Ekumeniczne serwisy informacyjne

Na tym forum mozna zmieszaczac inne wartosciowe WWW jednak nie moga one podwazac wiary w Chrystusa ani negowac protestantyzmu.
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 01 lut 2008, 13:15



Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 01 lut 2008, 23:06

Grzechy przeciwko jedności Kościoła są jednymi z najczęściej popełnianych przez chrześcijan każdego wyznania i każdej tradycji Kościoła powszechnego. Duch podziału przejawia się w separacji, izolacjonizmie, wszczynaniu sporów, przekonaniu, że Kościół Jezusa Chrystusa ogranicza się do denominacji definiujących w jednakowy sposób np. takie pojęcia jak: usprawiedliwienie, sukcesja apostolska, eucharystia (lub komunia), chrzest, utracalność/nieutracalność zbawienia, mówienie językami i prorokowanie.
:nervous: O widzę że jestem wielkim grzesznikiem gdyż jestem przeciwko ekumenizmowi.
usprawiedliwienie
sukcesja apostolska
eucharystia (lub komunia)
chrzest
utracalność/nieutracalność zbawienia
mówienie językami i prorokowanie

Z tym wymienionym powyżej rzeczami nie zgadzam się z KK i niektórymi kościołami protestanckimi i dlatego jestem przeciwnikiem ekumenizmu. Czy to grzech?


Jowi
Posty: 252
Rejestracja: 11 sty 2008, 23:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jowi » 02 lut 2008, 00:13

SW, siedź cicho - Ty to się z niczym nie zgadzasz! :-P Uprawiasz sceptycyzm metodologiczny? :-> :lol:



Wróć do „Inne wartosciowe WWW”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości