Płaska Ziemia?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2017, 11:53

Magdo, wygłupiałaś się 3 lata temu... i teraz też... Daj spokój, masz swoje lata, to i powagę zachowaj... ;)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 27 lut 2017, 11:59

Zbychu wiesz że lubię sie dobrze bawic wiek nie ma tu nic do rzeczy temacik fajniutki to co tam wiek, ale zauważ że cos w tym jednak jest , a nuz a widelec ttoisz na płaszczyźnie!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Torcik » 27 lut 2017, 12:03

Nie miałam na myśli stanie na brzegu. Na pełnym morzu widać kulistość Planety.


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 15:30

magda pisze:
KAAN pisze:Jest sprawdzalne
jak i przez kogo bo nie przez tłumy które maja być oszukane
Przez każdego kto będzie się chciał przekonać.
KAAN pisze:wystarczy że działa nawigacja ewdług gwiazd i zegara. Gdyby ziemia była płaska nie dałoby się tego zrobić.

Kulą w płot , nawigacja też by działała niezaleznie czy na kuli czy na płaszczyźnie
Nieprawda, wystarczy troszkę geometrii i dowód jest jasny.
KAAN pisze:wystarczy że poleci kamera i zrobi zdjęcie.
W tym rzecz ze poleciała i zrobiła zdjecie płaskiego horyzontu i to nie jeden raz
Nieprawda, zrobiła zdjęcie globu, możesz sobie na bieżąco oglądać ziemię w kamerze
http://www.ustream.tv/channel/iss-hdev-payload
KAAN pisze:Na jakiej podstawie tak sądzisz?
Chociażby na takiej ze mój syn robi filmy rysunkowe i ma taki rogram i jak wrzuci zdjęcie to od razu widać ze lipa i wytwór grafików wrzucałam z nim nawet takie niewyraxnie co wygladaja na prawdziwe
Jeśli ogląda nieoryginalne zdjęcia to zawsze wychodzi efekt kompresji, niech sobie ściagnie oryginały bitmapy bez kompresji w formacie tiff.
KAAN pisze:jak popatrzysz w niebo nocą to widać w sposób ciągły latające satelity,
Przecież nie wiesz na jakiej wysokości jest to sklepieni o którym mówi Biblia wiec mogą latać pod sklepieniem
Tyle że jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
KAAN pisze:Bo Biblia nie zajmuje się astronomią, tylko zbawieniem człowieka.
Wielokrotnie odwołuje sie do astronomii
konkretnie gdzie.
KAAN pisze:Myślę że to są elementy świata duchowego.
Skoro ktoś do nieba poszedł z ciałem ludzkim zwykłym to raczej niekoniecznie tylko duchowe miejsce
nikt nie wie jak to Pan Bóg urządził.
KAAN pisze:Niemożliwe, bo fakty krzyczą, wystarczy je zobaczyć
Fakty podane przez skorumpowanych naukowców
Nie ważne kto to podaje, skoro są zgodne z rzeczywistością.
Magdo, na prawdę są granice absurdu, nie dawaj się wciągać w takie głupoty jak płaska ziemia, to na prawdę nie robi dobrego świadectwa dla wierzących.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2017, 18:01

KAAN pisze:Magdo, na prawdę są granice absurdu, nie dawaj się wciągać w takie głupoty jak płaska ziemia, to na prawdę nie robi dobrego świadectwa dla wierzących.

Madziu, ja wiem, że Ty tak z nudów szukasz "dziury" w całej, kulistej Ziemi... Ale posłuchaj, co pisze KAAN, naprawdę ma rację! [naprawdę piszemy łącznie; rozdzielnie piszemy: na pewno, to tak w kwestii formalnej].


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 18:08

Naprawdę przepraszam za na prawdę :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 27 lut 2017, 18:33

Zbyszekg4 pisze:Ty tak z nudów szukasz "dziury" w całej, kulistej Ziemi
Z każdą chwila przekonuję sie co do płaskosci widzac jak ie macie argumentów na kulistość , jeszcze chwila a zostanę płaskoziemcówką .

KAAN pisze:Przez każdego kto będzie się chciał przekonać.

No to dawaj ja sie chcę upewnić jak mam to zrobić bo do tej pory to tylko ktoś mi mówi ze tak jest a nie inaczej a ja chcę sprawdzic skoro to tak łatwo to powiedz mi jak

KAAN pisze:wystarczy troszkę geometrii

Geometria a zwłaszcza erspektywa działa na korzyśc płaskosci wiec to nie argument

KAAN pisze:Nieprawda, zrobiła zdjęcie globu, możesz sobie na bieżąco oglądać ziemię w kamerze


Mnie chodzi o niezależne xródła a nie skorumpowane agencje kosmiczne a i tak widzę jakiś kawałek urządzenia i krążek ziemi w dole , jeśli to nie grafika to jest to płaski krążek, dalej płaskośc górą.

KAAN pisze:niech sobie ściagnie oryginały bitmapy bez kompresji w formacie tiff.

Nie musi ma takie programy ze widać na wszystkim co jest zdjeciem a co grafiką niezależnie od kompresowania

KAAN pisze:Tyle że jedno nie ma nic wspólnego z drugim.

Ma i to dużo satelity mogą latać równie dobrze nad krążkiem pod sklepieniem jak i nad kulą bez sklepienia ale wtedy Biblia by była nieprawdziwa bo mówi o sklepieniu wyrraźnie

KAAN pisze:Nie ważne kto to podaje, skoro są zgodne z rzeczywistością.

Właśnie że ważne bo na twojej zasadzie to i djabłu mozna wierzyc bo czasem mówi prawdę zgodna z rzeczywistością

KAAN pisze:, to na prawdę nie robi dobrego świadectwa dla wierzących.

Co nie robi dobrego świadectwa wierzącym to ze jakis wierzacy chce dochodzic prawdy i bardziej wierzy Biblii a nie jakiemuś NASA


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2017, 19:04

Magdo, mam dla Ciebie propozycję: http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopi ... 0fb76cf9c2
Prześledź całą dyskusję - znajdziesz tam wiele argumentów obu stron [nadmienię, że najzacieklejszy "wyznawca" płaskoziemia, przyznał się do błędów, ale trwało to b.b.b. długo...; sama zobacz!].

Tam dyskusja cały czas trwa... zapisz się i masz zajęcie na dłuuugo...! :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 27 lut 2017, 19:53

Obrazek

i jeszcze film polecam
https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4

Naprawdę, ja nie wiem, co to się wyprawia.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lut 2017, 20:53

kruszynka pisze:i jeszcze film polecam
https://www.youtube.com/watch?v=YdfNuwMhMg4

II część tu: Płaska Ziemia - Poważna Analiza (cz.2) - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=SC9ybxMDGlE&t=6s

kruszynka pisze:Naprawdę, ja nie wiem, co to się wyprawia.

Cwaniacy zwietrzyli pole do popisu dla swoich "talentów" - jedni "utalentowani" nagrywają filmiki... inni je na różne języki tłumaczą... inni książki piszą... inni je wydają... I tak się to rozhulało, że przybrało rozmiary jakiejś współczesnej gnozy [Jan apostoł zwalczał gnozę z jego czasów, a my mamy gnostyków współczesnych, co to głoszą, że jak chcesz znać prawdę, to musisz poznać takie zakamarki, które są niedostępne dla ogółu...
Ogółowi ludzkości się wcisnęło kit, że Ziemia jest kulista, ale MY-OŚWIECENI, wiemy, że jest Ziemia płaska - przyłącz się do nas!... zdobądź oświecenie, tę gnozę, czyli poznanie/wiedzę/świadomość, a będziesz w elitarnym gronie mniejszości, która WIE, jak jest, i mówi o tym, jak jest...]

Tworzy się taki pseudoreligijny (a może nie pseudo, skoro na Biblię się powołują) ruch, który tak naprawdę szkodzi i chrześcijaństwu i Bożemu Słowu!
:-?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 27 lut 2017, 21:06

No Zbychu ja wiem ze to płaskowatość to o dla fajnej dyskuji zepsuliscie temacik bo nie chcecie dyskusji tylko żebym przestała no to spoko przestaję, moze ść na inny temat i zaczepic Rembowa bo się tu nie dało? On zawsze dyskusje podłapie no chyba ze juz sie nawrócił jak mnie nie było
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017, 21:17 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: KAAN » 27 lut 2017, 21:13

magda pisze:
KAAN pisze:Przez każdego kto będzie się chciał przekonać.
No to dawaj ja sie chcę upewnić jak mam to zrobić bo do tej pory to tylko ktoś mi mówi ze tak jest a nie inaczej a ja chcę sprawdzic skoro to tak łatwo to powiedz mi jak
Zrób sobie wahadło takie duże, z dużym ciężarem i obserwuj płaszczyznę wahań. Zobaczysz, że wahadło zmienia płaszczyznę wahania względm ziemi.
Namów kogoś, żeby zmierzył wysokość słońca gdzieś w Afryce i przedzwonił ci i podał kąt. Ty zrób to samo w południe w polsce. Z tych dwóch pomiarów i kilku prostych działań matematycznych obliczysz promień ziemi. Jedź nab nasze polskie morze i pooglądaj przez lornetkę odległe statki na morzu i zobaczysz krzywiznę ziemi. Jak się znasz trochę na triangulacji, to nie wiem jak byś się starała to punkty triangulacyjne nigdy nie dadzą płaszczyzny, zawsze sferę. Wiele by pisać...
KAAN pisze:wystarczy troszkę geometrii
Geometria a zwłaszcza erspektywa działa na korzyśc płaskosci wiec to nie argument
Przeciwnie, plaskoziemcy nigdy nie wykonali pomiaru, to zwykli oszuści i krętacze.
KAAN pisze:Nieprawda, zrobiła zdjęcie globu, możesz sobie na bieżąco oglądać ziemię w kamerze
Mnie chodzi o niezależne xródła a nie skorumpowane agencje kosmiczne a i tak widzę jakiś kawałek urządzenia i krążek ziemi w dole , jeśli to nie grafika to jest to płaski krążek, dalej płaskośc górą.
NIe bądź śmieszna Magdo, naprawdę nie chce mi się już o tym rozmawiać w oparach absurdu. A jak z satelitami? Dlaczego latają i można je obserwować gołym okiem?
KAAN pisze:niech sobie ściagnie oryginały bitmapy bez kompresji w formacie tiff.

Nie musi ma takie programy ze widać na wszystkim co jest zdjeciem a co grafiką niezależnie od kompresowania
Nieprawda, nie zna się chłopak na tym, albo mówisz nieprawdę.
KAAN pisze:Tyle że jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
Ma i to dużo satelity mogą latać równie dobrze nad krążkiem pod sklepieniem jak i nad kulą bez sklepienia ale wtedy Biblia by była nieprawdziwa bo mówi o sklepieniu wyrraźnie
Dlaczego latają? I jakie są ich tory? To jednak uważasz że jednak istnieją? Że satelity to nie oszustwo? Pomyśl.
KAAN pisze:Nie ważne kto to podaje, skoro są zgodne z rzeczywistością.
Właśnie że ważne bo na twojej zasadzie to i djabłu mozna wierzyc bo czasem mówi prawdę zgodna z rzeczywistością
Wierzący uczeni też mówią że ziemia jest kulista i mają na to dowody, które uznają.
KAAN pisze:, to na prawdę nie robi dobrego świadectwa dla wierzących.
Co nie robi dobrego świadectwa wierzącym to ze jakis wierzacy chce dochodzic prawdy i bardziej wierzy Biblii a nie jakiemuś NASA
To że jakiś wierzący wierzy w kłamstwa oszustów i bezkrytycznie je powtarza.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Torcik
Posty: 464
Rejestracja: 20 sty 2016, 14:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: Torcik » 27 lut 2017, 21:15

magda pisze:No Zu ja wiem ze to płaskotwo to o dla fajnej dysji zepsuliscie temacibo nie chcecie dyskusji tżebym przestałano to spoko przestaję, moze ść na inny temat i epic Rembowa bo się nie dało?

Nic nie rozumiem z tego wpisu :eek:


Ateistka - dla tutejszych fundamentalistów.
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: kruszynka » 27 lut 2017, 21:19

Obrazek

i o czym tu dyskutować?

A film już dokumentnie miażdży, jak to nazwał jego autor: brawurowy przykład płaskości umysłu.

magda pisze:KAAN pisze:
niech sobie ściagnie oryginały bitmapy bez kompresji w formacie tiff.

Nie musi ma takie programy ze widać na wszystkim co jest zdjeciem a co grafiką niezależnie od kompresowania

O tym - między innymi - jest w drugiej części filmu.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Płaska Ziemia?

Postautor: magda » 27 lut 2017, 21:26

Wpis poprawiłam dziś mi się daje we znaki mocno moja dysortografia,bywa lepiej tez tak jak dziśTo zdanie poprawiałam już ze 20 razy każdy wyraz kilka razy, męczące to jest. Kruszynko na płaskim krązku jest tak samo jak na tej mapie


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość