Jak to jest z wieprzowiną

Tu robimy burze mózgów.......
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 18 wrz 2017, 13:17

"Nie będziesz golił włosów po bokach brody" - to są właśnie pejsy. Włosy nieogolone po bokach brody.

Ale ja nie twierdzę, że obowiązuje @zBiblia. To Ty powinieneś być konsekwentny, bo to jest z tego samego Prawa Mojżeszowego, w którym Bóg określił wieprza jako nieczystego.
Nas pogan obowiązują zasady podane przez DŚ apostołom czyli zakaz uduszonego, krwi i ofiarowanego bałwanom. Stare Przymierze obowiązywało literalny Izrael i będzie ich obowiązywać dopóki się nie nawrócą, bo z Prawa będą sądzeni.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 18 wrz 2017, 16:55

Ewidentnie wieprzowe niezdrowe jest, pejsy natomiast bardzo zdrowe niech noszą jak im sie taka błazenada w białych skarpetkach czarnym chałacie i z pejsami podoba , taką mają modę i niech się noszą jak im sie żywnie podoba, Bóg nie kazał ani meloników ani czarnych wdzianek ani pejsów.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 18 wrz 2017, 19:38

Magda, ale przecież to jest z Prawa Mojżeszowego, bokobrody nieobcięte to są pejsy właśnie.
Nie twierdzę, że wieprz jest zdrowy. Pytałam czy można wybrać sobie rzeczy z Prawa, które uważamy za aktualne, a nieaktualne w naszym mniemaniu usunąć.
Czemu usunęliśmy pejsy nakazane w Prawie, a wieprza czy królika nadal mamy za nieczystego.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 18 wrz 2017, 20:37

Bo nadal są nieczyste szkodliwe zjadają własne odchody tak jak zjadały z czasów starozytnch tak i teraz to robią maja taka marna wątrobe ze nie oczyszcza ch ciał ja było dawniej tak samo jest teraz wiec dalej wieprz jest szkodluwy a królkk jeszcze gorszy, a krewetka , fuj!!!! obrzydliwość żre odchody ryb i padline. fuj!!! Gdyby to nie było takie szkodliwe to Bóg nie zabraniałby tego i nie przychodził w ogniu zniszczyc tych co mimo ostrzeżeń
Jedli te świństwa nie zwazajac ze nasze ciał są swiątynią Ducha i mają być czyste.Muszę skończyć z wieprzowiną


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 18 wrz 2017, 20:42

Czy to nie jest tak, ze jedząc bez przekonania grzeszysz, a inny jedzący z przekonaniem i uważający, że go to nie dotyczy, bo nie jest z krwią i uduszone nie grzeszy?

A co jak zjesz galaretkę z wieprzowym kolagenem? Albo w restauracji usmażą Ci na smalcu? Nie chodzi o to, że musisz to jeść tylko o paniczne niejedzenie wieprzowiny w obawie przed grzechem..


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: zBiblia » 18 wrz 2017, 22:12

Może dlatego, że Bóg powiedział "bądźcie święci ja i ja jestem święty, oto prawo dotyczące zwierząt...", bo nie kojarzę że mówił "noście święte pejsy, bo ja takie mam".

A gdzie mamy przykład apostołów jedzących nieczyste lub tak nauczających, że można?


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 18 wrz 2017, 22:22

Sugerujesz, że Jezus obcinał pejsy i apostołowie? Lamał nakaz Prawa?


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: zBiblia » 19 wrz 2017, 08:49

Dobrze jest mieć brodę, ale to nie wskazuje na zbawienie. Natomiast warto się zastanowić jak bardzo przeszkadza Bogu jedzenie nieczystego... O tym dyskutowac chce Magda


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 19 wrz 2017, 12:19

Dlaczego wieprzowina ma wskazywać na zbawienie? Gdzie Jezus o tym uczy?



Dla Izraelity tamtych czasów taki z pogan jak Ty i ja też byłby jak świnia...


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: zBiblia » 19 wrz 2017, 13:05

Poproszę o egzegezę że nieczyste zwierzęta to symbol pogan.
Nie sądzę, że chodziło w tym temacie o to, że jak się zje wieprza to życie wieczne ucieka przez palce... Raczej jest w tym zdrowa nauka, że warto tego przestrzegać...
Nikt w swoim nawróconym życiu nie potrafi przestrzegać przykazań Jezusa, a tym bardziej tych właśnie zdrowych nauk ST. Wiadomo co zostało zniesione (prawo ofiarnicze, święta, ceremonie, rytułały...), natomiast noszenie brody, czy zdrowe odżywianie pozostało... Nie daje zbawienia. Innymi słowy, Bóg mówi, bedziesz jadł to świństwo, masz większe szanse na chorobę, będziesz bez brody jak kobieta, nie dodaje ci to chwały (a raczej ujmuje)... Podobnie mówi, nie zażynaj baranka, bo Jezus jest twoim Barankiem, nie obchodz Paschy, bo Jezus jest twoją Paschą, a jeśli to czynisz nie rozumiesz dzieła Mego Syna i mojego...


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 19 wrz 2017, 13:17

Dokładnie, nie negowałam szkodliwości wieprza dla ciała. Chodziło mi o wieprza wzbudzającego kontrowersje jako mogącego być przeszkodą w zbawieniu. Wieprze były ofiarowane bałwanom z tego, co słyszałam.
Nie napisałam, że Biblia tak sugeruje tylko, że z historii wiemy, że Żydzi uważali pogan za gorszych, nieczystych. Nie jadali z poganami. Poganie nie jadają koszernego. Poza tym apostoł miał wizję, w której Bóg pozwolił mu jeść nieczyste, bo je oczyścił. Chodziło tutaj o pogan.
10:28
I rzekł do nich: Wy wiecie, że dla Żyda przestawanie z ludźmi innego plemienia lub odwiedzanie ich jest niezgodne z prawem; lecz Bóg dał mi znak, żebym żadnego człowieka nie nazywał skalanym lub nieczystym;


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 19 wrz 2017, 23:02

Ja jedno wiem ze wierzowina jest niezdrowa i inne niekoszerne rzeczy też i chyba powinno się takich rzeczy unikać Bog zabronił pewnie ze względów zdrowotnych ale ten werset który zacytowałam mówi co innego że jedząc te rzeczy nasz organizm sie zanieczyszcza berdo nawet j=nie wiemy jak bardzo że dla Boga jesteśmy tak nieczyści że do odstrzału i to mnie zdziwiło lub jednak że jesteśmy niepis łuszni nakozowi który wbrew temu co mówią niektórzy protestanci że nie ma nakazów i zakazów juz wcale, prawo zniknęło . Nie rozumiem dlaczego skoro Paweł pisze że nie likwidujemy prawa przez wiarę w zbawienie z łaski a wręcz je ustanawiamy . Cały NT nawołuje do przestrzegania przykazań . Pisze kto jest zbawiony ten co przestrzega przykazań

Rz 3:31 bw "Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy."
1J 5:2 bw "Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy."
1J 2:3 bw "A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy."
1J 5:3 bw "Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."
J 14:21 bw "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.
Mk 10:19 bw "Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa, nie oszukuj, czcij ojca swego i matkę."
Ap 14:12 bw "Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."
1J 2:4 bw "Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma."
1J 3:22 bw "i otrzymamy od niego, o cokolwiek prosić będziemy, gdyż przykazań jego przestrzegamy i czynimy to, co miłe jest przed obliczem jego."
1J 3:24 bw "A kto przestrzega przykazań jego, mieszka w Bogu, a Bóg w nim, i po tym Duchu, którego nam dał, poznajemy, że w nas mieszka."
1J 5:3 bw "Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."
2J 1:6 bw "A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań jego. Takie jest to przykazanie, które słyszeliście od początku, aby było zasadą waszego postępowania."
Ap 12:17 bw "I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie."
J 14:15 bw "Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie."
J 15:10 bw "Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."
Mt 19:17 bw "A On mu odrzekł: Czemu pytasz mnie o to, co dobre? Jeden jest tylko dobry, Bóg. A[color=#FFBF00] jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.[/color]"
Mt 5:19 bw "Ktokolwiek by tedy rozwiązał jedno z tych przykazań najmniejszych i nauczałby tak ludzi, najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios; a ktokolwiek by czynił i nauczał, ten będzie nazwany wielkim w Królestwie Niebios."
Rz 7:12 bw "Tak więc zakon jest święty i przykazanie jest święte i sprawiedliwe, i dobre."
Ps 119:152 bw "Od dawna wiem o przykazaniach twoich, Że ustanowiłeś je na wieki."
Mt 5:18 bw "Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie."
Hbr 10:16 bw "Takie zaś jest przymierze, jakie zawrę z nimi po upływie owych dni, mówi Pan: Prawa moje włożę w ich serca i na umysłach ich wypiszę je,"- po co skoro zniesiono prawo?????????????????????????????

Po co to w NT jest napisane skoro uwazacie ze przykazania są zniesone i nie trzeba ich przestrzegać , do kogo jest to wszystko o przestrzeganiu przykazań . Co wiecej widać ze sama wiara w zbawienie złaski nie wystarcza zaesze wiara plus przykazania . No moze ktoś kto uważa ze prawo jest zniesione na to odpowie bo jednak jeśli Wiara ma mieć tez uczynki to nie można olać przykazań żadnych ani joty. Skoro Miłosć do Boga okazujemy wypełniajac przykazania to nie wolno ich olać nawet tych najmniejszych .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 19 wrz 2017, 23:07

Magdo, czy wobec tego ukamienujesz cudzołożnicę? Nie. Więc Prawo się zmieniło. No chyba, że uważasz, że cały zakon obowiązuje.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 19 wrz 2017, 23:47

Przeciez nie ukamienuję bo nie ma w prawie kar Jezus karę za nas poniósł i zniknęło w prawie zadoscuczynienie za grzech i kara za grzech ale dalej jest" nie cudzołóz ". Chyba nie powiesz ze mozna cudzołozyc bo przykazanie zniknęło. Przykaznie nie znika do krzyza nie przybito przykazań a list dłużny czyli to co jesteśmy winni czyli karę


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 19 wrz 2017, 23:57

Tak, to jasno Pan Jezus powiedział i zaostrzył nawet. W Nowym Testamencie jest ogromna ilość nakazów: https://www.cai.org/pl/studia-biblijne/ ... t-commands


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości