Inicjatywy Waszych Kościołów

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: marioosh666 » 09 lip 2019, 19:05

Kiedyś kościoły zakładały uniwersytety, szpitale, media, kilka chrześcijańskich rodzin składało się, żeby wysłać jedną rodzinę na misję, chrześcijanie drukowali Biblię w narodowych językach i dystrybuowały np.: w ZSRS, bogaci chrześcijanie dawali pieniądze na wartościowe filmy itp. itd.

I teraz moje stricte praktyczne pytanie - Co Wasze Kościoły robią poza życiem zborowym? Mam na myśli tego typu inicjatywy, które jednej osobie jest trudno przeprowadzić, a jeden czy kilka kościołów daje radę. Pytam, bo takich inicjatyw nie znam zbyt wiele.

P. S. Nie wiem czy dobre miejsce, więc proszę o przeniesienie w razie potrzeby.


Są ludzie i moderatorzy...
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Noemi » 09 lip 2019, 21:41

regularnie jeżdżą na Ukrainę z ubraniami darowanymi przez zborowników ,zostawiają w zaprzyjaźnionych w zborach do ich dyspozycji


Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: koleżanka » 09 lip 2019, 22:07

U nas w Inowrocławiu zbór ma projekty rodzinne, można przyjść na zajęcia plastyczne, naukę języka angielskiego, wyjście na miasto.

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: KAAN » 09 lip 2019, 22:14

W naszej społeczności sporo ludzi pracuje w CEF, utrzymujemy misjonarza w Mali, na wspieramy ludzi na Ukrainie, wydawane jest mnóstwo literatury, kursy biblijne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, bracia współpracują z Ligą Biblijną, Gedeonitami, bracia prowadzą internetowe szkoły biblijne, brat Czesław Bassara prowadzi międzynarodową misję ogłaszania Słowa, co roku organizowane jest sporo kolonii, obozów dla dzieci i młodzieży... Nie wymieniłem wszystkiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: biblijny » 09 lip 2019, 23:19

Autor wątku nie bez przyczyny pyta o inicjatywy środowiska ewangelicznego. Bo faktycznie protestanci stanowili zawsze elitę intelektualną, ale też materialną w swoich środowiskach. Można powiedzieć: "nieśli kaganek oświaty".

Niestety to we współczesnej Polsce zaniknęło. Oczywiście są organizowane, jak wymienił przedmówca, obozy dla dzieci i młodzieży. Ale to tak, jak by zapytać premiera, jaki ma program rozbudowy kraju, a on by wspomniał coś o wiacie przystankowej w Piotrkowie Trybunalskim. Wiata przystankowa - rzecz pożyteczna, lecz nie świadczy o zbyt szerokiej wizji. I faktycznie:
- nie mamy ani jednej szkoły średniej w Polsce!
- tym bardziej nie mamy żadnego uniwersytetu (wyższych szkółek wyznaniowych nie liczę)
- nie prowadzimy ani jednego szpitala
- nie mamy inicjatyw charytatywnych na miarę katolickiego Caristas
- ba, nie mamy żadnego znaczącego portalu internetowego

W każdym razie tak jak Polska jako państwo nie ma ani jednej globalnej marki na miarę IKEA czy Citroen, tak chrześcijanie ewangeliczni nie prowadzą ani jednego widocznego na skalę kraju dzieła.

Słabość środowiska wynika z wielu przyczyn. Nie o tym teraz. Najważniejsze jest jednak to, że gdyby przeprowadzić badania wśród Polaków, to większość z nich nigdy nie spotkała żadnego chrześcijanina ewangelicznego, nigdy nie słyszała o żadnych kościele ewangelicznym i nie wie, czym to się różni od katolicyzmu. Jednym słowem: można przymknąć oko na nieudolność środowiska ewangelicznego w działalności na gruncie społecznym, ale niewypełnienie nakazu Wielkiego Posłannictwa do teraz, mimo oczywistych możliwości ku temu - to prawdziwy skandal.

Nie dziwota, że tradycyjne denominacje ewangeliczne trzeszczą w szwach, rozwijają się natomiast zbory nowe i kościoły domowe. Ja sam odnoszę wrażenie, że Bóg chce coś zrobić w naszym kraju, ponieważ ciągle spotykam ludzi, którzy zaczynają studiować Biblię w domu z rodziną i znajomymi. Oby tak było, bo osobiście nie chcę żyć w kraju, w którym jest mniej wierzących niż w Iraku. Jest to po prostu na co dzień męczące.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: KAAN » 10 lip 2019, 09:26

Nie słychać o ewangelicznych, bo tak działa świat i jesteśmy w określonym punkcie historii zbawienia. Jest nas bardzo mało, tak wygląda proroctwo Boże na temat czasów ostatnich, ludzie działają tak jak określił Jan; szukają pożądliwości ciała, oczu i pychy życia, nie chcą słuchać o Zbawicielu. Czasy Filadelfii się skończyły, jestem przekonany że jesteśmy w czasach laodycejskich. Biblia zadaje pytanie:

Ewangelia św. Łukasza 18:8b ... Tylko, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

To poważne pytanie wskazujące na upadek wiary tuż przed czasem przyjścia Pańskiego.

Szkoły działające w systemie oświaty nie są dobrą opcją, tam musisz uczyć tego co ci ministerstwo każe, a uczelnie chrześcijańskie zawsze skręcają w kierunku liberalizmu; przykłady w Polsce znane, a w historii widzimy że stały się one rozsadnikiem najgorszych herezji (p. uniwersytety niemieckie). Dlatego organizujemy szkoły zborowe, kursy, konferencje, zjazdy, gdzie przekazujemy to co Słowo do nas mówi. Każdy z was słyszał chyba o szkole w Jastrzębiu Zdroju? To było wielkie dzieło, sam w niej studiowałem, działa do dzisiaj, może nie z tak wielkim rozmachem jak wcześniej ale działa. Sam nauczam Słowo w szkole biblijnej która działa już od jedenastu lat, w Świętochłowicach bracia robią szkołę biblijną, programy biblijne funkcjonują w kilku zborach... Nie jest tak że jak nie ma chrześcijańskiej publicznej szkoły to się nic nie dzieje, przeciwnie to co się dzieje w sferze publicznej (cywilnej) nie jest odbiciem stanu duchowego Zboru Bożego, po prostu taki jest układ polityczno społeczny na tym świecie. A co by było gdyby warunki były takie jak w Korei albo Chinach?
Ja jestem przekonany że Zbór Boży działa tak jak Pan Bóg przewidział w swoich planach i nie ma co się zżymać i narzekać patrząc na obecną sytuację; róbmy swoje (bracia), jak śpiewał Wojciech Młynarski :) .


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: biblijny » 11 lip 2019, 02:16

KAAN pisze:Nie słychać o ewangelicznych, bo tak działa świat i jesteśmy w określonym punkcie historii zbawienia.


Nie. Nie słychać o ewangelicznych, bo tak działają polskie zbory. Zdarza się, że często mieszkańcy domów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie zborów, nigdy nie miało okazji wysłuchać Ewangelii. W naszym kraju każdy słyszał o organizacji świadków Jehowy, każdy dom jest odwiedzany przez przedstawicieli tejże organizacji przynajmniej raz w roku. Chrześcijanie ewangeliczni nie wypełniają jednak swojej powinności, i to nie z powodu obiektywnych przeszkód, lecz z powodu zwiedzenia. Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Noemi » 11 lip 2019, 07:56

biblijny napisz jak działasz


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: KAAN » 11 lip 2019, 08:46

biblijny pisze: Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.
Na czym to zwiedzenie polega?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: He.Lena » 11 lip 2019, 10:24

biblijny pisze:
KAAN pisze:Nie słychać o ewangelicznych, bo tak działa świat i jesteśmy w określonym punkcie historii zbawienia.


Nie. Nie słychać o ewangelicznych, bo tak działają polskie zbory. Zdarza się, że często mieszkańcy domów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie zborów, nigdy nie miało okazji wysłuchać Ewangelii. W naszym kraju każdy słyszał o organizacji świadków Jehowy, każdy dom jest odwiedzany przez przedstawicieli tejże organizacji przynajmniej raz w roku. Chrześcijanie ewangeliczni nie wypełniają jednak swojej powinności, i to nie z powodu obiektywnych przeszkód, lecz z powodu zwiedzenia. Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.

Ciekawe podejście.
Czy mam rozumieć, że mamy tak, jak śJ chodzić od domu do domu i ...? nawracać? Jeśli to nawracaniem nazwać można.


Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Pankracy » 11 lip 2019, 15:07

Luteranie maja diakonie, maja Dziegielow. A tak zwani "ewangeliczni" (pseudo)protestanci sie kloca i zra jak psy miedzy sobą :)


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: marioosh666 » 11 lip 2019, 21:56

Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i:
- czasy się zmieniły, chrześcijanie pomagali biednym gdy nikt inny tego nie robił i ludzie umierali na ulicach z głodu, braku higieny, chorób itp. itd., a dzisiaj robi to państwo i liczne organizacje pozarządowe,
- wszelkie zajęcia, wyjazdy czy inne formy spędzania czasu to nadal życie zborowe,
- wiele polskich kościołów utrzymuje kontakt z chrześcijanami z Ukrainy czy Białorusi i bardzo dobrze, bo to zaprocentuje :)
biblijny pisze:- nie mamy inicjatyw charytatywnych na miarę katolickiego Caristas

Mam wrażenie, że najbliżej tego co powinno być robione był Monar Marka Kotańskiego. Szkoda, że było robione nie przez chrześcijan. Gdyby ktoś chciał zrobić inicjatywę charytatywną to ten kierunek.
biblijny pisze:- ba, nie mamy żadnego znaczącego portalu internetowego

Nie mamy, a ja czytam katolicki PCH24.PL i jestem pod ogromnym wrażeniem.
biblijny pisze:W każdym razie tak jak Polska jako państwo nie ma ani jednej globalnej marki na miarę IKEA czy Citroen, tak chrześcijanie ewangeliczni nie prowadzą ani jednego widocznego na skalę kraju dzieła.

Zgadzam się z Tobą w 100% Od jakiegoś czasu rozglądam się za kościołem do którego mógłbym dołączyć. Koncentracja na życiu zborowym, które jest miłe, ale nie powinno być celem samym w sobie mnie dobija. Myślę, że każdy kto ma podobne podejście powinien rozważyć wsparcie inicjatywy Pastora Chojeckiego do którego mam swoje zastrzeżenia, ale efekty działalności Jego Kościoła widać. Przede wszystkim potrzebna jest modlitwa, może wsparcie finansowe, promowanie w social media, wśród znajomych i pomoc swoją pracą w tym co robią. Nie znam drugiego kościoła, który ma szansę zmienić sytuację.
biblijny pisze:Jednym słowem: można przymknąć oko na nieudolność środowiska ewangelicznego w działalności na gruncie społecznym, ale niewypełnienie nakazu Wielkiego Posłannictwa do teraz, mimo oczywistych możliwości ku temu - to prawdziwy skandal.

Dokładnie tak :) Dostali zbawienie, a resztę mają gdzieś. Do tego będzie sąd gdzie Bóg potraktuje nasze dzieła ogniem i jeżeli przetrwają to wypłaci nagrodę. Stąd warto być w kościele w którym można wzrastać, a nie tylko miło spędzać czas.
biblijny pisze:Ja sam odnoszę wrażenie, że Bóg chce coś zrobić w naszym kraju, ponieważ ciągle spotykam ludzi, którzy zaczynają studiować Biblię w domu z rodziną i znajomymi.

W moich stronach żyje chrześcijanin z żoną i dziećmi (jeden, to małe miasto, dominuje KK). Codziennie głosi ludziom ewangelię. Kiedyś powiedział, że każdy kto chciał z nim rozmawiać wcześniej oglądał Chojeckiego. Ludzie krytykują, obrażają się i idą do innych kościołów, ale to od Niego słyszą ewangelie. Okienko się otworzyło. Jeżeli nie skorzystamy to naród się zlaicyzuje tak jak inne narody. Moim zdaniem trzeba postawić na ten Kościół, po cichu, nie otwarcie, ale na teraz nie widzę innej drogi.
KAAN pisze:Jest nas bardzo mało, tak wygląda proroctwo Boże na temat czasów ostatnich, ludzie działają tak jak określił Jan; szukają pożądliwości ciała, oczu i pychy życia, nie chcą słuchać o Zbawicielu. Czasy Filadelfii się skończyły, jestem przekonany że jesteśmy w czasach laodycejskich.

A mi się przypomina fragment o zwietrzałej soli :(
biblijny pisze:W naszym kraju każdy słyszał o organizacji świadków Jehowy, każdy dom jest odwiedzany przez przedstawicieli tejże organizacji przynajmniej raz w roku.

Różnica jest taka, że oni wierzą w to co robią, a chrześcijanie ewangeliczni to albo ludzie urodzeni i wychowani w protestanckich rodzinach przywiązani do swojej denominacji, a nie do Jezusa albo konwertyci z katolicyzmu, którym nie podobał się ksiądz, więc zmienili przynależność.
biblijny pisze:Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.

W polskich warunkach za zwiedzenie były odpowiedzialne również służby, które pilnowały, żeby chrześcijanie żyli zamknięci w swoich kościołach i odmętach Starego Testamentu np.: analizując w jaki sposób będą zbawieni ludzie urodzeni przed zmartwychstaniem Jezusa. Takich chrześcijan nikt się nie boi. Nadchodzi kolejna fala zwiedzenia tj. byli księża i ludzie KK będą przenikać do kościołów chrześcijańskich, udając pastorów, nawróconych księży czy katolików i sączyć truciznę do umysłów ludzi.
KAAN pisze:
biblijny pisze: Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.
Na czym to zwiedzenie polega?

Nie chcę być złośliwy, ale mógłbym opisać na przykładzie Twoich wypowiedzi. Jakbym czytał Korwina tylko On o polityce, a Ty o wierze. W tego typu tematach robisz wiele, żeby przekonać, że wiara ma zostać zamknięta w kościołach.
He.Lena pisze:Czy mam rozumieć, że mamy tak, jak śJ chodzić od domu do domu i ...? nawracać? Jeśli to nawracaniem nazwać można.

W Biblii jest nakaz głoszenia ewangelii. Formę trzeba dostowować do okoliczności. Szczególnie jeżeli to średnio działa w naszym narodzie. Może udostępnić coś w social media, założyć koszulkę, opaskę, wytatuować sobie cytat z Pisma Świętego, mówić o tym jak Bóg działa w naszym życiu w szkole, pracy czy rodzinie. Nie trzeba chodzić po domach. Choć można :)


Są ludzie i moderatorzy...
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: Noemi » 12 lip 2019, 07:03

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:
biblijny pisze: Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.
Na czym to zwiedzenie polega?

Nie chcę być złośliwy, ale mógłbym opisać na przykładzie Twoich wypowiedzi. Jakbym czytał Korwina tylko On o polityce, a Ty o wierze. W tego typu tematach robisz wiele, żeby przekonać, że wiara ma zostać zamknięta w kościołach.

może jakiś przykład wrogiej działalności KAANa przeciwko nakazowi Pańskiemu ,bo pisać tak aby napisać to troszke bezpodstawne oskarżenie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: KAAN » 12 lip 2019, 09:12

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Jest nas bardzo mało, tak wygląda proroctwo Boże na temat czasów ostatnich, ludzie działają tak jak określił Jan; szukają pożądliwości ciała, oczu i pychy życia, nie chcą słuchać o Zbawicielu. Czasy Filadelfii się skończyły, jestem przekonany że jesteśmy w czasach laodycejskich.
A mi się przypomina fragment o zwietrzałej soli :(
Ja bardziej myślę o słowach

I List do Tesaloniczan 4:9 A o miłości braterskiej nie potrzeba wam pisać, bo jesteście sami przez Boga pouczeni, że należy się nawzajem miłować;
10 To zresztą czynicie względem wszystkich braci w całej Macedonii. My zaś napominamy was, bracia, żebyście tym bardziej obfitowali
11 I gorliwie się starali prowadzić żywot cichy, pełnić swe obowiązki i pracować własnymi rękami, jak wam przykazaliśmy,
12 Tak abyście wobec tych, którzy są poza zborem, uczciwie postępowali i na niczyją pomoc nie byli zdani.


To bracia byli zawsze mocno zaangażowani społecznie, ale jest problem skali, jełsi ktoś z was pracował na swój rachunek to wie, że istnieje bariera skali, zbyt małe środki i możliwości nie pozwalają na uruchomienie dużego dzieła. Jednak nasi bracia działają poza skalą możliwości; w ostatnim roku został oddany do użytku dom opieki w Żywcu.
Zbyt mało jest ewangelicznych w Polsce żeby robić jakieś wielkie przedsięwzięcia; są takie robione przez pojedynczych braci na skalę możliwości i błogosławieństwa Bożego.
Mamy też w głowie i w sercu te słowa:

I List do Tymoteusza 6:3 Jeśli kto inaczej naucza i nie trzyma się zbawiennych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z prawdziwą pobożnością,
4 Ten jest zarozumiały, nic nie umie, lecz choruje na wszczynanie sporów i spieranie się o słowa, z czego rodzą się zawiść, swary, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia,
5 Ciągłe spory ludzi spaczonych na umyśle i wyzutych z prawdy, którzy sądzą, że z pobożności można ciągnąć zyski.
6 I rzeczywiście, pobożność jest wielkim zyskiem, jeżeli jest połączona z poprzestawaniem na małym.
7 Albowiem niczego na świat nie przynieśliśmy, dlatego też niczego wynieść nie możemy.
8 Jeżeli zatem mamy wyżywienie i odzież, poprzestawajmy na tym.
9 A ci, którzy chcą być bogaci, wpadają w pokuszenie i w sidła, i w liczne bezsensowne i szkodliwe pożądliwości, które pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie.


Pewne rzeczy wiążą się z dużymi pieniędzmi; pieniądze psują i mamy tą świadomość, widziałem różne przypadki działania pieniędzy. Dążenie do wielkości w tym świecie to niebezpieczna droga. Lepiej ogłaszać Pana Jezusa co robimy powszechnie, jesteśmy misyjni, ale Ewangelia ma coraz trudniej na tym świecie docierać do serc ludzi, diabeł używa teraz nowoczesnej technologii to tego żeby zabijać w sercach ludzi potrzebę poszukiwania Boga.

KAAN pisze:
biblijny pisze: Zwiedzenie to zostało zaszczepione przez fałszywych nauczycieli i przywódców, będących w w istocie wilkami w owczej skórze.
Na czym to zwiedzenie polega?
Nie chcę być złośliwy, ale mógłbym opisać na przykładzie Twoich wypowiedzi. Jakbym czytał Korwina tylko On o polityce, a Ty o wierze. W tego typu tematach robisz wiele, żeby przekonać, że wiara ma zostać zamknięta w kościołach.
Rzeczywiście jesteś złośliwy, nie pisałem nigdzie o zamykaniu wiary w kościołach, ciekawe ile czasu spędziłeś na sprzedawaniu literatury w miejscach publicznych ja sporo i było tak że moje skromne stoisko było pakowane przez milicję do suki razem ze mną i wywożone do komisariatu. A ile sprzedałeś ludziom Biblii? Ja nie umiem policzyć. Ilu ludziom ze świata głosiłeś Słowo? Ja nie umiem policzyć, nawet nie znam tych ludzi.
Fajnie się przykleja łatki, tak jak przyklejano łatki apostołowi Pawłowi (nie Chojeckiemu :D ), ale żeby trzeźwo ocenić sytuację to trzeba sie troszeczkę zatrzymać i pomyśleć myślą prowadzoną przez Ducha. Czy mam pisać jakieś przechwałki jak apostoł Paweł żeby przypomnieć arcy apostołom kim są bracia? Mimo zniewag i potwarzy będziemy głosić Ewangelię, uczyć Słowa i ratować dusze od piekła. Nie pisze o tobie, że jakoś tam znieważasz czy coś, twoje słowa to przysłowiowy pikuś w porównaniu z tym czego czasami doświadczamy nawet od tych co nazywają się braćmi. Myślę żę kiedy będziecie mieć tyle lat co ja i inni zacniejsi ode mnie bracia, to zobaczycie rzeczywistość duchową z właściwej perspektywy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Inicjatywy Waszych Kościołów

Postautor: biblijny » 13 lip 2019, 12:17

Noemi pisze:biblijny napisz jak działasz


Staram się rozgłaszać Ewangelię o Panu Jezusie w następujący sposób:

1. Przez Internet za pomocą prowadzonego przeze mnie serwisu j1213.org
2. Stacjonarnie w regionie, gdzie mieszkam.

W ramach działalności internetowej prowadzę korespondencyjne kursy biblijne, kanał na YouTube, strony na Facebooku, podcast biblijny, dystrybucję książek o tematyce biblijnej.
Celem działalności stacjonarnej jest dotarcie do każdego mieszkańca regionu, w którym mieszkam. Należy to rozumieć dosłownie: jeśli Bóg mi pozwoli, chcę ogłosić Ewangelię o Panu Jezusie każdej, bez wyjątku, osobie. Jeśli Jezus mi będzie błogosławił, zajmie mi to około 5 lat.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości