Jak to jest z wieprzowiną

Tu robimy burze mózgów.......
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: kontousunieteMtl » 20 wrz 2017, 00:02

magda pisze:Przeciez nie ukamienuję bo nie ma w prawie kar Jezus karę za nas poniósł i zniknęło w prawie zadoscuczynienie za grzech i kara za grzech ale dalej jest" nie cudzołóz ". Chyba nie powiesz ze mozna cudzołozyc bo przykazanie zniknęło. Przykaznie nie znika do krzyza nie przybito przykazań a list dłużny czyli to co jesteśmy winni czyli karę



Magda, to prawda, co piszesz....

Jednak nie mozna zapominac, ze przybijajac ten list dluzny do krzyza, zostalismy tym samym uwolnieni od przeklenstwa starego prawa i objeci Nowym Przymierzem opartym na milosci....

My nie przestalismy byc sklonni do grzechu, posiadajac poki co cialo....Przestalismy natomiast byc niewolnikami tego grzechu, bo Jezus nas od tego uwolnil....Dlatego dzis nalezy sobie wybaczac...77 razy...a nie wymagac bezgrzesznosci....Ludzie zrodzeni na nowo z Ducha Sw. wzrastaja w milosci....potrafia sobie wybaczac....a wszystko to robia w Imie Chrystusa, ktory dal nam taka wspaniala mozliwosc....

Cieszmy sie tym....Szukajmy w sobie tego , co w nas najlepsze...a nie wytykajmy sobie cielesnych potkniec...bo to jest takie obludne i niezgodne z nauka naszego Pana.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 03:39

Dlatego teraz nie przestrzegamy przykazań dlatego że wisi nad nami kara i nie będziemy zbawieni , zbawieni juz jesteśmy z łaski a przykazań przestrzegamy z miłości do bliźnego i Boga zmieniła się motywacja a nie przykazania


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: zBiblia » 20 wrz 2017, 15:20

Pięknie dziewczyny się porozumiałyście :) jesteśmy związani przykazaniami (tymi, ktore definiują co jest grzechem), co nie zmienia faktu, że zbawienie jest darem od Boga, a nie uczynków.
Jak zjemy wieprza to zbawienie nas nie omija, mamy to życie wieczne w sobie. Ale jeśli jemy wieprza dla przyjemności, czynimy to bez refleksji i pokuty to wówczas łatwiej rozpoznać, że jednak nasze ciało nie jest świątynią Ducha i tego daru Ducha nigdy w nas nie było.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 20 wrz 2017, 22:57

Jedno wiem jestem zabwiona czy jem wieprza czy go nie jem czy swiecę sobotę czy nie ale ja będę przestrzegać przykazań bo kocham Boga bo tak okazuję miłosc do Niego i zrobie co mu się podoba a nie to co bym chciała.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: zBiblia » 21 wrz 2017, 00:19

tak jak on kocha ciebie, a Jego przykazania są miłością:
"Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Tak więc wypełnieniem prawa jest miłość" Rz 13:10.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 21 wrz 2017, 13:35

Owszem zbawienie za friko z łaski a wypełnianie przykazań z miłosci .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: konia_z_rzedem » 08 lis 2017, 23:13

Problem należy rozpatrywać w świetle Dziejów Apostolskich, Listów Pawła i Apostołów, starać się zrozumieć, co kierowało poszczególnymi członkami Kościoła i jak interpretowali Prawo oraz słowa Jezusa. A w szczególności trzeba się zastanowić, jakie podstawowe problemy trapiły ówczesny Kościół. Bo problemy pojawiły się w środku, jak i na zewnątrz.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: diedmaroz » 08 lis 2017, 23:24

A jak Ty to rozumiesz? Jesz czy nie jesz :)


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 09 lis 2017, 10:13

Ja to nie jem ze względów zdrowotnych. skoro jest zabronione robienie karmy dla zwierząt z tego mięsa bo rakotwórcza to ja jej nie będę jeść do tego badania mówią ze np świńska insulina i inne enzymy i hormony są bardzo podobne do ludzkich i zaburzaja nasz organizm, Jak Bóg zabronił to nie bez powodu zawsze Bóg jak czegos zabrania to dla naszego dobra wiec po co to jeść co wiecej ludzie nawet kaszankę jadają czyli krew .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: ZbiMacz » 09 lis 2017, 11:59

. 13 «Zabijaj, Piotrze i jedz!» - odezwał się do niego głos. 14 «O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego» - odpowiedział Piotr. 15 A głos znowu po raz drugi do niego: «Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił».


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Justyna
Posty: 209
Rejestracja: 05 mar 2013, 10:56
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: Justyna » 09 lis 2017, 12:27

ZbiMacz pisze:. 13 «Zabijaj, Piotrze i jedz!» - odezwał się do niego głos. 14 «O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego» - odpowiedział Piotr. 15 A głos znowu po raz drugi do niego: «Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił».


Ten Piotr był dziwny :). Słyszał jak Jezus powiedział : "Wszystko co wchodzi do człowieka, nie może go kalać" Mk 7,18. Słowa te są dla wielu dowodem, że można jeść wszystko, a dla Piotra nie były. Po latach mówi: Nigdy nie jadłem nic nieczystego... :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 09 lis 2017, 12:41

Tylko mój drogi jest to symbolicznie że Bóg oczyścił pogan , przeczytaj cały kontekst, jeść nie warto tego co Bóg nam zabronił jadać bo to są rzeczy niezdrowe Bóg nie zabraniał z powodu jakiegos widzimisię tylko chronił człowieka przed niezdrowym , zobacz soie statystyki Amerykaskie , Żydzi ortodoksyjni ,ktrzy jedzą koszernie prawie wcale nie choruja na raka a co co jedzą ścierwo to większosc populacji umiera na raka jak w zadnym społeczeństwie, to jest po prostu bardzo niezdrowe .

Bo Jezus mówił nie o jedzeniu a o słowach i o skalaniu niecielesnym a duchowym , jeśli zjesz nawet kupę to cię ona duchowo nie skala ale słowa złe skalają. Piotr po prostu słuchał Ducha Bozego i starał się wypełniać wszystkie przykazania te o jedzeniu też bo wypełnianie przykazań jest bardzo ważne, wypełniasz je z miłości do Boga i z miłości do Bliżniego nie dlatego ze cie to zbawia bo zbawiony jestes z łaski ale z miłości a nie jak w starym zakonie ze strachi przed karą.

1J 5:2 bw "Po tym poznajemy, iż dzieci Boże miłujemy, jeżeli Boga miłujemy i przykazania jego spełniamy."
1J 5:3 bw "Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe."
1J 2:3 bw "A z tego wiemy, że go znamy, jeśli przykazania jego zachowujemy."
J 14:21 bw "Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie."
Ap 14:12 bw "Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa."
1J 2:4 bw "Kto mówi: Znam go, a przykazań jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma."
J 14:15 bw "Jeśli mnie miłujecie, przykazań moich przestrzegać będziecie."
J 15:10 bw "Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego."

Nie będę cytować wiecej bo jest tego wiecej , przykazania są ważne i trzeba sie starać je przestrzegać, nie ma już kary za grzech nie ma potępienia , ale jeśli kocha się Boga to się tak postępuje jak Bóg by chciał czyli tak jak określają przykazania.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: Sebek » 09 lis 2017, 13:23

A Duch otwarcie mówi, że w czasach ostatecznych niektórzy odstąpią od wiary, dając posłuch zwodniczym duchom i naukom demonów;
UBG - I List do Tymoteusza 4 4:1

Mówiąc kłamstwo w obłudzie, mając napiętnowane sumienie;
UBG - I List do Tymoteusza 4 4:2

Zabraniając wstępować w związki małżeńskie, nakazując powstrzymywać się od pokarmów, które Bóg stworzył, aby je przyjmowali z dziękczynieniem wierzący i ci, którzy poznali prawdę.
UBG - I List do Tymoteusza 4 4:3

Wszelkie bowiem stworzenie Boże jest dobre i nie należy odrzucać niczego, co się przyjmuje z dziękczynieniem.
UBG - I List do Tymoteusza 4 4:4

Uświęcone bowiem zostaje przez słowo Boże i modlitwę.
UBG - I List do Tymoteusza 4 4:5


Królestwo Boże bowiem to nie pokarm i napój, ale sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym.
UBG - List do Rzymian 14 14:17


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: magda » 09 lis 2017, 15:52

Owszem ale nawet psom nie robią karmy z tego mięsa , po co mam to jeśc jak to wywoła mi raka człowieku Bóg jak zabraniał to nie dlatego zeby dać jakis bezsensowny zakaz ale dltego ze to dla nas jest zdrowo tego nie jeść, miałam ogromny cholesterol a odkad nie jem wieprza to mam normalny na co chcesz mnie namówić ze to co Bóg uznał ze zanieczyszcza mam to jadać bo teraz mozna , owszem można ale nie jest zdrowo

1Kor 10:23 bw "Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje."

Czyli wszystko wolno ale nie wszystko jest zdrowe , poza tym od wieprzowiny tyję i nie będę tego świństwa jeśc tak jak i nabiału nie jem chociaz Bóg nie zabraniał bo też po nim tyję. W ogóle chyba przejdę na wege ale po świetach.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Yoko
Posty: 60
Rejestracja: 13 wrz 2017, 18:52
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z wieprzowiną

Postautor: Yoko » 24 lis 2017, 22:35

magda pisze:poza tym od wieprzowiny tyję i nie będę tego świństwa jeśc tak jak i nabiału nie jem chociaz Bóg nie zabraniał bo też po nim tyję. W ogóle chyba przejdę na wege ale po świetach.


Przepraszam :lmao: you made my day


Gdyż Słowo o krzyżu a jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. 1 Kor.1:18

Wróć do „Gdybolologia - Krolowa Nauk :)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości