Studia po trzydziestce

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Studia po trzydziestce

Postautor: Marcinw » 27 sie 2019, 23:41

W przyszłym roku będę miał 29 lat. Już chyba wspominałem na forum, że od 2011 roku zmagam się z depresja. Głównie z tego powodu nie poszedłem na studia. W tym wieku jest ostatni moment by coś zmienić w życiu. Marzy mi się praca w think tanku gdzie będę przygotowywał różne ekspertyzy z dziedziny stosunków międzynarodowych. Byłaby to praca zgodna z moimi zainteresowaniami. Tyle, że musiałbym przejść głęboką przemianę. Nie potrafię ujarzmic mojego lenistwa. Lecze się psychiatrycznie i lekarz nie wie co jest przyczyną mojego lenistwa. Mam chroniana pracę. Nie wiem czy przyszli pracodawcy nie będą wybrzydzac, że kandydat jest po studiach zaocznych, a nie stacjonarnych. Rezygnacja z pracy w celu pójścia na studia stacjonarne to zbyt ryzykowna gra. Bo co jeśli studia okarza się dla mnie za trudne. Mam dość duża wiedzę o świecie i język jest w trakcie nauki, ale jednak boję się.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Studia po trzydziestce

Postautor: KAAN » 28 sie 2019, 09:17

Oj trudne pytania zadajesz, nie znam ciebie, jak chyba wszyscy na tym forum i doradztwo na odległość to nie jest dobry pomysł. Przemyśl sprawę i musisz podjąć decyzję samodzielnie. Myślę ze ważnym krokiem byłoby zaufanie Panu Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studia po trzydziestce

Postautor: marioosh666 » 28 sie 2019, 12:01

Marcinw pisze:W przyszłym roku będę miał 29 lat. (...)W tym wieku jest ostatni moment by coś zmienić w życiu.

Nie jest... Ludzie zmieniają coś w życiu niezależnie od wieku. Trzydziestka jest przereklamowana.
Marcinw pisze:Marzy mi się praca w think tanku gdzie będę przygotowywał różne ekspertyzy z dziedziny stosunków międzynarodowych. (...) Nie wiem czy przyszli pracodawcy nie będą wybrzydzac, że kandydat jest po studiach zaocznych, a nie stacjonarnych. Rezygnacja z pracy w celu pójścia na studia stacjonarne to zbyt ryzykowna gra. Bo co jeśli studia okarza się dla mnie za trudne. Mam dość duża wiedzę o świecie i język jest w trakcie nauki, ale jednak boję się.

Nikogo to nie interesuje, że studia są zaoczne. Nawet kierunek ma drugorzędne znaczenie. Każdy chce doświadczenie. Stąd najlepiej się tam wkręcić na staż czy praktyki. Środowisko ma bardzo duże znaczenie.
Marcinw pisze:Nie potrafię ujarzmic mojego lenistwa.

Jeżeli fizycznie jesteś zdrowy to spróbuj się przełamać w sporcie.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Warszawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Studia po trzydziestce

Postautor: Michał » 28 sie 2019, 12:35

Ja poszedłem na kolejny kierunek studiów w wieku 31 lat.
Choć gdybym miał stałą pracę, to nie wiem czy bym się na to zdecydował, raczej nie.
Najlepiej pracować i studiować zaocznie.


Ochrzczony na wyznanie wiary 27 XI 2016
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studia po trzydziestce

Postautor: Pankracy » 28 sie 2019, 17:03

Dziś 30 lat to jak kiedyś 24 ;)


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Studia po trzydziestce

Postautor: Sara » 01 wrz 2019, 19:17

Zawsze jest dobry czas, żeby zacząć coś od nowa i zmienić swoje życie. Oczywiście, każdy podejmuje decyzje na swój własny rachunek itrzeba dobrze wszystko przemyśleć.
Pierwsze studia (dzienne) skończyłamw wieku 26 lat.
Kolejne (podyplomowe)kończyłam w 2003,a potem kilka lat później jeszcze jedne.
Ostatnio skończyłam 3-letnie studia licencjackie- filologia angielska. W wieku 49 lat.

30 lat? To czysta młodość, pełnia sił, energia. Spróbujcie tego w moim wieku ;-)



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości