Chrzest

Masz pytanie? Zapytaj tutaj. Tematy niepasujące do innych działów.
Marcelos333
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:04
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Chrzest

Postautor: Marcelos333 » 22 sty 2021, 19:08

Potrzebuję się ochrzcić, mieszkam na Pomorzu, jest ktoś w stanie pomóc?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: KAAN » 22 sty 2021, 19:15

Jakie są motywy twojej decyzji? Jeśli ktoś miałby ci pomóc to chyba chciałby wiedzieć jaka jest twoja świadomość wiary chrześcijańskiej :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Marcelos333
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:04
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Marcelos333 » 22 sty 2021, 19:28

Jakieś dwa lata temu odszedłem od wiary rzymsko katolickiej, oddałem życie Panu Jezusowi, moje myślenie się bardzo zmieniło, wierzę tylko Biblii i chciałbym w całości się oddać Bogu przez chrzest. Niestety w mojej najbliższej okolicy nie ma żadnych chrześcijan wierzących biblijnie i szukam pomocy tutaj.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: KAAN » 22 sty 2021, 19:36

Teraz rozumiem twoją sytuację i troszkę twoje motywy. Ze swej strony radzę ci najpierw poszukać społeczności wierzących i w niej się zadomowić. Chrzest nie jest czymś zbawiającym, ale jest świadectwem zbawienia, nie traktuj chrztu jako coś co może pomóc ci w zbawieniu, to nie ta kolejność. Szukaj zborów ewangelikalnych np. wolnych chrześcijan, baptystów, ewangelicznych chrześcijan lub podobnych. Spróbuj poszukać osoby która cię poprowadzi duchowo we właściwą stronę. Nowo nawrócony potrzebuje opieki i ty z pewnością też potrzebujesz. Szukaj w internecie adresów zborów z denominacji które ci wskazałem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Marcelos333
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:04
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Marcelos333 » 22 sty 2021, 20:04

Problem w tym, że najbliższe takie zbory są kilkadziesiąt kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, a ja nie jestem w stanie dojeżdżać.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: KAAN » 22 sty 2021, 20:07

To rzeczywiście problem... Trudno mi jest cokolwiek ci doradzać w tej sytuacji. Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to mimo trudności musiałbyś podjąć jakiś wysiłek w celu zbliżenia się do jakiejś społeczności.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Adalbertus » 22 sty 2021, 20:31

Marcelos333 pisze:Problem w tym, że najbliższe takie zbory są kilkadziesiąt kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, a ja nie jestem w stanie dojeżdżać.


Czy mógłbyś określić swoją lokalizację z dokładnością do powiatu?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Marcelos333
Posty: 4
Rejestracja: 22 sty 2021, 19:04
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: Marcelos333 » 23 sty 2021, 18:40

Powiat starogardzki gmina Osieczna


Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chrzest

Postautor: believer » 25 sty 2021, 20:14

W internecie znalazłem Kościół Zielonoświątkowy w Starogardzie i Kościół Pana Jezusa Chrystusa w Kościerzynie (na facebooku) i tam są podane telefony kontaktowe. Jak nie możesz do nich dojechać, to całkiem możliwie, że będą chcieli podjechać do Ciebie i się zapoznać.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)

Wróć do „Wszelka inna pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości