Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: Marcel777 » 01 wrz 2016, 16:11

Chciałbym rozpocząć dysputę co do 10 zaginionych pokoleń Izraela. Po śmierci Salomona królestwo Izraela się podzieliło na królestwo judzkie i Izrael. W Judei była część pokolenia Lewiego i pokolenia Beniamina i Judy. W Izraelu była reszta. Babilon po jakimś czasie podbił Izrael i pokolenia te poszły w niewole i nie zostały wybawione z rąk asyryjskich. Wiemy z Biblii ,że te pokolenia ocalały bo Jakub zwraca się do wszystkich 12 rodów "1 Jakub sługa Boga i Pana Jezusa Chrystusa, śle pozdrowienie dwunastu pokoleniom w diasporze." (Jk 1:1). Ponadto 144 tysiące opieczęntowanych będą Izraelitami z wszystkich pokoleń z wyjątkiem Dana. Jer 31:37 mówi :"37 Tak mówi Pan: Jak nie mogą być zmierzone niebiosa w górze i zbadane fundamenty ziemi w dole, tak i Ja nie odrzucę całego potomstwa Izraela mimo wszystko, co uczynili - mówi Pan." ,więc już mamy 100% pewność ,że 10 pokoleń istnieje. Ale gdzie te pokolenia? I Samuela 16:12 mówi "Posłał więc, by go sprowadzić. Miał on jasne włosy i piękne oczy. Był urodziwy."
Wiemy ,że Dawid miał jasne włosy co niektórzy tłumacze tłumaczą to na rude włosy. Biała rasa ma tylko jasne i rude włosy. Rodzaju 28:14 "Potomstwo twoje będzie liczne jak proch ziemi i[b] rozprzestrzenisz się na zachód i na wschód, i na północ, i na południe,[/b] i będą błogosławione w tobie i w potomstwie twoim wszystkie plemiona ziemi." Wiemy ,że plemiona się rozprzestrzenią. Dobra mamy już informacje biblijną to teraz coś nie biblijnego Europejczycy mają halogrupe R1a/b co ciekawe wiele pokoleń izraelskich miało tą halogrupe ,więc moze spekulować ,że bieli ludzie to Izraelici. Według tej teorii zaginione rody przeniesiono w okolice Kaukazu i wschodniego Babilonu. Po upadku tego imperium rody zwiały i rozpoczeły ekspansje.Ponadto podam jeszcze jeden dowód ,że my jesteśmy Izraelitami. Bieli ludzie posiadają naturalną chęć nie asymilowania się z innymi rasami. W prawie Mojżeszowym Izraelici mogli się żenić tylko z osobami z tego samego plemienia.


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: KAAN » 01 wrz 2016, 17:30

Do tego tematu należy podchodzić ostrożnie, bo Biblia nie podaje sposobu jak odróżnić pokolenia Izraela, to Boża tajemnica i zostanie rozwiązana przez Pana Boga, to On pośle na swiat swoich myśliwych i sprowadzi swoich z każdego krańca ziemi tak, że proroctwo z Ap 7 i inne zostaną wypełnione co do joty.

Księga Jeremiasza 23:5 Oto idą dni - mówi Pan - że wzbudzę Dawidowi sprawiedliwą latorośl: Będzie panował jako król i mądrze postępował; i będzie stosował prawo i sprawiedliwość na ziemi.
6 Za jego dni Juda będzie wybawiony, a Izrael będzie bezpiecznie mieszkał; a to jest jego imię, którym go zwać będą: Pan sprawiedliwością naszą.
7 Dlatego oto idą dni - mówi Pan - że już nie będą mówili: Jako żyje Pan, który wyprowadził synów Izraela z ziemi egipskiej,
8 Lecz: Jako żyje Pan, który wyprowadził i sprowadził potomstwo domu izraelskiego z ziemi północnej i ze wszystkich ziem, do których ich wygnał, i będą mieszkali na swojej ziemi.

To czas tysiącletniego królestwa, wiele jest proroctw i obietnic dotyczących odkupienia całego Izraela.

List do Rzymian 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.
29 Nieodwołalne są bowiem dary i powołanie Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: kontousunięte1 » 01 wrz 2016, 17:39

prawo i sprawiedliwość


:rotfl: No i masz spełnienie proroctwa :lmao: Kaczka rządzi, może to o niego chodziło :eek: =P
Sorki za offtop, ale nie mogłam się powstrzymać (chyba mnie znacie, że mam gębę....jaką mam ;-)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: KAAN » 01 wrz 2016, 17:49

kontousunięte1 pisze:
prawo i sprawiedliwość


:rotfl: No i masz spełnienie proroctwa :lmao: Kaczka rządzi, może to o niego chodziło :eek: =P
Sorki za offtop, ale nie mogłam się powstrzymać (chyba mnie znacie, że mam gębę....jaką mam ;-)
Gorzej, Biblia zakazuje czatu (np. na laptopie) przed mieszkaniem:

Przypowieści Salomona 24:15 Nie czatuj, grzeszniku, przed mieszkaniem sprawiedliwego, nie burz miejsca jego spoczynku,

:D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: kontousunięte1 » 01 wrz 2016, 17:52

No to kaplica ... na szczęście, siedzę W mieszkaniu, ale .... pies mój śpi tuż obok. Czy burzę sen jego ? (może jedynego sprawiedliwego w tym mieszkaniu??) Oj mam dylemat.


Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: Marcel777 » 04 wrz 2016, 15:11

KAAN pisze:Do tego tematu należy podchodzić ostrożnie, bo Biblia nie podaje sposobu jak odróżnić pokolenia Izraela,

Sam osobiście wierze w to ,ale nie za bardzo robi mi to w moim życiu i się tym nie chwalę. I tak pewnie nie będę należał do 144 tysięcy.


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
Awatar użytkownika
Marcel777
Posty: 98
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:21
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: Marcel777 » 04 wrz 2016, 19:36

Obecnie pozostawiłem tę temat i jestem bardziej ,że to fałsz bo informacja ta pochodzi od heretyckiej strony zbawienie.com


"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". Dz 4:12

Mój blog: http://za-mesjaszem.blogspot.com/
Mój kanał:https://www.youtube.com/channel/UCIcX-Ac1CJcjU1sl_f7oMtw
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zaginione 10 pokoleń Izraela.

Postautor: Adalbertus » 04 wrz 2016, 20:13

Musisz rozróżnić pomiędzy ormiańskim czyli armeńskim a aramejskim. Ormiańskim posługują się mieszkańcy Armenii.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości