Andrew Wommack

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Andrew Wommack

Postautor: Puritan » 08 lut 2012, 17:40

markulus pisze:p.s. aż wczoraj przesułuchałem 1 część Womacka poleconego przez Małgorzatę - mówił o krzyżu bez przegięc i herezji

markulus pisze:
Puritan pisze:Niebezpieczne jest podawanie tekstów zwodzicieli. Dziękuję

a dokłądnie z czym sie nie zgadzasz ?

Andrew Wommack - charyzmatyczny kaznodzieja zaprzeczający suwerenności (wszechwładzy) Boga i nauczający modlitwy językami jest chętnie czytany i słuchany przez ludzi na całym świecie (łącznie z Polakami). Zobaczmy jednak co głosi:

When (people) see that some sickness, disease, tragedy comes into their life, instead of taking their authority and rebuking the devil and commanding him to leave, instead they go to God … and they beg God, ‘Oh God please change this situation. Oh God please get the devil off my back.’ And it’s not within God’s power and authority. He gave us that power and authority.

Kiedy (ludzie) widzą jakieś schorzenia, choroby, tragedie w swoim życiu, zamiast karcić diabła i rozkazywać mu by wyszedł, oni idą do Boga... błagają Boga: "O Boże, zmień tą sytuację. O Boże, proszę, zabierz diabła z moich pleców". Ale to nie jest obszar Bożej mocy i autorytetu. On nam dał tę moc i autorytet.


A co Biblia na to:

2 Kor. 12
(7) Bym się więc z nadzwyczajności objawień zbytnio nie wynosił, wbity został cierń w ciało moje, jakby posłaniec szatana, by mnie policzkował, abym się zbytnio nie wynosił. (8) W tej sprawie trzy razy prosiłem Pana, by on odstąpił ode mnie.

Jakuba 5
(13) Cierpi kto między wami? Niech się modli. Weseli się kto? Niech śpiewa pieśni. (14) Choruje kto między wami? Niech przywoła starszych zboru i niech się modlą nad nim

Dlaczego więc Wommack mówi ludziom, żeby nie iść do Boga prosząc Go o pomoc, ale żeby iść do... diabła? Jak można wierzyć w takie brednie, wytłumaczy mi ktoś?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 08 lut 2012, 17:43

shock! :O


Jack
Posty: 28
Rejestracja: 18 lip 2009, 20:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jack » 08 lut 2012, 18:15

To co podałeś jako cytat Wommack'a nie jest tym samym co przytaczasz na końcu swojej wypowiedzi:
Puritan pisze:Dlaczego więc Wommack mówi ludziom, żeby nie iść do Boga prosząc Go o pomoc, ale żeby iść do... diabła? Jak można wierzyć w takie brednie, wytłumaczy mi ktoś?


Uczyłem mój lud, że może mieć to, co mówi, lecz oni ciągle mówią to, co mają.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 lut 2012, 18:27

Jack pisze:To co podałeś jako cytat Wommack'a nie jest tym samym co przytaczasz na końcu swojej wypowiedzi:
Puritan pisze:Dlaczego więc Wommack mówi ludziom, żeby nie iść do Boga prosząc Go o pomoc, ale żeby iść do... diabła? Jak można wierzyć w takie brednie, wytłumaczy mi ktoś?

Chrześcijanie mówią do Boga (prosząc Go), aby być uzdrowionymi
Wommack mówi do diabła (rozkazując mu), aby być uzdrowionym


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 lut 2012, 19:09

Puritan pisze:Chrześcijanie mówią do Boga (prosząc Go), aby być uzdrowionymi


A czego tak naprawdę Chrystus dokonał na Golgocie??

Czy my, mając Ducha Świętego, jego mocą nic uczynić nie możemy??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 08 lut 2012, 20:25

Puritan pisze:Wommack mówi do diabła (rozkazując mu), aby być uzdrowionym


"...przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was" Jb.4:7


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 08 lut 2012, 21:00

Puritan pisze:Chrześcijanie mówią do Boga (prosząc Go), aby być uzdrowionymi

znasz może skuteczne sposoby proszenia ? ja takich niestety nie znam a bardzo chciał bym poznać. A moze wskażesz miejsca w Słowie gdzie jest przykład postawy "prosząc go" którą nam prezentujesz ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 08 lut 2012, 21:07

Małgorzata pisze:Czy my, mając Ducha Świętego, jego mocą nic uczynić nie możemy??

Możemy - poddać się Bogu i prosić Boga o uzdrowienie:

Jak. 4
(7) Przeto poddajcie się Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was. (8) Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was.

Na pewno nie mamy karcić diabła:

Judy 1
(9) Gdy zaś archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię skarci!

Nie jestem Bogiem bym mógł karcić diabła, karcić go może tylko Bóg.

P.S. Choroby nie są zazwyczaj wywołane przez diabła:

Jana 9
(2) Uczniowie Jego zadali Mu pytanie: Rabbi, kto zgrzeszył, że się urodził niewidomym - on czy jego rodzice? (3) Jezus odpowiedział: Ani on nie zgrzeszył, ani rodzice jego, ale /stało się tak/, aby się na nim objawiły sprawy Boże.

markulus, mam ciebie na liście ignorowanych, więc nie będę widział twoich postów.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2012, 18:18 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 08 lut 2012, 21:20

Puritan pisze:markulus, mam ciebie na liście ignorowanych, więc nie będę widział twoich postów.

będzie ciężko ale spróbuje to jakoś to przeżyć w końcu mam pod ręką aż dwóch psychologów i paru świetnych terapeutów]


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 lut 2012, 09:56

Nie kłóccie się o Wommacka :(

W sumie nie ma o co.
Nistety nie tylko nie polecam go ale szczerze ODRADZAM jego nauczania...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 10 lut 2012, 10:40

Lash pisze:Nie kłóccie się o Wommacka :(

Kto się kłóci? A skoro nie ma tu kłótni, czemu pomawiasz?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 10 lut 2012, 10:54

Wybaczcie, że się wtrącam....

markulus pisze:znasz może skuteczne sposoby proszenia ? ja takich niestety nie znam a bardzo chciał bym poznać.


Chcesz poznać zaklęcie, które zawsze działa? Chcesz poznać magię ex opere operato?
Tylko narzędzie jest inne - tam "moc sprawcza sakramentu" a tu "mechanizm wiary, prawo wiary" - dla mechanizmu nie ma znaczenia kto go używa, jak dla odtwarzacza CD - bez względu kto naciska guzik skutek jest ten sam... jak ex opere operato i prawie/mechanizmie wiary


Bo skuteczność, sprowadza się do jednego; do osiągnięcia zaplanowanego efektu.
Katolicy mają mnóstwo "skutecznych" modlitw na każdą okazję i każdą chorobę, "chrześcijanie" zaczynają mieć... prawo/mechanizm wiary;

Ja znam jedną modlitwę:
- nie moja wola ale Twoja niech się stanie...
- ... Bądź Wola Twoja...


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 10 lut 2012, 14:22

Ja znam jedną modlitwę:
- nie moja wola ale Twoja niech się stanie...
- ... Bądź Wola Twoja...


A w życiu chrześcijanina może nie stać się wola Boża?? Czyżbyś wątpił w to, ze nad wszystkim On króluje??


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 10 lut 2012, 15:17

Małgorzato - czy ja sprowadzam "boga" do roli lokaja spełniającego życzenia ludzi "wyznawane z wiarą"?
Czy ja pytam o to czy jest dość suwerenny, że zsyła choroby?
Czy to ja piszę o "bogu", który musi podporządkować się "wyznawanym przez wiarę modlitwom" by dać człowiekowi to co jest sprzeczne z Jego wolą i jest złe dla człowieka?

Dlatego nie wiem w ogóle o jakiego "boga" pytasz.
Jesli pytasz o tego, którego obraz kreslisz w swoich postach - to sama napisałaś już odpowiedź:
1 - jest nad nim prawo/mechanizm który dobrze uzyty przez człowieka sprowadza "boga" do roli służacego
2 - korzystając z tego mechaznimu - "bóg daje człowiekowi : - to co jest sprzeczne z jego wolą - zatem jak sama sobie odpisałas - może w zyciu chrześcijanina dziac sie wola 'nieboga"
i na dodatek "bóg" zmuszony jest dac człowiekowi to co jest dla człowieka złe...

"bóg" z Twoich postów nie jest moim Bogiem


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 lut 2012, 15:27

piernik pisze:Małgorzato - czy ja sprowadzam "boga" do roli lokaja spełniającego życzenia ludzi "wyznawane z wiarą"?
Czy ja pytam o to czy jest dość suwerenny, że zsyła choroby?
Czy to ja piszę o "bogu", który musi podporządkować się "wyznawanym przez wiarę modlitwom" by dać człowiekowi to co jest sprzeczne z Jego wolą i jest złe dla człowieka?

Dlatego nie wiem w ogóle o jakiego "boga" pytasz.
Jesli pytasz o tego, którego obraz kreslisz w swoich postach - to sama napisałaś już odpowiedź:
1 - jest nad nim prawo/mechanizm który dobrze uzyty przez człowieka sprowadza "boga" do roli służacego
2 - korzystając z tego mechaznimu - "bóg daje człowiekowi : - to co jest sprzeczne z jego wolą - zatem jak sama sobie odpisałas - może w zyciu chrześcijanina dziac sie wola 'nieboga"
i na dodatek "bóg" zmuszony jest dac człowiekowi to co jest dla człowieka złe...

"bóg" z Twoich postów nie jest moim Bogiem


Pirenik aleś się skalwinizował ; )
Zauważ że niektórzy to samo prawo wyznaja w "wierze zbawczej". wyznaja ustami wiarę i Bóg MUSI ich zbawić. :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości