Kindle Amazon

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Kindle Amazon

Postautor: Dragonar » 12 sie 2015, 19:16

Czy są tutaj posiadacze Kindle'a, czyli czytnika ebooków of firmy Amazon? O ile publicznie udostępnianie książek w Internecie jest nielegalne, to prywatne dzielenie się nimi z pojedynczymi osobami - z tego, co wiem - jest legalne. Może posiadamy ebooki, którymi jesteśmy nawzajem zainteresowani. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 12 sie 2015, 19:26

Hm, o ile mi wiadomo Amazon ma tak zabezpieczone pliki, że nie działają na cudzym czytniku? Czy się mylę?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 12 sie 2015, 19:38

Można "wypożyczyć" książkę komuś na 14 dni. Przynajmniej coś takiego jest opisane na stronie Amazonu, jakkolwiek nigdy tego nie próbowałem:LINK


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 12 sie 2015, 19:39

Kamil M. pisze:Hm, o ile mi wiadomo Amazon ma tak zabezpieczone pliki, że nie działają na cudzym czytniku? Czy się mylę?

Szczerze mówiąc nie wiem. Format na Kindle'a to *.mobi, a ebooki w formacie *.mobi sprzedawane są nie tylko na Amazonie, ale również na na innych, polskich i angielskich stronach internetowych, gdzie książki nie są zabezpieczane. Również działają na Kindle'a.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 12 sie 2015, 19:47

Książki w formacie mobi można czasem pobrać na różnych stronach - zwykle w ramach promocji lub jeżeli ktoś chce udostępnić darmowy e-book działający na Kindle. Jeżeli natomiast kupujesz książkę na Kindle poprzez Amazon, to działa tylko w ramach Twojego konta Amazon. Można ją oczywiście czytać na różnych urządzeniach podłączonych do tego samego konta Amazon. Albo - wg linku z poprzedniego postu - wypożyczyć znajomemu posiadającemu inne konto Amazon. Ale raczej nie możesz dobrać się do samego pliku mobi i go udostępnić.


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 12 sie 2015, 19:48

Filip pisze:Książki w formacie mobi można czasem pobrać na różnych stronach - zwykle w ramach promocji lub jeżeli ktoś chce udostępnić darmowy e-book działający na Kindle. Jeżeli natomiast kupujesz książkę na Kindle poprzez Amazon, to działa tylko w ramach Twojego konta Amazon. Można ją oczywiście czytać na różnych urządzeniach podłączonych do tego samego konta Amazon. Albo - wg linku z poprzedniego postu - wypożyczyć znajomemu posiadającemu inne konto Amazon. Ale raczej nie możesz dobrać się do samego pliku mobi i go udostępnić.

Kiepsko... Dobrze, że można udostępniać chociaż zwykle *.mobi.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 12 sie 2015, 19:50

Wiesz, gdyby Amazon sprzedawał książki, które można by zupełnie dowolnie udostępniać, to by nie zarobił na tych e-bookach za wiele ;-)


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 12 sie 2015, 19:50

Dlatego polecam zwykle inne czytniki :-D. Ja, na przykład, mam Pocketbooka, który traktuje ebooki (a także pdfy) jak zwykłe pliki, które "wgrywa się" na sprzęt tak samo jak na pendrive etc.
Aczkolwiek zazdroszczę posiadaczom Kindle'ów tech supportu Amazona!


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 12 sie 2015, 19:58

fauxpas pisze:Dlatego polecam zwykle inne czytniki :-D. Ja, na przykład, mam Pocketbooka, który traktuje ebooki (a także pdfy) jak zwykłe pliki, które "wgrywa się" na sprzęt tak samo jak na pendrive etc.
Aczkolwiek zazdroszczę posiadaczom Kindle'ów tech supportu Amazona!

W przypadku Kindle'a jest tak samo, jeżeli kupi się ebook spoza Amazona. Generalnie jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza ekranem, który świeci, ale nie niszczy oczu. :)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiek_enoch » 12 sie 2015, 19:58

Mam Kindle i jak sobie go używam to nie widzę problemu aby zarządzać pojedynczymi książkami, czy to kupionymi na Amazonie czy gdziekolwiek indziej. Po podłączeniu czytnika do komputera widać go normalnie jako dysk zewnętrzny. Wchodzimy do środka i tam mamy ebooki.

Jeśli chodzi o dzielenie się książkami to chyba ma tu zastosowanie polskie prawo i klauzula "dozwolonego użytku osobistego", która dopuszcza dzielenie się utworami z osobami pozostającym w relacji znajomości.
Ale pewnie jest jeszcze umowa z Amazonem, która zobowiązujemy się przestrzegać kupując czytnik i książki.


Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 12 sie 2015, 19:59

Dragonar, a to spoko, w takim razie fajnie ;-).


Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiek_enoch » 12 sie 2015, 20:01

Kamil M. pisze:Hm, o ile mi wiadomo Amazon ma tak zabezpieczone pliki, że nie działają na cudzym czytniku? Czy się mylę?
możemy zrobić test jeśli chcesz? ;)

Pewnie wiecie, ale jest program Calibre, który pozwala tworzyć, konwertować, edytować itd top różne formaty ebookow. Jeśli jest więc jakiś ebook w formacie .epub to można go skonwertowac do formatu .mobi (lub nowszego .azw) obsługiwanego przez kindla.

Są również plutony do firefoxa i chrome, które pozwalają jednym kliknięciem przerobić stronę internetowa na format ebooka i wysłać go na automatycznie na naszego kindla. Fajna sprawa, zwłaszcza gdy jest większy tekst i nie chce się go czytać z komputera.


Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiek_enoch » 12 sie 2015, 20:12

Sorki za literówki ale piszę z tabletu z windowsem i nie umiem wyłączyć podpowiadania słów i gdy szybko piszę to nie zauważam jak "poprawia" mi słowa ;)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 12 sie 2015, 21:09

Ja bym chętnie zrobił taki test, bo potrafię dojść do dysku Kindle'a. ;)


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 12 sie 2015, 21:20

Też niedawno kupiłem paperwhite 2. Polecam, dobry sprzęt jak ktoś lubi lub chce zacząć czytać. Niedawno wyszła nowa wersja paperwhite 3.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2015, 07:59 przez Ian, łącznie zmieniany 1 raz.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości