Czy całowanie się jest grzechem?

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.

Czy całowanie jest grzechem i czymś niemoralnym?

Tak
2
8%
Nie
24
92%
 
Liczba głosów: 26
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lut 2008, 20:30

julaine pisze:smucicie mnie. wobec tego do końca życia bedę miała niedobór ;(
:-P
Czemusienko?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 07 lut 2008, 20:35

julaine pisze:smucicie mnie. wobec tego do końca życia bedę miała niedobór ;(

:-P
Niedobór czego, kochanie? :puppyeyes:


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 07 lut 2008, 20:43

dobra, żarcik taki niesmaczny. jestem przeciwniczką idei związku, więc się z wszelkim niedoborem pogodziłam już dawno temu :P


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 07 lut 2008, 20:45

tylko żeś tego, waść, w ankiecie nie podkreślił, stąd lekka konsternacja.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 08 lut 2008, 00:36

julaine pisze:
gargamelus pisze:czystą nie tkniętą przez nikogo.

znaczy jak? nie całowaną nigdy przez nikogo? no to, brachu, masz widocznie problem :P

Widzisz mi nie odpowiedzial i Tobie nie wiem czy odpowie on lubi tylko trollować :-/


Awatar użytkownika
gargamelus
Posty: 127
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: gargamelus » 08 lut 2008, 06:42

wiesz hungry z tobą to nie chce mi się nawet rozmawiać bo wiesz jakie mam zdanie o donosicielach lizusach kapusiach itp poczwarkach - już ci pisałem :-)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2008, 08:46 przez gargamelus, łącznie zmieniany 1 raz.


telewizja chrześcijańska www.goodtv.pl zaprasza
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 08 lut 2008, 07:11

gargamelus pisze:a tak przy okazji to napiszę gdybyś siedział w kryminale to mogę się tylko domyśleć - że zmieniłbyś płeć :mrgreen:

gargamelus, Ty jak coś rzekniesz, to naprawdę ... Piszesz na forum chrześcijańskim, nie dla kryminalistów. Mnie jakoś nie interesi, co by było z każdym bratem czy siostrą, gdyby "siedzieli"... też mi wyznacznik...tfu :-/


Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 08 lut 2008, 09:56

gargamelus pisze:wiesz hungry z tobą to nie chce mi się nawet rozmawiać bo wiesz jakie mam zdanie o donosicielach lizusach kapusiach itp poczwarkach - już ci pisałem :-)

pierwszy w mojej osobistej historii ignore - uczciwie sobie na niego zapracowałeś.

axanna pisze:gargamelus, Ty jak coś rzekniesz, to naprawdę ...

szczęśliwie wygląda na to, że już nic nie rzeknie.


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 lut 2008, 10:09

julaine pisze:
gargamelus pisze:wiesz hungry z tobą to nie chce mi się nawet rozmawiać bo wiesz jakie mam zdanie o donosicielach lizusach kapusiach itp poczwarkach - już ci pisałem :-)
pierwszy w mojej osobistej historii ignore - uczciwie sobie na niego zapracowałeś.
Ciezko sobie pracowal. Osobiscie nie rozumie takich ludzi. To jakis Syndrom Meczennika?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
czlowiek
Posty: 28
Rejestracja: 09 lut 2008, 17:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: czlowiek » 09 lut 2008, 18:08

nie widze na tym forum Bozego Ducha. Wszyscy zaglosowali ze calowanie przed slubem jest dobre. :-? Mnie to przeraza jak niektorych szatan zwodzi.
Zyjecie moda MTV, a chrzescijanstwo nie podaza z duchem czasu. Chrzescijanstwo jest niezmienne. Jak mozecie nowe nauki tutaj tworzyc . Czy zdajecie sobie sprawe z odpowiedzialnosci jaka na was drzemie gdy w takim lekkim duchu mowicie ze cos nie jest napewno zle, bo tak zinterperetowaliscie Pismo??


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 09 lut 2008, 18:23

Oj, człowiecze... co raz bardziej mi kogoś przypominasz :mrgreen:
A propos - co żeś tak szybciutko sądy wygłaszasz, że wszyscy głosowali "za" pocałunki przed ślubem - gdzieś tu piszę, że w ankiecie chodzi o pocałunki przed ślubem, czy automatycznie tę wnioski wyciągnąłeś - z przyzwyczajenia, że tak powiem, do osądzania... 8-)


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 09 lut 2008, 20:49

Ja nie głosowałam w tej ankiecie, bo jest niejednoznaczna. Przed ślubem co innego niż po ślubie z mężem. Wydaje mi się, że ci którzy głosowali mają różne zdania na ten temat mimo, że zaznaczali te same odpowiedzi. :-/


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości