"Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

"Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Postautor: Noemi » 03 gru 2015, 10:39

film o Johnie Nashu "Piekny Umysł " dostępny w necie


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Postautor: Samolub » 03 gru 2015, 21:37

Ten film to chyba ma ze 20 lat z tego co pamiętam.
Noemi schizofrenia przyjmuje rożne postaci, na temat tej choroby narosło wiele mitów. Ja uważam że nie jest to choroba, dziś nawet zdrowych ludzi którzy nie wpisują się w społeczeństwo określić można jako chorych, poczytaj sobie objawy choroby
Wystarczy wyalienowanie, poczucie inności, inne odbieranie rzeczywistości. Dziś większość Apostołów uznana by była w tym Jezus za schizofreników...
Oczywiście pod to pojęcie wrzuca się osoby z problemami umysłowymi, problemami duchowymi etc. ale ta etykietka dotyczy też osób które przejawiają pewne poglądy na temat obecnego stanu ludzkości czy świata, nie ma mowy o chorobie umysłowej, dotyka to często ludzi ponadprzeciętnych.

Ja z ocenami oraz z podpinaniem pewnych zachowań pod szeroką definicję choroby to radziłbym ostrożnie, tym bardziej z łączeniem pewnych obrazków czy wrzutek w media z rzeczywistością. Naprawdę kwestia czasu i pieniędzy by z Chińczyków zrobić terrorystów, kwestia czasu i pieniędzy żeby wmówić ludziom że Antarktyda to Australia etc. dziś da się wszystko. Wszystkie schematy należy odrzucić, łatwo je wyłapywać poprzez interes różnych grup, narodów czy religii. To tak w ramach tego ostatnio modnego tematu


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: "Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Postautor: Mychał » 03 gru 2015, 22:31

. Ja uważam że nie jest to choroba, dziś nawet zdrowych ludzi którzy nie wpisują się w społeczeństwo określić można jako chorych, poczytaj sobie objawy choroby
Nieleczona schizofrenia prowadzi do wyniszczenia psychicznego i fizycznego.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Postautor: Noemi » 03 gru 2015, 22:37

Samolub ja tą chorobe mniej więcej znam ,bo mam chorego w bliskim otoczeniu , jak powiedział jeden z ordynatorów szpitala psychiatrycznego ból i cierpienie jest okrutny ,film jest dobrze zrobiony i pokazuje cząstkę zycia tego z czym się borykają chorzy i rodzina .


Awatar użytkownika
Iv
Posty: 3755
Rejestracja: 18 kwie 2010, 16:53
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: "Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Postautor: Iv » 04 gru 2015, 17:31

Film na prawdę piękny i bardzo prawdziwy. Niestety w życiu nie zawsze mamy takie happy endy jak w przypadku Johna Forbesa Nasha.
Przy okazji wspomnę, że postawa jego żony godna podziwu :)


Miłość i Dobro :)

Nie daj się pokonać złu, lecz sam dobrem zwyciężaj zło. (Rz 12,21)
Nade wszystko miejcie gorliwą miłość jedni ku drugim, gdyż miłość zakrywa mnóstwo grzechów. (1P 4,8)
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Postautor: hmhmm » 04 gru 2015, 18:23

Co wam się podoba w takich filmach?


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: "Piekny Umysł " film o życiu chorego na schizofrenię

Postautor: nadrozd » 04 gru 2015, 21:44

Samolub pisze:Ja uważam że nie jest to choroba,....


faktycznie wiele osób (teoretyczie zdrowych) ma takie objawy, ale to mówi sie o nich zdrowe bo nigdy do lekarza nie poszły....bo wioskowe przesady , wstyd przed sasiadką i chańba narodowa .
Moim zdaniem całe społeczeństwo w Polsce jest bardzo schizofreniczne .... Bardzo bardzo.
O politykach, prezesach, dyrektorach znanych artystach, ludziach duchownych, profesorach przecież wiadomo nie od dziś.... ale ludzie od PR starają się 3mac w tajemnicy ;)
Pewnie wiele razy w ciągu dnia takie osoby mijamy na ulicy czasem jak jest napięta sytuacja gdzieś w autobusie, kolejce czy urzedzie to widać .....
Ale to ze jakaś choroba jest bardzo powszechna nie sprawi ze przestaje być chorobą... nie sadzisz ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości