Proszę o informacje o zborze

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Proszę o informacje o zborze

Postautor: mr.noname » 07 sie 2017, 21:55

Jeżeli to możliwe proszę o szczegółowe informacje dotyczące tego Kościoła oraz samego Pastora. Jaki to nurt, odłam, z kim współpracują i skąd pochodzą, czy to ruch wiary etc. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

http://www.arka.org.pl/?page_id=832


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o informacje o zborze

Postautor: KAAN » 08 sie 2017, 12:44

Z ich strony :
Młodzież młodsza posiłkuje się póki co niezgłębioną i niewyczerpaną przez nas mądrością Pastora i Pastorowej.


Coś mi tu śmierdzi sekciarstwem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Proszę o informacje o zborze

Postautor: kruszynka » 08 sie 2017, 17:41

Z notki o pastorze:
Jak sam twierdzi jest spadkobiercą nauczania i dorobku duchowego amerykańskiego pastora, ewangelisty, ale przede wszystkim nauczyciela Kennetha E. Hagina i tak jak jego autorytet, nasz Pastor, ma szczególne namaszczenie do nauczania,

Tu się chyba wyłania "nurt".

mr.noname pisze:z kim współpracują

Nic nie widać.
Słucham kazań ze stron wielu zborów KECH czy KWCH i jest tam wielu mówców. Od kilkunastu braci w zwż, po zapraszanych gości.

Tu mamy nauczanie wyłącznie jednego pastora.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Proszę o informacje o zborze

Postautor: diedmaroz » 08 sie 2017, 22:31

Spadkobiercy Hagina? To ten od upadania i "śmiechu w Duchu"?
Byłabym ostrożna.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o informacje o zborze

Postautor: believer » 09 sie 2017, 08:17

słuchałem tego pastora w KCHWE jak go zaprosili, krzyczy, miota się, presje wywiera na ludzi: każe odpowiadać na swoje pytania, krzyczcie alleluja, każe ludziom przesiadać z jednego miejsca na drugie, wydziera się ale prawdziwej Mocy w tym nie ma, ja byłem zmęczony, ekspresja cielesna, a jeszcze jeśli powołuje się na Hagina to bym unikał, zboru pastora i pastorowej... i mówię to jako były wyznawca Hagina, czyli coś wiem w tym temacie...a współpracuje z podobnymi do siebie wynalazkami, np. do KCHWE jest zapraszany


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o informacje o zborze

Postautor: biblijny » 12 sie 2017, 00:15

Z informacji zamieszczonej na stronie zboru wynika, że nie jest to zbór biblijny. Dziedzictwo duchowe Kennetha E. Hagina jest błędną nauką, nie mającą z Pismem Świętym nic wspólnego. Niezdrowe nauczanie i niezdrowa pobożność sprawia, że nie polecam odwiedzin tej społeczności.

Odpowiadając bezpośrednio na zadane pytanie:
Jest to zbór neocharyzmatyczny, identyfikujący się z tzw. ruchem wiary.
Instytucją związaną z tym ruchem w Polsce była szkoła "Domata".
Tutaj masz świadectwo członka jednego ze zborów, który również przynależał do ruchu wiary: http://www.ulicaprosta.lap.pl/new/swiad ... ieczernika


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości