Ataki na katolicyzm

Wszelkie tematy nie pasujące do innych działów.
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 15:55

Ja stwierdzam, że nie użyłam tego słowa w stosunku do Haereticusa (chociaż to prawda, że pasuje zarówno jak do niego, tak i do sytuacji) i Ty nie wmawiaj, żem kłamie, rozkładając wypowiedz na czynniki pierwsze. W miejsce słowa "szkarada" równie dobrze mogłam wstawić słowo "cyrk", na przykład, albo "okropność"... wtedy też byś udowadniał że słowem "cyrk" określam Haereticusa? (... chociaż też "podciągnąć" można :lol: )


Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 10 sie 2008, 16:03

Axanno! To, co napisałaś, to się nie odstanie. Trzeba uważać, co się piszę. Ja wiem, że jest rozemocjonowana, ale panuj nad klawiaturą, bo obraziłaś Haereticusa. Równie dobrze mógłby ktoś napisać:

Ludzie są zbawieni przez wiarę i przez uczynki - my nie jesteśmy zbawieni.

I niestety, ale jest to heretyckie, mimo, iż mógł mieć na myśli zgodnie z Biblią to:

Ludzie są zbawieni przez wiarę - i przez uczynki my nie jesteśmy zbawieni.

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)

► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 16:09

Eliasz pisze:Axanno! To, co napisałaś, to się nie odstanie. Trzeba uważać, co się piszę. Ja wiem, że jest rozemocjonowana, ale panuj nad klawiaturą, bo obraziłaś Haereticusa.

Mylisz się. Nie jestem "rozemocjowana" ani trochę, to po pierwsze. Po drugie, a nie wydaje ci się, że skoro jesteś taki "opanowany" i tak "wspaniale rozsądzasz", to taką samą miarę powinieneś zastosować wobec Haeretikusa, wskazując mu, aby "uważał co się piszę", żeby się nie okazało, że masz fałszywe rozsądzanie? Że Haereticus obraża wygodniej "nie widzieć"... prawda, uczniu Chrystusa?


Awatar użytkownika
Lii
Posty: 86
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:06
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lii » 10 sie 2008, 16:12

Axanna pisze:A Tobie to oczywista zdaje się, że Ty masz?
... sam jesteś żałosny... pożałowania godzien nędzarz...


Niezmierni miłe słowa, dziękuje bardzo. :P
Ps. Łaska: Dostajemy to, na co nie zasłużyliśmy. Miłosierdzie: nie dostajemy tego, na co zasłużyliśmy.


A Jezus zaraz wyciągnął rękę, uchwycił go i rzekł mu: O małowierny, czemu zwątpiłeś? Mt 14,31
Teraz ujrzysz, co Ja uczynię II Mojż. 6,1
Nie ma nic niemożliwego dla Boga w stosunku do tych, którzy Mu ufają.
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 10 sie 2008, 16:13

Axanna pisze:Mylisz się. Nie jestem "rozemocjowana" ani trochę, to po pierwsze.


Jesteś rozemocjonowana, Axanno. Nawet pisząc powyższe zdanie dałaś o tym znać, myląc "rozemocjonowanie" z "rozemocjowaniem".

::SHALOM::


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 16:15

Haereticus pisze:Tak, Eliasz jest uczniem Chrystusa - i to widać w jego zachowaniu... Spokojny, łagodny, uprzejmy, nikogo nie obraża ani nie atakuje, nie odpowiada atakiem, gdy poczuje się dotknięty, itd....

Muszę przyznać ci racje... Eliasz taki właśnie jest, w różnicy od ciebie, wazeliniarzu...


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 10 sie 2008, 16:17

Haereticus pisze:Myślę, że obecnie panuje tu zła atmosfera. nie założyłem tego tematu, by toczyły się tu awantury i by pewne osoby mogły sobie do woli ujeżdżać po wszystkich, którzy są innego zdania niż one. Wnioskuję o jego czasowe zamknięcie, a następnie posprzątanie.

Oczywiście, oczywiście, "szefie"... cała załoga ma tańczyć jak zagrasz... a jakże...


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 10 sie 2008, 16:19

Axanno, pozwól że zapytam... Po co tyle złośliwości?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
Eliasz
Posty: 1023
Rejestracja: 11 sty 2008, 15:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Eliasz » 10 sie 2008, 16:20

Temat zostaje zamknięty aż do czasu powrotu rzeszty moderatorów z urlopu i wówczas zdecydujemy, co nadaje się do korekty, a co należy stąd usunąć, gdyż obecnie jest to śmietnik - Eliasz


DOWIEDZ SIĘ, W CO WIERZYLI PIERWSI CHRZEŚCIJANIE NA PODSTAWIE SAMYCH CYTATÓW Z I WIEKU N. E.:[/b]
1. [b]SOLA SCRIPTURA
— "Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Kor 4:6, przekład BW)
2. SOLUS CHRISTUS — "Gdyż jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - 1 Tm 2:5, przekład EIB)
3. SOLA GRATIA — "Gdyż z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga. Nie stało się to dzięki uczynkom [...] A jeśli z łaski, to nie ze względu na uczynki, bo inaczej łaska nie byłaby łaską" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ef 2:8.9; Rz 11:6, przekład EIB).
4. SOLA FIDE — "Wiemy jednak, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia nie dzieki spełnianiu uczynków [...] Dostępuje go tylko dzięki zawierzeniu Jezusowi" (św. Paweł Apostoł, I w. n.e. - Ga 2:16, przekład EIB).
5. SOLI DEO GLORIA — "Ty będziesz składał hołdy Panu, Bogu twemu, i tylko Jemu będziesz cześć oddawał" (Pan Jezus Chrystus, I w. n.e. - Mt 4:10, przekład BWP)


► zapraszam serdecznie na blog baptystów dnia siódmego w języku polskim ◄

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości