Prowadzenie Duchem Świętym

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
zielona
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:40
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: zielona » 19 lis 2015, 21:29

Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli. Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Rz 8, 12- 14

Trochę się w tym temacie pogubiłam. Często spotykam ludzi, którzy mówią „Bóg mi powiedział”, „Duch Święty prowadzi”.

Ok, nie mówię, że nie ma czegoś takiego, bo w Biblii jest pełno przykładów na to, że Bóg prowadzi i mówi i to bezpośrednio. Ale wydaje mi się, że jedynie do wybranych jednostek.

Mogę się mylić i stąd pytanie jak jest u was. W swoim życiu nie widzę takiego bezpośredniego prowadzenia, być może dlatego, że, nie ufam emocjom, ani przekonaniom i nie chcę sobie nic dopowiadać, ani na siłę doszukiwać. Ale być może tracę w ten sposób.

Wobec tego stawiam pytanie- czym jest prowadzenie Duchem? Zależy mi na poznaniu zdania jak największej ilości osób, także każda wypowiedź będzie cenna : - )


madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: madelinka » 19 lis 2015, 21:59

Zielona, to dzięki Bogu, że nie ufasz emocjom! Prowadzenie przez Ducha ma niewiele wspólnego z emocjami, bo na tych niczego nie da się zbudować. Budować można tylko na Chrystusie, zatem im mniej emocji tym lepiej. Prowadzenie w Duchu to prowadzenie w Prawdzie, którą jest Chrystus-Słowo Boże. Jeśli zachowujesz Słowo, w tobie dopełnia się prawdziwie miłość Boża. I po tym poznajemy, że jesteśmy w Bogu (J.2,5), prowadzeni przez Ducha.
Jeśli masz wątpliwość, pamiętaj:"O ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą»Łk.11,13


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: Kamil M. » 19 lis 2015, 22:00

Zielona, a czy twój cytat nie odpowiada na twoje pytanie? Nie ma tam nic o myślach, emocjach, przekonaniach czy przesłaniach. Jest za to o życiu według Ducha Świętego i uśmiercaniu tego, co cielesne. Czego chcieć więcej?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: Noemi » 19 lis 2015, 23:04

zielona pisze:Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała. Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli. Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi. Rz 8, 12- 14

Trochę się w tym temacie pogubiłam. Często spotykam ludzi, którzy mówią „Bóg mi powiedział”, „Duch Święty prowadzi”.

Ok, nie mówię, że nie ma czegoś takiego, bo w Biblii jest pełno przykładów na to, że Bóg prowadzi i mówi i to bezpośrednio. Ale wydaje mi się, że jedynie do wybranych jednostek.

Mogę się mylić i stąd pytanie jak jest u was. W swoim życiu nie widzę takiego bezpośredniego prowadzenia, być może dlatego, że, nie ufam emocjom, ani przekonaniom i nie chcę sobie nic dopowiadać, ani na siłę doszukiwać. Ale być może tracę w ten sposób.

Wobec tego stawiam pytanie- czym jest prowadzenie Duchem? Zależy mi na poznaniu zdania jak największej ilości osób, także każda wypowiedź będzie cenna : - )


w niektorych kregach chrzescijanskich była taka nowomoda wszyscy hurtem "Bog mi powiedział "
natomiast w Słowie Bozym czytamy do tych do ktorych Pan przemawiał zaczynali zwrotem" Tak powiedział Pan ".
prowadzenie Duchem wynika ze Slowa Bozego ,jeśli jestesmy dziecmi Bozymi to DS nas prowadzi ,modlimy sie i prosimy o prowadzenie zgodnie z wola Boza w waznych dla nas sprawach .


zielona
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:40
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: zielona » 20 lis 2015, 21:56

Noemi pisze:prowadzenie Duchem wynika ze Slowa Bozego ,jeśli jestesmy dziecmi Bozymi to DS nas prowadzi ,modlimy sie i prosimy o prowadzenie zgodnie z wola Boza w waznych dla nas sprawach .


Znaczy o co? Czym jest to prowadzenie zgodnie z wolą Bożą w ważnych sprawach?

Jeżeli prowadzenie Duchem oznacza trzymanie się Biblii to skąd całe masy ludzi mówiących, że mieli jakieś poczucie, że Bóg chce, żeby porozmawiali z daną osobą, pomodlili się o kogoś czy cokolwiek innego?


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: Oberyn. » 20 lis 2015, 23:27

Bo niektórzy (i coraz więcej) ludzie z kręgów charyzmatycznych często na siłę szukają i mówią, że Bóg im powiedział. Często mają się za proroków nawet nie wiedząc kim jest prawdziwy prorok. Nie bazują oni na Biblii w swoich wyroczniach, ale właśnie na odczuciach, emocjach czy impulsach i nazywają to Słowem od Pana.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: Noemi » 21 lis 2015, 00:42

zielona pisze:
Noemi pisze:prowadzenie Duchem wynika ze Slowa Bozego ,jeśli jestesmy dziecmi Bozymi to DS nas prowadzi ,modlimy sie i prosimy o prowadzenie zgodnie z wola Boza w waznych dla nas sprawach .

Znaczy o co? Czym jest to prowadzenie zgodnie z wolą Bożą w ważnych sprawach?



Jeżeli prowadzenie Duchem oznacza trzymanie się Biblii to skąd całe masy ludzi mówiących, że mieli jakieś poczucie, że Bóg chce, żeby porozmawiali z daną osobą, pomodlili się o kogoś czy cokolwiek



to ja zapytam nigdy nie modlisz sie i nie prosisz o madrosc w podjęciu decyzji o własciwą pracę,albo np. wyjechać z kraju czy zostac,albo o męźa jest wiele sytuacji gdzie potrzebujemy Bozej pomocy i nie piszę o naduzyciach pt.Panie jaki kolor skarpetek dzisiaj załoźyć

moze niekoniecznie masy ale nie mozna negować źe tak nie jest ,nigdy nie mialaś przekonania ze masz cos zrobic albo pomodlić się o kogos ,albo do kogos iść ,w ktoryms z wątków Magda pisala jak byla ponaglana i dzieki temu uratowala swojego syna ,moźe nie zwracamy uwagi na cichy glos ktory do nas mowi,a potem się okazuje źe to bylo bardzo wazne i dobre dla nas .


zielona
Posty: 3
Rejestracja: 19 lis 2015, 20:40
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: zielona » 21 lis 2015, 19:16

Noemi pisze:
zielona pisze:to ja zapytam nigdy nie modlisz sie i nie prosisz o madrosc w podjęciu decyzji o własciwą pracę,albo np. wyjechać z kraju czy zostac,albo o męźa jest wiele sytuacji gdzie potrzebujemy Bozej pomocy i nie piszę o naduzyciach pt.Panie jaki kolor skarpetek dzisiaj załoźyć


Pewnie, ale nigdy nie czułam jakiejś spływającej mądrości, ani nie byłam niczego pewna po takiej modlitwie, ani nie miałam żadnego przekonania, że to jest słuszne a to nie.

Ty miałaś po takiej modlitwie jakieś konkretne odpowiedzi?

[quote=Noemi]moze niekoniecznie masy ale nie mozna negować źe tak nie jest ,nigdy nie mialaś przekonania ze masz cos zrobic albo pomodlić się o kogos ,albo do kogos iść ,w ktoryms z wątków Magda pisala jak byla ponaglana i dzieki temu uratowala swojego syna ,moźe nie zwracamy uwagi na cichy glos ktory do nas mowi,a potem się okazuje źe to bylo bardzo wazne i dobre dla nas .


No nie miałam i właśnie o to chodzi mi w tym temacie. Czy takie prowadzenie, jak to określiłaś- cichy głos, który do nas mówi- to Bóg czy coś co człowiek sobie wmawia interpretując jakieś sygnały z otoczenia czy własne emocje. Bo prawdę mówiąc nie wiem. Słuchając ludzi, którzy mówią o tego typu przekonaniach, albo dochodzę do wniosku, że zwyczajnie naciągają, albo, że coś w tym musi być, skoro są efekty. Np. dziewczyna mająca przeczucie, że ma wrócić się pod zbór i spotykająca tam płaczącą siostrę, która wymaga rozmowy. Jeżeli nie jest to Boże prowadzenie to dziwne, że jest w tym sens. A jeżeli jest to Boży głos, to czemu nie każdy "słyszy" takie rzeczy?


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Prowadzenie Duchem Świętym

Postautor: Noemi » 29 lis 2015, 20:40

zielona pisze:
Noemi pisze:
zielona pisze:

Pewnie, ale nigdy nie czułam jakiejś spływającej mądrości, ani nie byłam niczego pewna po takiej modlitwie, ani nie miałam żadnego przekonania, że to jest słuszne a to nie.

Ty miałaś po takiej modlitwie jakieś konkretne odpowiedzi?

Noemi pisze:Tak miałam ,z reguły Bóg przemawia poprzez Swoje Słowo ,dla mnie to były konkretne wersety na dana sytuacje i brzmiały cudowną niepowtarzalną melodią.



zielona pisze:No nie miałam i właśnie o to chodzi mi w tym temacie. Czy takie prowadzenie, jak to określiłaś- cichy głos, który do nas mówi- to Bóg czy coś co człowiek sobie wmawia interpretując jakieś sygnały z otoczenia czy własne emocje. Bo prawdę mówiąc nie wiem. Słuchając ludzi, którzy mówią o tego typu przekonaniach, albo dochodzę do wniosku, że zwyczajnie naciągają, albo, że coś w tym musi być, skoro są efekty. Np. dziewczyna mająca przeczucie, że ma wrócić się pod zbór i spotykająca tam płaczącą siostrę, która wymaga rozmowy. Jeżeli nie jest to Boże prowadzenie to dziwne, że jest w tym sens. A jeżeli jest to Boży głos, to czemu nie każdy "słyszy" takie rzeczy?

Bo zawsze kiedy Bóg prowadzi to ma sens i zawsze prowadzi w konkretnym kierunku .
Problem słyszenia lub niesłyszenia co Pan mówi wynika z faktu że jedni wierzą inni nie wierza ,jedni słyszą inni nie słyszą jedni słyszą grzmot inni słyszą słowa ,wszystko zależy od naszej społeczności z Bogiem im więcej czasu spędzamy w swojej komorze modlitewnej tym lepiej słyszymy i rozpoznajemy że to Pan mówi do nas.



Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości