Jak to jest z wieprzowiną

Tu robimy burze mózgów.......
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: Anmarivero » 04 sty 2020, 16:07

„Przyszedłem tylko do zagubionych owiec Izraela”

Historia rozłamu królestwa, rozproszenia itd ma swoją kontynuację. Mnie wiele wypowiedzi Pana Jezusa zastanawiało. A w tej interpretacji odnalazłam spójność, której nie widzę w mnożących się denominacjach i podziałach protestanckich.

Reformacja była dla mnie pewnym etapem wyjścia, ale pełni w niej nie odnalazłam.

To nie obce religie są największym zagrożeniem, a właśnie wilki udające owce. Jaki jest wspólny mianownik dzisiejszych protestanckich kościołów? Odrzucenie TORY ( pozornie jako zagrożenie judaizowaniem, tyle że ANI RAZU Tora nie jest nazwana Żydowską, święta, ani inne przykazania nie są nazwane Żydowskimi: jednoznacznie sam Bóg nazywa je Bożymi i dla wszystkich).
Także śj i adwentyści, a także mormoni i inne ludzkie twory odrzucają Torę. Nawet sami Żydzi maja przykazania ludzkie, które wskazują na źródło problemu: (zaraz znajdę cytat)


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: Anmarivero » 04 sty 2020, 16:13

”Anaimowie i amoraimowie postawili Talmud ponad Torę, dowodem tego liczne świadectwa, rozrzucone w różnych traktatach. N. p.: „Biblia jest jako woda, a Talmud jako wino“ — „Ci, którzy badają Zakon, pełnią coś na kształt cnoty, co jednak jeszcze cnotą nie jest; ci, którzy zagłębiają się w Misznie, wykonywają cnotę i otrzymują za to nagrodę; ci wkońcu, co ślęczą nad Gemarą, pełnią cnotę najwyższą.“ — „Kto gardzi nauką rabinów, godzien jest śmierci. “ — „Człowiek, który wraca od zasad Talmudu do Tory, nie może być szczęśliwym.“ „Słowa Talmudu są milsze od słów Biblii.“ — „Grzechy, przeciwko Talmudowi, są cięższe od grzechów przeciwko Biblii.“ — „Ten, kto czyta Biblię bez Miszny i Gemary, jest, jak ktoś, co nie wierzy w Boga.“ Rabi Menachem twierdzi, że nawet „sam Jehowa radzi się uczonych w piśmie.“ — Rabi Bechai zaręcza, że „słowa rabinów są żywego Boga słowami.” — Inny uczony: „Wiedzcie, że niema na ziemi wyższej godności nad godność rabina i niema wyższe i bojaźni nad bojaźń przed rabinem, albowiem bojaźń przed rabinem jest bojaźnią bożą. “
 I niech się nikomu nie zdaje, że Talmud zajmował tak wysokie stanowisko tylko w czasach dawniejszych i że uznawali je tylko talmudyści. To samo zdanie podzielają nowocześni, po europejsku już wyk ztałceni rabini, jak szwajcarski dr. Rubens i niemiecki Kroner. Potwierdzają je Archives IsraeIites (XXV. 150), mówiąc: uznajemy wyższość Talmudu nad Biblią.”


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: Anmarivero » 04 sty 2020, 16:24

Zostaje także kwestia techniczna: Juda to dwa rody z 22, a co z pozostałymi 10?

Zagubione owce wrócą ze swojego rozproszenia.
Nowe Jeruzalem ma 12 bram, nie ma 13 dla pogan, bo nie o genetykę tu chodzi. Albo jestem wszczepiona, albo nie.
Odrąbane zostały z Szlachetnej Oliwki te, które nie wydawały dobrego owocu. My też mamy baczyć na godny owoc.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: Anmarivero » 19 sty 2020, 02:25

Iż 42:21 Spodobało się Panu w Jego sprawiedliwości okazać wielkość i wspaniałość Prawa.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: KAAN » 19 sty 2020, 18:22

List do Galacjan 3:24 Tak więc zakon był naszym przewodnikiem do Chrystusa, abyśmy z wiary zostali usprawiedliwieni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość