Ekumenizm

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ekumenizm

Postautor: Soul Winner » 09 lut 2008, 10:44

Jezus powiedział: "Żeby wszyscy mogli stanowić jedno; jak ty Ojcze jesteś we mnie, a ja w tobie, żeby i oni także mogli być jedno w nas: żeby Bóg mógł uwierzyć, że ty mnie posłałeś."; (Jana 17:21) Celem jedności pomiędzy chrześcijanami jest to, żeby świat mógł uwierzyć, że Jezus Chrystus jest Synem Bożym. Tylko taka jedność jest potrzebna.

"I proszę was, bracia, w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania."; (1 Koryntian 1:10). Chrześcijanie nie powinni tworzyć rozłamów i powinni być jednej myśli, aby wspólnie ewangelizować świat. Jednakże ekumenizm nie jest chrześcijańską jednością. Chrześcijanin nie może być w jedności z ludźmi, którzy uprawiają pogańskie praktyki.

"Jakiż układ między świątynią Bożą a idolami? Wy jesteście świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A ja przyjmę was." (2 Koryntian 6:16-17).

Kościół katolicki zaadoptował wiele pogańskich praktyk, co uczyniło go religią tylko na pozór wyglądającą na chrześcijaństwo, ale w rzeczywistości jest to zwykły kult idoli. Biblia nakazuje chrześcijanom całkowicie odłączyć się od takiej religii. Katolicyzm niczym nie różni się od Islamu, Świadków Jehowy, czy Mormonów. Obowiązkiem chrześcijan jest świadczenie do tych ludzi i niesienie im Ewangelii, aby nie zginęli w piekle.


Hallers
Posty: 667
Rejestracja: 01 lut 2008, 21:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hallers » 09 lut 2008, 11:44

Może to tylko moje obserwacje ale z tego co widzę i słyszę w ekumenizm bawi się zazwyczaj tylko "kierownictwo" kościołów chrześcijańskich a wierni przeważnie podchodzą do tego sceptycznie żeby nie powiedzieć negatywnie.



Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości