Czy chrzescijanin moze...

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 sty 2011, 08:08

inside pisze:Wciąż nie uzyskałam wyczerpującej, jednoznacznej (jasnej i konkretnej) odpowiedzi od Ciebie na temat tego, gdy Bóg posyła człowieka do pracy w takiej firmie...

A wiesz o jakiejs konkretnej osobie, ktora Bog w sposob jednoznaczny poslal do pracy w fabryce papierosow?
Mnie sie wydaje,ze to my SAMI siebie gdzies posylamy, ale zeby uspokoic sumienie, mowimy: posyla mnie tam Bog...

Czy Bog chce by nowonarodzone dziecko Boze odbieralo co miesiac wyplate, pochodzaca z pieniedzy, ktore zarabia fabryka papierosow na sprzedazy wyprodukowanej TRUCIZNY?!? (przypomne, ze w takiej fabryce robi sie tylko tą trucizne, wiec nie ma co porownywac np. ze sklepem, gdzie sa tysiace roznych towarow...)

A jesli lezy Ci na sercu zbawienie pracownikow fabryki papierochow, to nie musisz sie tam zatrudniac np. na stanowisku sprzataczki- mozesz pod fabryczna bramą poczekac z modlitwa na wychodzacych pracownikow, i ewangelizowac! Bog Cie pokieruje do osoby sklonnej do nawrocenia...
Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 20 sty 2011, 09:23

Zaraz bedzie: 'no odpowie ktos na moje, ble, pytanie, czy to jest niemozliwe, zeby ble, ble...'
;D


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 sty 2011, 09:34

Axanna pisze: ble, pytanie ,ble[...] ble, ble..


Jak Ci niedobrze może skorzystaj z ubikacji.
Uświadamiam, że forum nią nie jest.


Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 20 sty 2011, 09:36

Axanna, może sama odpowiedz?
Czy nie znasz odpowiedzi? :roll:


Zbyszekg4, dzięki Twojemu ostatniemu postowi, już wiem, że jest to możliwe ;)

Zbyszekg4 pisze:Mnie sie wydaje,ze to my SAMI siebie gdzies posylamy, ale zeby uspokoic sumienie, mowimy: posyla mnie tam Bog...

Mnie się wydaje (po Twoim poście), że gdy czegoś nie dopuszczamy do myśli, że Bóg może... to właśnie mówimy, że to my sami siebie gdzieś posyłamy...
To objaśnienie kojarzy mi się właśnie z tym -"to nie jest możliwe, aby Bóg mógł to zrobić".

Potrzebny Bóg jest by odróżnić czy to tylko sumienie, czy to... Bóg posyła...


Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 20 sty 2011, 09:56

inside, jakos zawile mi napisalas...
Powiem jeszcze raz: Bog moze zbawic pracownika fabryki papierosow! (a jakimi sposobami do niego dotrze, to On wie najlepiej; kilka prawdopodobnych podalem wczesniej; moga byc tez nieprawdopodobne dla nas...)

Do pracy jade, czesc :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Aero
Posty: 84
Rejestracja: 16 wrz 2010, 13:45
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: z zagranicy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Aero » 20 sty 2011, 10:46

Nalog jest grzechem, a nie zapalenie papierosa, ale nalogiem moze byc picie kawy, ogladanie TV, jedzenie slodyczy itd. Papierosy nie sa zdrowe, ale tak samo nie jest zdrowa coca-cola i inne tego typu napoje czy jedzenie w McDonaldzie. Nie chce przez to zachecic do palenia, sam nie pale i nie lubie gdy ktos pali w moim towarzystwie, ale nie potepie tych, ktorzy zapala sobie od czasu do czasu nie nalogowo.

Jesli nie wolno pracowac w fabryce papierosow, to nie wolno tez pracowac w kiosku ruchu, w markecie itd. wszedzie tam gdzie jest handel papierosami i wszedzie tam gdzie zarabia sie na papierosach.


Jesus is Lord!
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 20 sty 2011, 13:33

Aero pisze:Nalog jest grzechem


Niby logiczne, ale...kiedy zaczyna się nałóg? Kto będzie określał granicę, kiedy to jeszcze nie jest nałogiem, a kiedy już nim jest?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
cycler
Posty: 384
Rejestracja: 29 cze 2008, 12:10
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: cycler » 20 sty 2011, 14:57

''Jesli nie wolno pracowac w fabryce papierosow, to nie wolno tez pracowac w kiosku ruchu, w markecie itd. wszedzie tam gdzie jest handel papierosami i wszedzie tam gdzie zarabia sie na papierosach. ''
_________________

Dobrze napisane. Moze zalozymy chrzescijanska agencje towarzyska, aby ewangelizowac klientow? Jest tyle do zrobienia! Mielibysmy dostep do roznych ludzi, ktorzy byc moze nie slyszeli ewangelii. Moglibysmy swiadczyc ludziom z marginesu spolecznego. Moglibysmy podzielic sie ewangelia z biznesmenami, wojskowymi, sportowcami, byc moze z pracownikami sluzby zdrowia i z innymi osobami korzystajacymi z uslug naszej firmy.

Bardziej biblijnym zawodem niz sprzedaz papierosow w kiosku RUCHU lub w Tesco jest bycie zlodziejem lub prostytutka? Dlaczego? Dlatego, ze przynajmniej o tych ''zawodach'' jest napisane w Biblii...

Nie dajcie sie zwodzic, ze mozna byc chrzescijaninem i podawac komus do reki papierosy.

Ja wolalbym umrzec niz komus podawac/sprzedawac te trucizne. Praca w kiosku RUCHU, nawet jesli papierosy sa jednym z tysiaca produktow nie jest dla chrzescijanina. No chyba, ze chrzescijan by ich nie sprzedawal, a wyrzucal je do smietnika ;-)


Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 20 sty 2011, 17:12

Imperator pisze:Czy chrzescijanin moze pracowac w firmie produkujacej i sprzedajacej papierosy?

może
chrześcijanin moze wszystko :)
ale nie wszystko jest pożyteczne
praca przy produkcji czy sprzedaży papierosów by urzymac rodzine ok
używanie tych papierosów w celach degustacyjno relaksacyjnych już ok nie jest


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 sty 2011, 18:32

Małgorzata pisze:
Aero pisze:Nalog jest grzechem


Niby logiczne, ale...kiedy zaczyna się nałóg?


Chyba wtedy gdy zaczynasz nienaturalnie tęsknić za daną rzeczą/czynnością (np. kubkiem kawy, alkoholem, internetem, plotkami z koleżanką etc.) i trudno jest Ci funkcjonować bez zaspokojenia tej potrzeby, mimo, ze nie jest ona niezbędna do przeżycia. Tak się zaczyna zniewolenie.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 20 sty 2011, 21:32

inside pisze:Axanna, może sama odpowiedz?
Czy nie znasz odpowiedzi? :roll:

a przeciez juz odpowiedzialam :)

Wedlug mnie to na czele przemyslu nikotynowego stoi ksiaze tego swiata i osobiscie nie uwazam, zeby Bog ten przemysl jakos wspieral - dlatego tez uwazam, ze Bog nie posle wierzacego by swoja praca to wspieral.

Pytanie uwazam za niedorzeczne, nie obraz sie, ale analogicznie mozna pytac "a czy to jest niemozliwe zeby Bog grzech popelnil" - i dawac rownie durna odpowiedz, ze"przeciez Bog jest wszechmogiacy, wiec wszystko moze..." itp.


http://chlebznieba.pl/

zapraszam tu =>

https://wiarabiblijna.fora.pl/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 sty 2011, 21:45

Axanna pisze:Pytanie uwazam za niedorzeczne, nie obraz sie, ale analogicznie mozna pytac "a czy to jest niemozliwe zeby Bog grzech popelnil" - i dawac rownie durna odpowiedz, ze"przeciez Bog jest wszechmogiacy, wiec wszystko moze..." itp.


Nie bardzo, bowiem jest Bezgrzeszny.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 20 sty 2011, 22:36

Axanna pisze:[...]oosobiscie nie uwazam, zeby Bog ten przemysl jakos wspieral

A jednak z woli Bożej plon wydają te wszystkie rośliny tytoniowe ;) wysunę śmiałą tezę, że Bóg nie raz nawet używa tego przemysłu do swoich celów! Np. jako narzędzie wykonania Swojego Sprawiedliwego Sądu na pojedynczym człowieku. Ktoś ma pomysł na jeszcze jakieś inne zastosowanie? :)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 21 sty 2011, 00:28

fantomik pisze:(...) Ktoś ma pomysł na jeszcze jakieś inne zastosowanie? :)

- ukazanie że głupota (rozpoczęcie palenia papierosów) prowadzi do cierpienia (wpadnięcie w nałóg, popsute zdrowie..)


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 sty 2011, 09:24

a np. pokazanie, że i nad takimi paskudnymi grzesznikami również posiada Łaskę? ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości