CO ZROBI ZIELONOŚWIĄTKOWIEC W OBLICZU UCHWAŁ SYNODU

Miejsce w którym możemy postawić nasze pytanie, dotyczące życia, wiary, moralności, chrześcijańskich postaw, itd.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

CO ZROBI ZIELONOŚWIĄTKOWIEC W OBLICZU UCHWAŁ SYNODU

Postautor: krecik » 13 wrz 2010, 07:41

Pojutrze zbierze się Synod Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce.

Przynajmniej mi wiadomo że, będzie poruszana sprawa ordynacji kobiet, obowiązku posiadania wykształcenia przez duchownych, i modlitwy na obcych językach do mikrofonu.
Oczywiście nie znamy jeszcze dzisiaj ustaleń i wyników głosowania. Lecz jeżeli biskup tego ugrupowania, już złożył deklaracje poruszenia tych tematów. Należy uważać że wyznanie – zielonoświątkowe zostało już podzielone.

Ja osobiście wiem co zrobię. Jednakże chcę Was drodzy zapytać o opinię?


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
kaktus
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2010, 22:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kaktus » 13 wrz 2010, 08:38

krecik pisze:będzie poruszana sprawa ordynacji kobiet
czyli? na tak, czy na nie?
krecik pisze:obowiązku posiadania wykształcenia przez duchownych
czyli? na tak czy na nie?
Mało konkretów - jeśli chcesz pomóc w odniesieniu się - podaj co jest na rzeczy.
Wczoraj rozmawiałem ze znajomym pastorem KZ - i faktycznie był jakiś nieswój...
Podaj więcej szczegółów - bo ja jestem spoza KZ.


Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 13 wrz 2010, 08:58

ja wiem, że Polska sie podzieli na bardziej konserwatywne południe i liberlną północ, mniej więcej oczywiście, bo poszczególne zbory będą w różnych rejonach inaczej reagować.
mój zbór poza malymi wyjątkami i tym, ze nalezymy do okregu północnego całkowicie jest przeciwny "reformom". boje się tylko o mojego pastora, ma ponad 60 lat i bardzo dużo przeszedł.żeby nie dostał zawału.


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 10:02

aska pisze:ja wiem, że Polska sie podzieli na bardziej konserwatywne południe i liberlną północ,

a ja jestem konserwa z północy :-P
choc jestem w KZ nascie lat i znam sie M.K. osobiscie (jesteśmy po imieniu) w obliczu takich zmian chyba mi przydzie rozstac sie z KZ


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
aska
Posty: 1618
Rejestracja: 01 kwie 2008, 22:02
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: aska » 13 wrz 2010, 13:00

markulus pisze:a ja jestem konserwa z północy :-P


widzisz, są wyjątki -prawda?
markulus pisze:w obliczu takich zmian chyba mi przydzie rozstac sie z KZ


no, to fakt, a czy slyszałeś że nawet jak teraz się nie uda przeforsować pewnych zmian, to zostaną odlożone na później?


Kościół nie tak bardzo Zielonoświątkowy
kaktus
Posty: 13
Rejestracja: 11 wrz 2010, 22:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kaktus » 13 wrz 2010, 15:42

markulus pisze:rozstac sie z KZ
indywidualnie - czy wraz ze zborownikami?

Nikt nie odpowiedział na moją prośbę aby wyjaśnić co konkretnie ma ulec zmianie... ponawiam swoją prośbę


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krecik » 13 wrz 2010, 16:36

Myślę że, jest to oczywiste że, aż... przecież w Biblii jasno jest napisane jakie funkcje, jakie role ma kobieta.


Przecież już od dawna niektóre zbory zielonoświątkowe dopuszczały kobiety do nauczania Słowa Bożego. Co spowodowało że, biskup tego wyznania chce uregulować te kwestie formalnie?
Nie mogło zostać po staremu?
Każdy pastor indywidualnie decydował o tych kwestiach?

Nie posiadam więcej szczegółów. Jeszcze dzisiaj sam jestem członkiem tej formacji.
Osobiście uważam przynależność do konkretnego zboru za rzecz drugorzędną. Kocham moje siostry i moich braci w Chrystusie, chcę mieć z nimi relacje.

Pilnuję się w moich myślach, żeby nie uważać się za dojrzałego chrześcijanina i nie pogardzać tymi którzy myślą inaczej. Przecież oni wszyscy są odkupieni tą samą krwią Jezusa Chrystusa.
Jednakże, jeżeli chcą upodabniać się do trendów tego świata to, ich dzieło spłonie, oni sami będą zbawieni, tak jednak jak przez ogień. Wnioskuję że ten ogień, oznaczać będzie utratę życia ziemskiego.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 wrz 2010, 17:08

Nie zapominajmy, że zbory KZ są autonomiczne i nikt nie zmusi zborowników i pastora, aby nagle zaczęli zmieniać swoje zbory. Jeśli to przejdzie to tylko pokaże stan duchowy większości pastorów KZ i da zezwolenie tym, którzy od dawna rwą się do takich reform z swoich zborach, co w konsekwencji doprowadzi do podziałów, rozbić zborów itd. Ale może to nawet mieć pozytywne skutki, odzieli pszenicę od kąkolu, bo zapewniam was, że są tacy, którzy już dawno poszliby w różnego rodzaju zwiedzenia, gdyby tylko spuścić ich ze smyczy i pozwolić na wszystko. Więc lepiej niech się ujawnią i robią co chcą, niż kryć się jak wilki w owczych skórach...


Awatar użytkownika
Quster
Posty: 1415
Rejestracja: 20 sty 2008, 12:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Quster » 13 wrz 2010, 19:39

markulus pisze:choc jestem w KZ nascie lat i znam sie M.K. osobiscie (jesteśmy po imieniu) ...

a znasz zdanie M.K. w wymienionych tematach ?


"Nie dajcie złapać się w dogmat, którym jest życie koncepcjami myślenia innych ludzi"
"Semantyka języka jakim operujemy - określa granice naszego poznania"

Obrazek
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 13 wrz 2010, 19:50

w Norwegii to ja jestem po imieniu ze wszystkimi :mrgreen:


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 wrz 2010, 20:22

Ja też jestem konserwa z północy :D. Sądzę, ze w moim zborze tez reformy nie przejdą. Nie wiem, jakie jest zdanie pastora ( zapytam przy okazji ), ale rozmawiałam z paroma zborownikami. Mówią "nie" reformom.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 21:09

Quster pisze:
markulus pisze:choc jestem w KZ nascie lat i znam sie M.K. osobiscie (jesteśmy po imieniu) ...

a znasz zdanie M.K. w wymienionych tematach ?

jest jak najbardziej za :(


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 21:10

Hardi pisze:w Norwegii to ja jestem po imieniu ze wszystkimi

no to ładnie z Twojej strony :mrgreen:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 13 wrz 2010, 21:13

markulus pisze:jest jak najbardziej za


Czytając z nim wywiad nie miałam takiego wrażenia. Chyba że podczas wywiadu jest się oględniejszym, a prywatnie bardziej szczerym. To smutne.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 13 wrz 2010, 21:19

Małgorzata pisze:
markulus pisze:jest jak najbardziej za


Czytając z nim wywiad nie miałam takiego wrażenia. Chyba że podczas wywiadu jest się oględniejszym, a prywatnie bardziej szczerym. To smutne.

mówisz o wywiadzie z "chrześcijanina" ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Pytania o chrześcijańskie życie w Chrystusie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości