kara śmierci

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.

jestem

za
19
42%
przeciw
26
58%
 
Liczba głosów: 45
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 gru 2010, 10:03

Małgorzata pisze:A jeżeli Ty nie jesteś, a jakiś zwyrodnialec wyjdzie wcześniej z więzienia ( w którym przebywał dzięki mojemu podatkowi ) i zabije kogoś, to jak myślisz, kto będzie współwinnym?

dlatego nigdy nie powinien z tego wiezienia wyjść pracując w nim na państwo oraz swoje utrzymanie


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 05 gru 2010, 12:16

markulus pisze: dlatego nigdy nie powinien z tego wiezienia wyjść pracując w nim na państwo oraz swoje utrzymanie


Problem w tym ze praca w wiezieniu nie jest w stanie przyczynic sie znaczaco do wzrostu gospodarczego kraju, chyba ze beda stosowane drakonskie kary za porzucenie lopaty przy budowie autostrady.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 gru 2010, 13:00

Imperator pisze:
markulus pisze: dlatego nigdy nie powinien z tego wiezienia wyjść pracując w nim na państwo oraz swoje utrzymanie


Problem w tym ze praca w wiezieniu nie jest w stanie przyczynic sie znaczaco do wzrostu gospodarczego kraju, chyba ze beda stosowane drakonskie kary za porzucenie lopaty przy budowie autostrady.

i tu można wcielać w życie radę ap.Pawła
2Th 3:10 bw Bo gdy bylismy u was, nakazalismy wam: Kto nie chce pracowac, niechaj tez nie je.
z naciskiem na kto nie chce :)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 05 gru 2010, 15:07

A co myślecie o stosowaniu kary śmierci, wśród narodu Bożego? Założmy sytuację.

Jest sobie zbór. Niestety w tym zborze doszło do tego, że jedna z niewiast zdradziła swojego męża. Czy jesteście za tym, aby wyprowadzić ją za zbór i ukamnieniować? Jeśli tak, dlaczego tak? Jeśli nie, dlaczego nie?

Ja myślę, że chyba nie do końca zadaniem wierzących jest zastanawiać się nad słusznością, bądź niesłusznością tego, czy według jakiegoś tam świeckiego prawa przewidziania jest kara śmierci za zabójstwo, lub za ukradnięcie gumy do żucia z biedronki.



Boże prawo mówi: ,,zapłatą za grzech jest śmierć'' i kropka.

Dlatego też nie wydaje mi się, aby naszą rolą był sprzeciw wobec mniej lub bardziej praworządnych rządów tego świata.


Jednakże, Pan Jezus swoim uczniom nakazał miłować swoich wrogów. Jakże masz okazać miłość wrogowi, strzelając do niego?

Polcam przeczytanie, ze szczególnym naciskiem na wersety Bożego Słowa: http://cobibliamowi.blogspot.com/2009/1 ... ronia.html

Na wypadek gdyby link przestał działać, to podaję nazwę artykułu:

''Uwaga zwiedzenie! Ewangelizacja z bronią w ręku?(zmienione) ''


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 05 gru 2010, 16:20

cycler pisze:Jednakże, Pan Jezus swoim uczniom nakazał miłować swoich wrogów. Jakże masz okazać miłość wrogowi, strzelając do niego?
Polcam przeczytanie, ze szczególnym naciskiem na wersety Bożego Słowa: http://cobibliamowi.blogs...a-z-bronia.html


Mam nadzieje ze ciebie cycler i autora tego tekstu Bog uchowa od sytuacji gdzie bedziecie bezczynnie patrzec jak wasze corki i zony sa brutalnie gwalcone a pozniej zabijane przez wrogich zoldakow, ktorych wy bedziecie kochac w imie zle rozumianej milosci blizniego.

Co jest wieksza wartoscia w oczach Boga? Stanac w obronie ucisnionych i przesladowanych czy nie robic nic?


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 gru 2010, 16:43

Boże prawo mówi: ,,zapłatą za grzech jest śmierć'' i kropka.

co według Ciebie jest dzisiaj grzechem ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 05 gru 2010, 18:28

markulus pisze:
KAAN pisze: i nijak się ma do prawa dziesięciny.

KAAN jesteś za dziesieciną ? ( przepraszam za offtop )
Czy jestem za...? Myślę że taki podatek byłby sprawiedliwy, teraz to nieco ponad 10% zostawiają człowiekowi, to podobnie jak niewolnictwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 05 gru 2010, 22:08

cycler pisze: ukradnięcie


Bracie, aby wydawać wyroki w jakiejś sprawie trzeba być do tego przygotowanym. Jest prawo i są tacy, którzy pilnują, aby było ono respektowane. Ja jestem za karą śmierci, ale jak jej nie ma w moim państwie, to mogę sobie tylko mówić. Tak samo mogę mówić, że powinieneś trochę poprawniej pisać po polsku, ale skoro nie ma kary na forum odnośnie tego "przestępstwa", to muszę regulamin respektować i nie czepiać się :sugoi:


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 05 gru 2010, 22:58

KAAN pisze:
markulus pisze:
KAAN pisze: i nijak się ma do prawa dziesięciny.

KAAN jesteś za dziesieciną ? ( przepraszam za offtop )
Czy jestem za...? Myślę że taki podatek byłby sprawiedliwy, teraz to nieco ponad 10% zostawiają człowiekowi, to podobnie jak niewolnictwo.

ja jestem za pod warunkiem ze to bedzie dobrowolny datek :) a nie przymus podparty Słowem z Malachiasza


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 gru 2010, 09:38

markulus pisze:
Imperator pisze:
markulus pisze: dlatego nigdy nie powinien z tego wiezienia wyjść pracując w nim na państwo oraz swoje utrzymanie


Problem w tym ze praca w wiezieniu nie jest w stanie przyczynic sie znaczaco do wzrostu gospodarczego kraju, chyba ze beda stosowane drakonskie kary za porzucenie lopaty przy budowie autostrady.

i tu można wcielać w życie radę ap.Pawła
2Th 3:10 bw Bo gdy bylismy u was, nakazalismy wam: Kto nie chce pracowac, niechaj tez nie je.
z naciskiem na kto nie chce :)

Czyli jesteś za karą śmierci przez zagłodzenie? ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 gru 2010, 09:38

Chcę wierzyć pisze:
fantomik pisze:[...]
Więc -- czy sprawiedliwym? (tak/nie)
Przez kogo dana?

;)


Dostałeś już odpowiedź kilka postów wyżej, tylko nie chcesz jej przyjąć.

10:42 - Ale Jezus przywoławszy ich, rzekł do nich: Wiecie, że ci, których uważa się za władców narodów, nadużywają swej władzy nad nimi, a możni ich rządzą nimi samowolnie.

Czyli unikasz jasnej odpowiedzi :P


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 gru 2010, 10:04

fantomik pisze:Czyli jesteś za karą śmierci przez zagłodzenie?

skoro taki by był wybór więźnia :-P


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 06 gru 2010, 10:08

markulus pisze:
fantomik pisze:Czyli jesteś za karą śmierci przez zagłodzenie?

skoro taki by był wybór więźnia :-P

No to powiedz mi teraz Bracie jak wygląda tak kwestia jeśli (całkowicie hipotetyczny przykład):
a. nadane jest prawo, że za zamordowanie człowieka, karą wymierzaną przez Państwo jest śmierć.
b. ktoś wybiera dla siebie karę śmierci wykonywaną przez Państwo mordując innego człowieka.

czym to się różni od Twojego stanowiska 'kary śmierci przez zagłodzenie' ? ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 gru 2010, 10:32

fantomik pisze:No to powiedz mi teraz Bracie jak wygląda tak kwestia jeśli (całkowicie hipotetyczny przykład):
a. nadane jest prawo, że za zamordowanie człowieka, karą wymierzaną przez Państwo jest śmierć.
b. ktoś wybiera dla siebie karę śmierci wykonywaną przez Państwo mordując innego człowieka.

czym to się różni od Twojego stanowiska 'kary śmierci przez zagłodzenie' ?

np motywem zabójstwa ;)


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 gru 2010, 12:06

markulus pisze:
KAAN pisze:
markulus pisze:
KAAN pisze: i nijak się ma do prawa dziesięciny.

KAAN jesteś za dziesieciną ? ( przepraszam za offtop )
Czy jestem za...? Myślę że taki podatek byłby sprawiedliwy, teraz to nieco ponad 10% zostawiają człowiekowi, to podobnie jak niewolnictwo.

ja jestem za pod warunkiem ze to bedzie dobrowolny datek :) a nie przymus podparty Słowem z Malachiasza
Dobrowolny podatek to składka a nie podatek. Podatek z zasady jest przymusową daniną :) , podatki muszą być przymusowe, ale sprawiedliwe.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości