Ile znasz języków?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!

Ile znasz języków perfekt?

1 (polski)
4
24%
2
5
29%
3
4
24%
4
2
12%
5
1
6%
6
1
6%
7
0
Brak głosów
więcej
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 17
Awatar użytkownika
Rethel
Posty: 294
Rejestracja: 21 wrz 2013, 10:07
Ostrzeżenia: 2
wyznanie: Prawdziwy Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Ile znasz języków?

Postautor: Rethel » 21 paź 2015, 13:58

Tak mnie zaciekawiło hehe...

Stopień znania: 99% rozumienia filmu i swobodne (95%) czytanie książek.

Można wliczyć polski :)

Ewentualnie w wątku można się pochwalić dodatkową szczątkową znajomością innych :)

Zapraszam do udziału w ankiecie.

Proszę nie wzlatywać nad swój własny poziom bo ankieta i tak jest anonimowa :)


Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: Kamil M. » 21 paź 2015, 14:56

Niestety na swobodnym poziomie znam oprócz polskiego tylko angielski. Francuski może jestem w stanie poczytać ze słownikiem.

PS Starożytnego greckiego i hebrajskiego nie liczę :(


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Lukas
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2015, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: PL
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: Lukas » 21 paź 2015, 16:21

perfekt tylko polski


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: Oberyn. » 21 paź 2015, 20:53

Średnio u mnie z angielskim, za to rosyjski na dobrym poziomie w mowie i czytaniu. Moim celem jest nauczyć się hiszpańskiego, bo podobno prosty, gdybym umiał hiszpański od razu idzie włoski.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
andevi
Posty: 1539
Rejestracja: 15 paź 2014, 13:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Królestwo Boże
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: andevi » 21 paź 2015, 21:29

Polski, angielski, holenderski biegle. Kiedyś uczyłam się niemieckiego i francuskiego, ale nie posługuję się tymi językami. Mogę zaliczyć do szczątkowego rozumienia. Podobnie włoski. Rosyjski tak na poziomie szkoły (kazano się uczyć, to się człowiek uczył ).


Szema Izrael, Adonai Elohenu, Adonai Ehad
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: magda » 22 paź 2015, 01:06

Ja znam dobrze 4 sztuki ale bez pisania bo pisanie to mi nie idzie w zadnym języku nawet w Polskim. No i jeden mi chyba zaniknie bo tylko czasem mam okazję pogadać przez telefon czyli swahili mi zaniknie na razie gadam ale co dalej to nie wiem jak z tym będzie bo po angielsku i francusku to sa filmy i sie ogląda i słucha też sie gada bo skoro miałam meża cudzoziemca to bywa ze wdepne do cudzoziemców i pogadamy pośmiejemy sie ale moim nieszcześciem jest pisanie i im starsza sie robię to tym gorzej mi sie z tym robi nawet przestawiam litery lub dodaje niepotrzebne ale nie idziie mi inaczej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: magda » 22 paź 2015, 14:48

Ja 17 lat ciurkiem mieszkałam za granicą 6 lat Belgia a 11 w kilku krajach afryki.. Ale nie znam zadnego bo nie mogę pisać nawet polskiego nie znam bo mi pisanie w zadnym języku nie idzie, szczątkowo to nawet po masajsku sie dogadam Ale móówiliście o perfekt to znaczy ze np mozna gadac o Biblii czytać w tym języku Biblię i ksiazki powiedzmy chemia fizyka matma , no ja sie musialam nauczyc tych przedmiotów bo z dziećmi odrabiałam lekce w tych jezykach, Ale takie tam dogadanie to spoko jeszcze by mi sie kilka znalazło.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: Psrus » 22 paź 2015, 20:10

2 bo polski i angielski, uczyłem się 9 lat w szkole francuskiego ale niestety niewiele pamiętam, jestem w stanie mniej więcej czytać po francusku z powiedzmy poprawną wymową, ale zrozumieć coś to pojedyncze słowa może czasem zrozumiem, tak to nic. Dodatkowo uczyłem się 3 lata niemieckiego ale jego to umiem chyba jeszcze gorzej. A najbardziej dziwią mnie ludzie, którzy twierdzą, że niemiecki jest łatwiejszy od angielskiego, i łatwiej jest im się go nauczyć.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: magda » 22 paź 2015, 20:22

Mnie sie kiedyś bardzo trudny wydał francuski ale jak byłam zmuszona codziennie od elementarza odrabiać z dziećmi lekcje po francusku to mi sie juz w ogóle trudny nie wydaje. Oczywiscie nie czuję tych jęzuków tak jak ktoś wychowywany w takim języku np mój syn. Kiedyś byłam w mieście i był grany film francuski w instytucie francuskim pt. le mirage(fatamorgana) a w Kongo miałam koleżanke która mówiła" la mirage" no wiec rodzajnik mi sie nie zgadzał a nie pamiętałam bo słowo rzedko używane wiec nie pamiętałam jakiego jest rodzaju i przyszłam do domu i pytam syna jak sie mówi le mirage czy la mirage . On na to "no mama oczywiscie ze le mirage no przecież sama czujesz ze la mirage nie pasuje" no jak widzisz on" czuje" że" la" nie pasuje do tego słowa a ja muszę pamietać co z czym bo ja nie czuję.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: magda » 22 paź 2015, 21:15

Języki są na prawde przydatne i jakos mozna ich sie całkiem nieźle nauczyc bez zadnych szkół. Jedynie dobrze to wychodzi jak się uczysz w praktyce a nie z wypisanymi tan]belkami gramatycznymi. Nawet idiota sie nauczy jesli ma jakis w tym interes np chce oglądać filmy w danym jezyku posucha i załapie pomału .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: konto skasowane » 23 paź 2015, 13:57

Ile znasz języków perfekt?

Wszyscy piszecie nie na temat. Pytanie nie brzmi ile języków znacie biegle, słabo, tak sobie, dobrze, ale PERFEKT, znaczy się w mowie i piśmie doskonale. Brakuje zatem w ankiecie odpowiedzi "żadnego" bo mam stwierdzoną dysortografię XP.


.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: Kamil M. » 23 paź 2015, 14:53

Drsky, w takim razie szacun, bo piszesz bardzo dobrze, a to oznacza że wkładasz w to dużo wysiłku :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: magda » 23 paź 2015, 17:29

Brakuje własnie tego zera np w moim przypadku , mam dysortografie co sie pogłębia z wiekiem a i ze złym samopoczuciem , Ja sama nie wiem dlaczego to samo słowo pisze czasem tak a czasem inaczej dlaczego przestawiam litery dlaczego nagle w środku słowa zrobie dużą litere no samo sie to robi i jestem zmmęczona poprawianie, i nie znam zadnego w ogóle języka i wstydzę sie pisać np na facebooku bo ludzie nie rozumieja ze może byc ktos nie znający nawet swojego jęzuyka. A są tacy co lalecza w mowie wiec moze zrobić nowa ankietę z tym zerem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: konto skasowane » 23 paź 2015, 20:40

@Kamil M.
Hehe, dzięki :D Jak to ktoś kiedyś stwierdził, tylko leniwy nie chce się uczyć. Jakiekolwiek braki powinno się we własnym zakresie próbować eliminować do końca ;) Albo chociaż zainstalować słownik do przeglądarki XD
A swoją drogą, można by obok pola tekstowego zainstalować skrypt sprawdzający pisownię po kliknięciu w przycisk "Sprawdź pisownię przed wysłaniem posta"


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile znasz języków?

Postautor: magda » 23 paź 2015, 21:16

Ale myślisz ze ktos taki jak ja co czasem ma bład w kazdym słaowie to wytrzyma takie ciagłae sprawdzanie i ooprawianie a potem jeszce pprawianie po poprawianiu bo czasem jak poprawie to sie robi jeszcze gorzej. zdziwiss sie jak mam zły dzień to korekta przt=yniosi wiecej vłędów niz napisane wcześniej . lepiej niech juz nie poprawiam. i też mnie to starasznie denerwuje i dołuje.odechciawa mia sie w ogóle pisać.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości