Losy Chrześcijaństwa

Obrona wiary ....
kamil.bryk222
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2020, 00:14
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Jestem człowiekiem zagubionym i poszukujacym.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Losy Chrześcijaństwa

Postautor: kamil.bryk222 » 23 paź 2020, 11:00

Witam!
Mam na imię Kamil i mam 21 lat. Jestem bardzo zagubiony,bardzo mocno byłem wchłonięty w teologie adwentystyczna,później w jednen ich odłam prowadzony przez Piotra Pawła Maciejewskiego filadelfia może ktoś z was o nim słyszał głosi on powrót Pana na 2027 roku i podpiera się tym teologia adwentystyczna i Ellen White. Jestem bardzo zagubiony ale bardzo dziwnie się czułem w tamtej społeczności,trzeba ubierać się jak w 19 wieku jak nakazała Ellen White jeść tylko owoce i warzywa i wiele innych rzeczy które wywoływały we mnie niepokój. Moje pytanie brzmi czy Bóg pozwoliłby aby monopol na Chrześcijaństwo miał tylko katolicyzm? Przez kilkaset lat był tylko katolicyzm. Dlaczego ? Na czym to miało polegać, jaki był tego cel?
Pozdrawiam


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Losy Chrześcijaństwa

Postautor: KAAN » 23 paź 2020, 11:32

kamil.bryk222 pisze: Piotra Pawła Maciejewskiego filadelfia może ktoś z was o nim słyszał głosi on powrót Pana na 2027 roku...
Jeśli tak prorokuje to jest fałszywym prorokiem, bo Pan Jezus powiedział, że przyjdzie jak złodziej w nocy i nie nasza to rzecz znać dni i chwile. Musimy żyć tak jakby Pan miał powrócić dzisiaj.
... i podpiera się tym teologia adwentystyczna i Ellen White.
To fałszywa ideologia.
Moje pytanie brzmi czy Bóg pozwoliłby aby monopol na Chrześcijaństwo miał tylko katolicyzm?
Znasz odpowiedź :)
Przez kilkaset lat był tylko katolicyzm. Dlaczego ?
Nie tylko, cały czas istniał Zbór Pański - eklezja tj. społeczność ludzi zbawionych z łaski na podstawie wiary, tylko nie był tak hałaśliwy jak katolicyzm. Po katolicyzmie pozostało wiele dokumentów tworzonych w potężnej polityczno religijnej instytucji, która wiele wieków trzymała za gardło niemal cały świat. Dlatego istnieje wrażenie jakoby poza katolicyzmem nic nie istniało, zwłaszcza z powodu brutalnie egzekwowanej doktryny o jedynie prawdziwej zbawczej religii. Extra ecclesiam nulla salus- tak brzmiała doktryna na której się opierano.
Na czym to miało polegać, jaki był tego cel?
Miało to polegać na zniszczeniu wszystkiego co nie poddaje się władzy papieża, na zagarnięciu całej władzy politycznej aby można było gromadzić w papieskim imperium ogromne bogactwa i zniewalać całe narody. Władza i pieniądze - to cel który nie zmienił się do dzisiaj, choć teraz papiestwo już nie ma władzy i pieniędzy bo pożarł ich diabelski system światowy. Oni już są niepotrzebni diabłu do panowania nad duszami ludzkimi, teraz rolę kanału dystrybucji ideologii przejął internet i inne media.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
believer
Posty: 600
Rejestracja: 28 kwie 2010, 08:11
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: z Milczącej Planety /Thulcandra/
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Losy Chrześcijaństwa

Postautor: believer » 27 paź 2020, 20:11

Jak chcesz to napisz skąd jesteś, może się znajdzie normalny zbór w Twojej okolicy.


"Hier stehe ich, ich kann nicht anders, Gott helfe mir, Amen" ;)

Wróć do „Apologia Chrześcijaństwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości