Małżeństwo urzędowe?

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Paul0884
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2019, 10:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Małżeństwo urzędowe?

Postautor: Paul0884 » 23 maja 2019, 17:50

Witam, żyjemy z żoną w związku urzędowym.
Czy musimy wziąć ślub kościelny?
Czy nasze małżeństwo jest grzechem?
Kiedy brałem ślub byłem słabo wierzącym katolikiem i nawet nie zdawałem sobie sprawy ,że taki ślub jest nieuznawany przez kościół katolicki.
To nasz pierwszy ślub.
Jak to jest u Chrześcian Protestantów?
Pozdrawiam.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Małżeństwo urzędowe?

Postautor: Pankracy » 23 maja 2019, 22:18

Bog jest wszedzie, w urzedzie rowniez ;) Nie ma obowiazku ponawiac w kosciele. Ale oczywiscie mozna


Paul0884
Posty: 4
Rejestracja: 23 maja 2019, 10:26
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Małżeństwo urzędowe?

Postautor: Paul0884 » 02 cze 2019, 13:07

Witam ponownie, czyli nasze małżeństwo w oczach Boga jest ważne ( właściwe)?
Co powoduje skutki nierozerwalności tego małżeństwa - „Co Bóg złączył niech człowiek nie rozdziela”
Tak mam rozumieć ?
Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.


Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Małżeństwo urzędowe?

Postautor: MieczDucha » 02 cze 2019, 20:16

Witaj. Małżeństwo zostało dane całej ludzkości, a nie tylko chrześcijanom więc ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego jest jak najbardziej ważny w oczach JEZUSA BOGA. Nawet ślub w fałszywym KRK jest ważny. Ślub ateistów, buddystów, hinduistów itd jest ważny w oczach BOGA mimo że tam nie ma prawdziwego BOGA. BÓG jest wszechwiedzący, nie mieszka w świątyniach rękach zbudowanych - no i jak pisałem małżeństwo jednego mężczyzny i jednej kobiety dane jest całej ludzkości. Tylko śmierć kończy małżeństwo, Mateusz 5:32, 19:9 jest w większości kościołów błędnie rozumiane ale to temat na osobną dyskusję.
Jezusowych błogosławieństw na wąskiej drodze pełnienia woli OJCA ...


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Małżeństwo urzędowe?

Postautor: biblijny » 08 cze 2019, 22:23

Twoje małżeństwo nie jest grzechem.
Małżeństwo zawiera się aktem woli małżonków. Przypieczętowaniem aktu woli jest akt płciowy, który dozgonnie łączy małżonków.
Rejestracja małżeństwa, już to przed urzędnikiem państwowym, już to urzędnikiem kościelnym, nie jest konieczna dla ważności tego małżeństwa. Jest jednak wskazana, aby nie gorszyć otaczającej społeczności. Zatem należy dopełnić dopełnić formalności, które są zwyczajowe w danej kulturze. Słyszałem, że gdzieś w Afryce małżeństwo zawiązuje się w ten sposób, że pan młody wspina się na palmę kokosową, zrywa orzech i wręcza go swojej wybrance. Jeśli miałbyś się żenić w Afryce, musiałbyś tego dopełnić.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości