Andrew Wommack

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 06 wrz 2013, 21:29

Małgorzato, to nie kasa przelana przez zakład na nasze konto.
Niezależnie czy to były klucze do królestwa, nogi do deptania skorpionów, czy fundament kościoła Bóg zostawiając to kościołowi nie odszedł gdzieś. Błędne zrozumienie tego jest takie, że Bóg coś oddał na zasadzie przekazywania. Skoro przekazał klucze to ich teraz nie posiada? Chyba tak nie myślisz? Skoro Bóg daje klucze to znaczy, że On cały czas je posiada a kościół przez niego. Kościół może chodzić w mocy ponieważ Bóg cały czas ma tą władzę.

Słowo Boże mówi, że kto prosi ten otrzymuje.

Łuk 11:13 - Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.

Wommack natomiast mówi "Nie proście Boga. Bóg wam nic nie pomoże".
Kto ma rację? Biblia czy Wommack który powtarza nauki nie pochodzące z Biblii?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 wrz 2013, 21:38

Chcę wierzyć pisze:Małgorzato, to nie kasa przelana przez zakład na nasze konto.
Niezależnie czy to były klucze do królestwa, nogi do deptania skorpionów, czy fundament kościoła Bóg zostawiając to kościołowi nie odszedł gdzieś. Błędne zrozumienie tego jest takie, że Bóg coś oddał na zasadzie przekazywania. Skoro przekazał klucze to ich teraz nie posiada? Chyba tak nie myślisz? Skoro Bóg daje klucze to znaczy, że On cały czas je posiada a kościół przez niego. Kościół może chodzić w mocy ponieważ Bóg cały czas ma tą władzę.

Słowo Boże mówi, że kto prosi ten otrzymuje.

Łuk 11:13 - Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.

Wommack natomiast mówi "Nie proście Boga. Bóg wam nic nie pomoże".
Kto ma rację? Biblia czy Wommack który powtarza nauki nie pochodzące z Biblii?

Bardzo pokrętnie interpretujesz jego słowa.
Jesteśmy dziećmi Bożymi. Nasz Ojciec obdarzył nas swoją mocą. Jest ona w nas, więc mamy z niej korzystać. Nie jesteśmy poszukującymi, ślepymi, bezdomnymi. Jesteśmy dziedzicami Jego, więc w Jego imieniu, Jego mocą czyńmy to, do czego nas powołał. Żyjmy w przymierzu Łaski, a nie Zakonu.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 wrz 2013, 21:44

Modliłaś się za opętanego? Modliłaś się za jakąś osobę z rakiem, bez kończyny, na wózku inwalidzkim? Jakie były efekty? Skoro masz tę moc, to musisz działać w ten sposób.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 wrz 2013, 21:51

Effata pisze:Modliłaś się za opętanego? Modliłaś się za jakąś osobę z rakiem, bez kończyny, na wózku inwalidzkim? Jakie były efekty? Skoro masz tę moc, to musisz działać w ten sposób.

A sądzisz, że nie robiłam tego? Sądzisz, ze teoretyzuję?
Akurat nie znam nikogo na wózku czy bez ręki, ale modliłam się za różne osoby, które były chore albo miały kłopoty. Efekty były zadowalające :D
Zapytam jeszcze: czyż to nie ma być codzienność chrześcijanina?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 wrz 2013, 22:47

Oczywiście, że może, to gwarantuje nam Bóg. Za ból głowy, to każdy potrafi się modlić, ale takie chodzi mi o takie przypadki gdzie widać gołym okiem, że stan się zmienił, bo znam przypadki, że ludzie ta wierzący zapraszali telewizje, modlili się za chorych na wózkach i nic się nie stało, a do TV poszło. Gdzie była ich moc?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 06 wrz 2013, 23:16

Effata pisze:Oczywiście, że może, to gwarantuje nam Bóg. Za ból głowy, to każdy potrafi się modlić, ale takie chodzi mi o takie przypadki gdzie widać gołym okiem, że stan się zmienił, bo znam przypadki, że ludzie ta wierzący zapraszali telewizje, modlili się za chorych na wózkach i nic się nie stało, a do TV poszło. Gdzie była ich moc?

Moc była w nich, tylko może była też niewiara.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 06 wrz 2013, 23:52

Mieli wiarę, żeby zaprosić telewizję na nabożeństwo, ale do uzdrowienia zabrakło? :lol:


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 07 wrz 2013, 13:19

Małgorzata pisze:
Chcę wierzyć pisze:Małgorzato, to nie kasa przelana przez zakład na nasze konto.
Niezależnie czy to były klucze do królestwa, nogi do deptania skorpionów, czy fundament kościoła Bóg zostawiając to kościołowi nie odszedł gdzieś. Błędne zrozumienie tego jest takie, że Bóg coś oddał na zasadzie przekazywania. Skoro przekazał klucze to ich teraz nie posiada? Chyba tak nie myślisz? Skoro Bóg daje klucze to znaczy, że On cały czas je posiada a kościół przez niego. Kościół może chodzić w mocy ponieważ Bóg cały czas ma tą władzę.

Słowo Boże mówi, że kto prosi ten otrzymuje.

Łuk 11:13 - Jeśli więc wy, którzy jesteście źli, umiecie dobre dary dawać dzieciom swoim, o ileż bardziej Ojciec niebieski da Ducha Świętego tym, którzy go proszą.

Wommack natomiast mówi "Nie proście Boga. Bóg wam nic nie pomoże".
Kto ma rację? Biblia czy Wommack który powtarza nauki nie pochodzące z Biblii?

Bardzo pokrętnie interpretujesz jego słowa.
Jesteśmy dziećmi Bożymi. Nasz Ojciec obdarzył nas swoją mocą. Jest ona w nas, więc mamy z niej korzystać. Nie jesteśmy poszukującymi, ślepymi, bezdomnymi. Jesteśmy dziedzicami Jego, więc w Jego imieniu, Jego mocą czyńmy to, do czego nas powołał. Żyjmy w przymierzu Łaski, a nie Zakonu.


Cieszę się, że te sprawy chociaż właściwie rozumiesz. Biblia mówi że jesteście świątynią Bożą a to daleko więcej niż obdarowanie kogoś mocą. Pan Jezus dla przykładu prosił Ojca aby nie ustała wiara Piotra. Kto może daleko więcej od nas uczynić?

Rzym 16:25 - A temu, który ma moc utwierdzić was według ewangelii mojej i zwiastowania o Jezusie Chrystusie, według objawienia tajemnicy, przez długie wieki milczeniem pokrytej,

Właśnie to przeciwstawianie się diabłu to poleganie na tym kto ma moc. Prawda?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 07 wrz 2013, 14:22

Chcę wierzyć pisze:Właśnie to przeciwstawianie się diabłu to poleganie na tym kto ma moc. Prawda?

Prawda i dlatego cokolwiek robimy, to w imieniu Jezusa Chrystusa :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Prawda_nas_wyzwoli
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2020, 12:57
wyznanie: Inne ewangeliczne
O mnie: Poszukuję prawdy, która Bóg zaplanował dla człowieka, nie prawdy, którą człowiek zaplanował dla Boga.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Andrew Wommack

Postautor: Prawda_nas_wyzwoli » 19 kwie 2020, 13:09

Nie znalazłem żadnej informacji niezgodnej z Biblią w tym co mówi/pisze Wommack. Większośc kontrowersji związana jest z innym rozumieniem tych samych wersetów. Rozumienie Wommacka jest bardziej spójne z innymi wersetami NT niż rozumienie tradycyjne, które wprowadza zamieszanie. Wommack nie mówi, że nie jest to modlitwa, jest to inny i własciwy rodzaj modlitwy. Modlitwy z wiarą, że już to otrzymałeś.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Andrew Wommack

Postautor: KAAN » 20 kwie 2020, 12:19

Proszę, nie odświeżaj starych tematów, załóż nowy. Przeczytaj regulamin forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości