Czy w ogóle mogliśmy nie zgrzeszyć?

Tu robimy burze mózgów.......
angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Czy w ogóle mogliśmy nie zgrzeszyć?

Postautor: angelikarz » 04 gru 2016, 16:11

Witam :)

Zastanawia mnie to, że KAŻDY człowiek zgrzeszył - czy jeśli byłby ktokolwiek kto potrafi NIE zgrzeszyć w swoim życiu dopiero wtedy mogłoby to oznaczać wolną wolę człowieka? Czy Bóg stwarzając człowieka nie wiedział o tym, że stwarza go z naturą prowadzącą do grzechu? Nie wiedział, że tak właśnie będzie? I jak ma się to do tego, że sam nas takich stworzył a potem wydał Swojego Syna żeby poniósł karę za te grzechy? No niby jest tak, że każdy ma wolną wolę i mógł nie zgrzeszyć - z drugiej strony Biblia mówi o tym, że wszyscy zgrzeszyli - czyli wolą każdego człowieka było zgrzeszyć? Jak to się ma do np. dzieci, czy nastolatków, którzy niekiedy w ogóle nie słyszeli o Chrystusie i karze piekła a zgrzeszą?

Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19318
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy w ogóle mogliśmy nie zgrzeszyć?

Postautor: KAAN » 05 gru 2016, 08:14

angelikarz pisze:Witam :)

Zastanawia mnie to, że KAŻDY człowiek zgrzeszył - czy jeśli byłby ktokolwiek kto potrafi NIE zgrzeszyć w swoim życiu dopiero wtedy mogłoby to oznaczać wolną wolę człowieka? Czy Bóg stwarzając człowieka nie wiedział o tym, że stwarza go z naturą prowadzącą do grzechu? .
To nieprawdziwa teza, człowiek nie został stworzony z naturą prowadzącą do grzechu. Człowiek został stworzony bez grzechu, jako istota doskonała w swoim rodzaju.
I jak ma się to do tego, że sam nas takich stworzył a potem wydał Swojego Syna żeby poniósł karę za te grzechy?
Wydał swojego Syna za nasz grzech z miłości do człowieka.

No niby jest tak, że każdy ma wolną wolę i mógł nie zgrzeszyć - z drugiej strony Biblia mówi o tym, że wszyscy zgrzeszyli - czyli wolą każdego człowieka było zgrzeszyć?
Skłonność do grzechu jest wynikiem pierwszego grzechu a nie wolnej woli człowieka, wola jest możliwością wyboru sterowaną przez osobowość człowieka, to wielka tajemnica nie rozstrzygnięta rozumowo.

Jak to się ma do np. dzieci, czy nastolatków, którzy niekiedy w ogóle nie słyszeli o Chrystusie i karze piekła a zgrzeszą?
Każdy ma zapisany zakon Boży w sercu i sumienie oskarża człowieka albo bierze w obronę, bóg nie zostawił człowieka samopas.

Rz 2:14 Skoro bowiem poganie, którzy nie mają zakonu, z natury czynią to, co zakon nakazuje, są sami dla siebie zakonem, chociaż zakonu nie mają;
15 Dowodzą też oni, że treść zakonu jest zapisana w ich sercach; wszak świadczy o tym sumienie ich oraz myśli, które nawzajem się oskarżają lub też biorą w obronę;
16 Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Kominna166
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:18
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy w ogóle mogliśmy nie zgrzeszyć?

Postautor: Kominna166 » 27 sie 2020, 12:45

Nie ma człowieka bez grzechu. I nigdy nie będzie.Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości