim zdaniem warto prowadzić ewangelizację internetową

Też tak myślę!
To może wspólnie tutaj zastanówmy się jak to robić najlepiej, gdzie to robić?... Każdy z nas tu na forum używa internetu, więc proponuję "burzę mózgów", aby jakieś wskazówki wypracować...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: Pan Piernik » 26 lip 2016, 14:03

JJ

A jesli chodzi o forme ewangelizacji, to liczy sie tylko przekaz:


Dopuszczasz ewangelizację "mieczem", pistoletem przy skroni, siłą? Skoro dla "przekazu" forma ewangelizacji nie ma znaczenia...

Jeśli forma nie ma znaczenia, a tylko sam przekaz, to dlaczego nie manipulować formą, tak jak manipuluje się podczas sprzedaży bezpośredniej, cz reklam, tak, aby osiągnąć zamierzony skutek?
Hmmmm?


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: jj » 26 lip 2016, 16:02

Panie Pierniku,
powiedz, jak ty sobie wyobrazasz ewangelizacje?


Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: Sebek » 26 lip 2016, 16:33

Ja myslałem o założeniu konta na FB którego nie posiadam w celu głoszenia ewangelii znajomym :) Ale nie wiem jak sie za to zabrać hehe


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: kontousunięte1 » 26 lip 2016, 16:39

Sebek pisze:Ja myslałem o założeniu konta na FB którego nie posiadam w celu głoszenia ewangelii znajomym :) Ale nie wiem jak sie za to zabrać hehe

Nie wiesz, jak konto załozyć, czy jak ewangelizować?
Jeśli chodzi o to drugie, to sporo osób z forum ma tam konta. Wstawia się na oś czasu swoje przemyślenia na przykład. Osoby, które prowadzą blogi również wpisą mogą publikować na fb. Inny sposób to dajesz na swojej osi materiały znalezione w sieci/fb. Po prostu coś znajdziesz ciekawego w temacie i klikasz udostępnij. Wtedy na twojej osi czasu też ukazuje się ten materiał i twoi znajomi mogą go udostępniać dalej. :-D
Kamil ma bloga i często daje też na fb, Czekoladowy, Dragonar sporo ludzi ;-) :-D


Awatar użytkownika
n.ellie
Posty: 380
Rejestracja: 09 maja 2016, 10:17
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: n.ellie » 26 lip 2016, 20:12

kontousunięte1 pisze:Kamil ma bloga i często daje też na fb, Czekoladowy, Dragonar sporo ludzi ;-) :-D

Ooo, a jest tu na forum lista blogów albo właśnie kto działa na Facebooku? W sumie ja dużo siedzę na fejsie. Chciałabym też coś powklejać na ogólnym wallu u siebie, ale jakoś cieżko mi znaleźć ciekawe i konkretne wpisy, które bym mogła udostępnić znajomym.


Mam jeszcze do was pytanie - co byście powiedzieli o blogu przedstawiajacym kobiecym okiem wiarę, Boga, chrześcijańskie małżeństwo i rodzicielstwo? Od dłuższego czasu o tym myślę... Nie chciałabym tu wykładać ciężkiej teologii, bo nie wiem, czy jako kobieta też i mogę kogoś duchowo w ten sposób prowadzić, a po drugie nie jestem teologiem.


I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (1 Kor 13:2)
Obrazek
https://www.instagram.com/kobieta_z_biblia/
http://kobietazbiblia.blogspot.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: kontousunięte1 » 26 lip 2016, 20:47

Listy blogów chyba nie ma. Może w stopce użytkownicy mają. Nie wiem, bo mam stopki ukryte.


leol
Posty: 43
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:45
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: leol » 27 lip 2016, 08:45

Tak sobie myślę, dlaczego oceniacie skuteczność ewangelizacji na podstawie "natychmiastowych" nawróceń? My mamy siać, wzrost pozostawmy Bogu.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: kontousunięte1 » 27 lip 2016, 10:50

leol pisze:Tak sobie myślę, dlaczego oceniacie skuteczność ewangelizacji na podstawie "natychmiastowych" nawróceń? My mamy siać, wzrost pozostawmy Bogu.

Nie wiem skąd taki wniosek wysnuwasz. Chyba już wiele razy pisaliśmy na forum, że jest tak, jak mówisz. My mamy głosić, a reszta należy do Boga. :-D


Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: Luna » 27 lip 2016, 12:39

Zbyszekg4 pisze:W tym temacie zadam pytanie: Jak zapatrujecie się na - nazwijmy to - ewangelizację internetową?
Mam na myśli aktywność w sieci, wszędzie tam, gdzie można choćby słówko o Bogu napisać, a może i całe długie rozważanie zamieścić...
(...)
Tak sobie myślę, że ewangelizacja internetowa ma sens nie mniejszy niż każda inna, a pod jednym względem ma przewagę nawet nad np. rozmową w 4 oczy: Nic w internecie nie ginie i może być odebrane nie przez jedną osobę ale wiele i to nawet wtedy, gdy już nas nie będzie...
A jej skuteczność? - ktoś powie, że nikła...
Czytając powyższe posty, (i znając też coś z życia swego) widać jaka skuteczna jest ewangelizacja nie internetowa - często zerowa, więc myślę (możecie mnie wyprowadzić z ewentualnego błędu), że taka internetowa ewangelizacyjna aktywność nie jest gorsza od innych...


Mnie właśnie ewangelizowano przez Internet. I co? Podziałało :D

n.ellie: fajny pomysł :)

A co do listy w temacie, to podejrzewam, że można dopisać nieśmiałość, brak pewności siebie, jakieś wewnętrzne blokady...


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lip 2016, 17:41

Luna pisze: Zbyszekg4 pisze:
W tym temacie zadam pytanie: Jak zapatrujecie się na - nazwijmy to - ewangelizację internetową?
Mam na myśli aktywność w sieci, wszędzie tam, gdzie można choćby słówko o Bogu napisać, a może i całe długie rozważanie zamieścić...
(...)
Tak sobie myślę, że ewangelizacja internetowa ma sens nie mniejszy niż każda inna, a pod jednym względem ma przewagę nawet nad np. rozmową w 4 oczy: Nic w internecie nie ginie i może być odebrane nie przez jedną osobę ale wiele i to nawet wtedy, gdy już nas nie będzie...
A jej skuteczność? - ktoś powie, że nikła...
Czytając powyższe posty, (i znając też coś z życia swego) widać jaka skuteczna jest ewangelizacja nie internetowa - często zerowa, więc myślę (możecie mnie wyprowadzić z ewentualnego błędu), że taka internetowa ewangelizacyjna aktywność nie jest gorsza od innych...



Mnie właśnie ewangelizowano przez Internet. I co? Podziałało :D

To brzmi bardzo zachęcająco, Dzięki :)
Podasz jakieś szczegóły?... Było by miło je poznać!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 124
Rejestracja: 23 mar 2016, 23:58
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Mazowieckie
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: Luna » 28 lip 2016, 13:39

Szczegółów dużo nie ma. Trochę sama szukałam informacji, trochę trafiałam na protestantów (a czasami i katolików) piszących o potrzebie uznania Jezusa jako Zbawcy. Przede wszystkim tutaj i na zapytaj.onet.pl (tam akurat roi się od znudzonych dzieci w wieku 9-15 lat, ale jest też kilku porządnych użytkowników-ewangelizatorów ). Przydało się też gotquestions.


To all those people doing lines, don't do it, don't do it
Inject your soul with liberty, it's free, it's free
To all the kids with heroin eyes, don't do it, don't do it.
Because it's not, not what it seems
No, no it's not, not what it seems
Salvation, salvation, salvation is free
Salvation, salvation, salvation is free
Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego nie idę na ewangelizację?

Postautor: Kamilzon » 28 lip 2016, 21:27

kruszynka pisze:Ian, szłam sobie raz przez rynek w moim mieście i patrzę: grupka ewangelizacyjna z mikrofonem. Wolni. No to myślę sobie - usiądę sobie na ławeczce i poobserwuję reakcje ludzi. Siedziałam godzinę i słuchałam jak mówią o Jezusie. Reakcja przechodniów? Zerowa. I tak jest w większości przypadków.

Możliwe, że po latach takiego doświadczenia ktoś się zniechęca i jest to po prostu zniechęcenie, a nie wymówka.

Przyjaźnię się z pewną laską 20 lat. 12 lat temu narodziłam się na nowo. Ona była świadkiem przemian, zmiany mojego życia, myślenia, priorytetów. O Bogu opowiadam jej od 12 lat zawsze kiedy się widzimy. I co? Kom plet nie nic. :( Postanowiłam, że już nie będę nic mówić. I, jakieś 2 miesiące temu, ona wychodzi ode mnie i mówi: "ty, po raz pierwszy byłam u ciebie a ty mi nic o Bogu nie opowiedziałaś, czegoś mi brakuje..."
Ale się ucieszyłam. Postanowiłam, że na wspólnych wczasach, będzie więcej czasu to sobie porozmawiamy.
Ale tam dominowała inna tematyka: joga! Jej córka studiuje to i zamierza z jakimś znanym joginem założyć w naszym mieście szkołę. Nie przebiłam się przez ten mur.

Podobnie w pracy. Gadasz 12 lat i nic. Jedna dziewczyna zaczęła czytać pismo. Przychodzi do mnie i opowiada, że czyta. Och, jak się ucieszyłam. Następnie po wypadku samochodowym, który miał jaj mąż, pojechali do Częstochowy podziękować Maryi za ocalenie życia.

A więc mamy i ulicę i przyjaźnie i pracę. Gdzie jeszcze?

Tak. Jestem zniechęcona. Oczywiście, że nie pochwalam tego. Może zaraźcie mnie innym świadectwem niż powyższe....

Droga Kruszynko
A ja to co? :)

Ale niestety jeśli ludzie są zamknięci na Słowo Boże to nic nie pomoże (hehehe Eminem zemnie :) ) Choćbyś nie waidomo jak gadał o Bogu i tak zaraz dostaniesz pytanie "Czy ty aby się do jehowców nie przepisałeś"

Taka natura ludzka jest niestety że ludzie wolą kłaniać się jakimś obrazą czy w ogóle nie wierzyć w nic.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości