Biblia Mesjańska

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Biblia Mesjańska

Postautor: Zbyszekg4 » 14 cze 2014, 14:09

Wiedzieliście, że jest takie wydanie Biblii?!
Kto, jak ja, nie wiedział, to niech wie: http://www.bibliamesjanska.com/bm.htm
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 14 cze 2014, 14:14



Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 cze 2014, 14:32

Rembov, a co konkretnie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 14 cze 2014, 14:42

Całokształt. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 cze 2014, 14:57

No to żeśmy sobie pogadali... :lol: (zresztą skoro Cię bojkotuję, to jest to w sam raz!) :mrgreen:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 14 cze 2014, 15:03

Chyba mam większą wiedze, skoro widzę absurdy w tamtym tekście, których ty nie dostrzegasz.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 14 cze 2014, 15:04

i co Wam sie podoba w tym wstepie i w ogole ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkaa » 14 cze 2014, 15:06

Rembov pisze:Chyba mam większą wiedze, skoro widzę absurdy w tamtym tekście, których ty nie dostrzegasz.
aaa, no to mi troszke ulzylo, bo myslalam, ze chwalisz ten wstep, choc nie chcialo mi sie wierzyc.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 14 cze 2014, 16:19

agnieszkaa pisze:
Rembov pisze:Chyba mam większą wiedze, skoro widzę absurdy w tamtym tekście, których ty nie dostrzegasz.
aaa, no to mi troszke ulzylo, bo myslalam, ze chwalisz ten wstep, choc nie chcialo mi sie wierzyc.

Przepraszam za zmyłkę. O charakterze tego "przekładu" dobrze mówi już strona główna, a wstęp jedynie potwierdza, że to kolejne przeinaczenie pana Kubika.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Shinzu
Posty: 103
Rejestracja: 02 sty 2011, 22:20
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Shinzu » 15 cze 2014, 20:56

Jak dla mnie Beznadzieja... tak ogólnie. Poza tym nie ogarniam czemu Isus skoro wiemy, że to imię tak w grece tak brzmi, a do Chrystusa mówili na ogół po aramejsku bądź hebrajsku więc sensowność przekładu(bo ani oryginalna wersja ani nie spolonizowana) pada już na takiej rzeczy.


Awatar użytkownika
Grażyna
Posty: 1248
Rejestracja: 21 gru 2013, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Grażyna » 15 cze 2014, 23:39

Ściągnęłam parę dni temu, ale najpierw przeczytam Torę, a potem zabiorę się za Biblię Mesjańską. Myślę, że taka kolejność będzie najlepsza.


Choćbym nawet szedł ciemną doliną, zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, laska Twoja i kij Twój mnie pocieszają... Ps. 23:4


Grażyna
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 16 cze 2014, 11:16

Całe tłumaczenie opiera się na założeniu że tekst masorecki (gdyby jeszcze tekst krytyczny pod BW to był czysty tekst masorecki, czym nie jest...) jest be, a Septuaginta jest cacy. Sekciarskie. Zauważyłęm, że ciągle wymyśla się jakieś nowe inicjatywy polegające na robieniu jakiś tłumaczeń nie na podstawie językó oryginalnych, ale na podstawie jakichś tłumaczeń.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 16 cze 2014, 12:22

Szkoda, że zakładałem ten temat. Może lepiej go usunąć, aby komuś nie zaszkodzić!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 16 cze 2014, 13:23

dzordan pisze:
pozytywista pisze: Zauważyłęm, że ciągle wymyśla się jakieś nowe inicjatywy polegające na robieniu jakiś tłumaczeń nie na podstawie językó oryginalnych, ale na podstawie jakichś tłumaczeń.


no tłumaczenie septuaginty na polski z orginału jest...
http://www.orygenes.pl/2013/09/septuagi ... olsku.html

Jednak tutaj jest jasno wskazane, że to przekład Septuaginty, i nie ma sekciarskich stwierdzeń, że przekłady z hebrajskiego są "be".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości