Pomóż w budowie studni w Czadzie !

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
sługa Boga
Posty: 29
Rejestracja: 30 wrz 2015, 15:02
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pomóż w budowie studni w Czadzie !

Postautor: sługa Boga » 29 mar 2016, 14:59

"Upał 45 stopni w cieniu, a Ty nie masz nic do picia! Co więcej, od najbliższej studni dzieli Cię 15 km – możesz to sobie wyobrazić?
Tak właśnie wygląda codzienność mieszkańców CZADU! Co można zrobić?

(...) Zdecyduj sam, ile chcesz podarować"

https://www.facebook.com/events/258130854518239/


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pomóż w budowie studni w Czadzie !

Postautor: kontousunięte1 » 04 kwie 2016, 10:01

Wszyscy wołają:pomóż,pomóż
Open dors-pomóż
studnia-pomóż
konie,koty,psy-pomóż
kościoły-pomóż
owsiak-pomóż
pomaga się-pomóż i ogólnie i poszczególnym chorym
pomóż imigrantom,migrantom,emigrantom i najlepiej wielkimi grantami
Tylko ja się pytam,kto pomoże takiemu szaremu człowieczkowi,który nawet nie bardzo wie,że ma prawo i może o pomoc prosić.
Nie ganię cię,broń Boże, ale jestem już zmęczona tym sięganiem do bardzo chudego portfela.


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pomóż w budowie studni w Czadzie !

Postautor: vanity » 05 kwie 2016, 01:10

kontousunięte1

Chyba kazdy chce zaznac odrobiny ulgi, bezpieczenstwa w tym swiecie chronicznych niedoborow, chce dziecko, ktore czeka na sprzet od WOŚP, chce tego przesladowany chrzescijanin w krajach 3 swiata, chce pies czy kot, a to zapewniaja pieniadze, wbrew religijnej obludnej propagandzie.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pomóż w budowie studni w Czadzie !

Postautor: kontousunięte1 » 05 kwie 2016, 10:47

vanity pisze:kontousunięte1

Chyba kazdy chce zaznac odrobiny ulgi, bezpieczenstwa w tym swiecie chronicznych niedoborow, chce dziecko, ktore czeka na sprzet od WOŚP, chce tego przesladowany chrzescijanin w krajach 3 swiata, chce pies czy kot, a to zapewniaja pieniadze, wbrew religijnej obludnej propagandzie.

Zgoda. Ja tylko jestem przytłoczona tym ,co się dzieje. I chyba własną niemożnością i bezradnością.
Zwróć też uwagę na to,kto najczęściej pomaga i odpowiada na takie apele. Ci,co mają sami niewiele.
Dlaczego nastały czasy,że w sumie jesteśmy jako jednostki w społeczeństwie obarczeni przeróżnymi i coraz większymi podatkami,opłatami /jakkolwiek te haracze nazwać/,a z drugiej strony...gdzie to wszystko "idzie",że ciągle trzeba pomagać,bo na nic państwo nie ma.
Cóż,w komunie nie było różowo. Jednak dało się przeżyć za skromne pensje,ludzie żyli normalnie,a teraz głupiego zęba ci nie wyrwą od ręki tylko latasz po prywaciarzach,chociaż składki zdrowotne są duże.
Dlaczego kiedyś to Polacy budowali i te studnie i chętnie do Afryki jeździli,przecież nie za swoje prywatne.Pewnie to gierkowskie państewko miało fundusze i na studnie i afrykańskie szkoły,na lekarzy dla biednych krajów.Ile wrzasku było o to,że Gierek kraj zadłużył?Obawiam się ,że z obecnych długów do końca świata kraj nie wyjdzie,i jeszcze dzień dłużej :-(
eh,nie chce mi się już myśleć o tym wszystkim



Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości