Kazania

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 18:04

hmhmm pisze:
sahcim pisze:
hmhmm pisze:Wiesz, Chrystus, to nie byle kto... W jakim stopniu należałoby Go naśladować, żeby się do Niego dostać? Hmm? Co konkretnie należałoby robić? Pytam, bo jestem trochę zagubiony.
Konkretnie, to z tymi pytaniami trzeba zwrócić się do Niego...wogóle trzeba zacząć od otworzenia się na relację z Chrystusem...On przez Ducha daje znać co i jak...

Rozmawiasz z Chrystusem? W jaki sposób? Mam nadzieję, że nie poprzez myśli...
No wiesz...jak będziesz stawiał warunki Chrystusowi odnośnie relacji, to wybacz ale nie tędy droga...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 18:14

sahcim pisze:
hmhmm pisze:
sahcim pisze:Konkretnie, to z tymi pytaniami trzeba zwrócić się do Niego...wogóle trzeba zacząć od otworzenia się na relację z Chrystusem...On przez Ducha daje znać co i jak...

Rozmawiasz z Chrystusem? W jaki sposób? Mam nadzieję, że nie poprzez myśli...
No wiesz...jak będziesz stawiał warunki Chrystusowi odnośnie relacji, to wybacz ale nie tędy droga...

Ja wiem. Przecież nie mówię, że Bóg ma robić to, co ja mu każę. Nie mówię, że się nie odzywa, czy nic nie powiedział, bo bym po prostu kłamał. Jestem po prostu ciekawy jak inni ludzie się z Nim komunikują odnośnie jego woli. Poza tym, nie ukrywam, że mam niemały problem z przestrzeganiem niektórych przykazań i jestem też ciekaw jak inni ludzie dają sobie z tym radę.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 18:20

hmhmm pisze:
sahcim pisze:
hmhmm pisze:Rozmawiasz z Chrystusem? W jaki sposób? Mam nadzieję, że nie poprzez myśli...
No wiesz...jak będziesz stawiał warunki Chrystusowi odnośnie relacji, to wybacz ale nie tędy droga...

Ja wiem. Przecież nie mówię, że Bóg ma robić to, co ja mu każę. Nie mówię, że się nie odzywa, czy nic nie powiedział, bo bym po prostu kłamał. Jestem po prostu ciekawy jak inni ludzie się z Nim komunikują odnośnie jego woli.
No cóż...osobiście Jego wolę odczytuję w różnych znakach, które "stawia" mi na drodze...ale sądzę, że z każdym jest chyba inaczej...
Poza tym, nie ukrywam, że mam niemały problem z przestrzeganiem niektórych przykazań i jestem też ciekaw jak inni ludzie dają sobie z tym radę.
A kto ich nie ma... :letssin:
Jak pewnie słyszałeś diabelską rzeczą jest trwać w grzechu/upadku zamiast z pokorą zwrócić się do Niego z prośbą o wybaczenie swoich słabości....


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 18:25

sahcim pisze:No cóż...osobiście Jego wolę odczytuję w różnych znakach, które "stawia" mi na drodze...ale sądzę, że z każdym jest chyba inaczej...

Coś bardziej szczegółowego? Bo widzisz znaki są różne. Wizje, objawienia, sny. Czasami takie bardziej stonowane, jak np: otwarcie Biblii i wrażenie, że czyta się słowa skierowane do siebie.
Zawsze warto porównać to z innymi.
sahcim pisze:A kto ich nie ma... :letssin:

Szczerze mówiąc to idzie mi z tymi przykazaniami jak krew z nosa. Chcę się zbliżyć do Boga, ale trafi się jakaś pokusa i człowiek leci jak na złamanie karku.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: sahcim » 15 gru 2015, 18:42

hmhmm pisze:
sahcim pisze:No cóż...osobiście Jego wolę odczytuję w różnych znakach, które "stawia" mi na drodze...ale sądzę, że z każdym jest chyba inaczej...
Coś bardziej szczegółowego? Bo widzisz znaki są różne. Wizje, objawienia, sny. Czasami takie bardziej stonowane, jak np: otwarcie Biblii i wrażenie, że czyta się słowa skierowane do siebie.
Zawsze warto porównać to z innymi.
Nigdy nie miałem żadnych wizji, objawień czy jakichś szczególnych snów, które mógłbym odczytywać jako znaki...ot proszę z żarliwością w modlitwie o coś, co wydaje mi się niezbędne dla mnie i mojej rodziny, a On mi odmawia...trochę mam żal ale skoro nie tak ma być, to przyjmuje to, co jest dalej staram się nie tracić z Nim synowskiej relacji, a za jakiś czas okazuje się, że On podsuwa mi coś o stokroć lepszego...takie znaki Jego obecności w swoim życiu nie zauważam zazwyczaj od razu ale po jakimś dłuższym czasie...
sahcim pisze:A kto ich nie ma... :letssin:

Szczerze mówiąc to idzie mi z tymi przykazaniami jak krew z nosa. Chcę się zbliżyć do Boga, ale trafi się jakaś pokusa i człowiek leci jak na złamanie karku.[/quote]No cóż...skoro ja będąc rodzicem potrafię wybaczyć któryś raz swojemu dziecku, że znowu coś tam przeskrobie, to jeśli On jest źródłem ojcowskiej miłości, to czy mógłby odmówić temu, za którego się poświęcił, dając się upodlić i umrzeć najhaniebniejszą śmiercią...???
Ostatnio zmieniony 15 gru 2015, 18:44 przez sahcim, łącznie zmieniany 1 raz.


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: hmhmm » 15 gru 2015, 18:44

@sahcim
Wybaczyć, to wybaczy zawsze. Nie chciałbym go po prostu tak rozczarowywać. Ja teraz idę. Dzięki za fajną rozmowę.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Kazania

Postautor: vanity » 29 gru 2015, 00:02

Jak na systemowego kaznodzieje to Pawlukiewicz wskakuje na wysoki poziom w tym kazaniu "Dno Serca" https://www.youtube.com/watch?v=9BOUZQGJXXY . Katolicki ksiadz, a ma odwage dekonstruowac fake'a.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości