Biblia Nazaretańska

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Biblia Nazaretańska

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lis 2016, 14:22

BIBLIA NAZARETAŃSKA - całkiem nowe przedsięwzięcie translatorskie na polskim gruncie biblijnym.
http://www.bibliepolskie.pl/przeklady.php?tid=195 - podstawowe informacje; a tu: http://www.coolshop.pl/product-pol-1245 ... USZA-.html oferta handlowa.

Zakładam ten temat w celach informacyjnych o tym wydawniczym projekcie, zaczynającym się od Ewangelii Mateusza, oraz w celu zadania pytania: co mylicie o takim tłumaczeniu Pisma Świętego?

PS. Chcę aby mogli się wszyscy wypowiadać, dlatego muszę temat założyć w dziale bez ograniczeń, ale brakuje w nim odpowiedniej zakładki, dlatego w "Innych wartościowych WWW" ostatecznie to robię. Może administracja by pomyślała o dodaniu stosownej zakładki do zakładania tematów wprost biblijnych (bez polemik)?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia Nazaretańska

Postautor: Rembov » 26 lis 2016, 14:30

Zajrzałem na fragment przekładu i zraził mnie niekonsekwencją w kwestii imion.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia Nazaretańska

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lis 2016, 14:39

A konkretnie? Gdybyś od razu napisał, co masz na myśli, to bym zaoszczędził to i tamto... ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia Nazaretańska

Postautor: Rembov » 27 lis 2016, 19:42

Zbyszekg4 pisze:A konkretnie? Gdybyś od razu napisał, co masz na myśli, to bym zaoszczędził to i tamto... ;)

No to sam popatrz:
Rodowód Jeszuy Mesjasza, syna Dawida, syna Abrahama: (2) Abraham był ojcem Izaaka; Izaak - ojcem Jakuba; Jakub - ojcem Judy i jego braci;

W tekście greckim mamy:
βιβλος γενεσεως ιησου χριστου υιου δαυειδ υιου αβρααμ (2) αβρααμ εγεννησεν τον ισαακ ισαακ δε εγεννησεν τον ιακωβ ιακωβ δε εγεννησεν τον ιουδαν και τους αδελφους αυτου"

I teraz patrz: "ιησου χριστου" tłumacz przełożył na hebrajski jako "Jehoszua Mesjasz", ale z kolei Izaaka zostawił w wersji greckiej, zamiast dokonać tego samego manewru i oddać to imię jako "Jic'chak". Nie ma tu konsekwencji, a w dodatku wprowadza tak naprawdę zamieszanie, bo mało osób wie jak brzmi imię Chrystusa po hebrajsku (co z resztą nie ma znaczenia, a stosowanie hebrajskiej wersji imienia Zbawiciela w polskich tekstach np. Biblii, to zwykła maniera).


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia Nazaretańska

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lis 2016, 20:46

No coś jest na rzeczy...
Ponadto ten przygotowywany przekład, ma być z nurtu żydowsko-mesjańskiego. Coś takiego już funkcjonuje: "Komentarz żydowski do NT", autorstwa Dawida Sterna.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości