Przyznajcie się szczerze

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Oberyn. » 07 lut 2016, 14:09

vanity pisze:Tym buntowniczym aktem przeciw systemowi mnie ujelas, w watku schizofrenia, wiec odpadasz z zacnego grona w ktorej kroluje KAAN, Oberyn, magda ( aczkolwiek Oberyn to jeszcze dzieciak, ktory wchodzi w prawdziwe zycie)


W jakim gronie króluje? Scharakteryzuj proszę bliżej, o oświecony.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 07 lut 2016, 14:39

Ależ Vanity nie rozumie ze nie wszystko chodzi na jednym kołowrotku. Ma racje ale nie ma punktu odniesienia jako niezalezny obserwator. Moge oczywiscie postarac sie Tobie wytłumaczyc o co chodzi Vanitiemu...


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: niebieska777 » 07 lut 2016, 15:29

heh.. nie zbyt wiele rozumiem
Ostatnio zmieniony 07 lut 2016, 15:52 przez niebieska777, łącznie zmieniany 1 raz.


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 07 lut 2016, 15:37

Ale czemu nagle wiek wypominamy ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: magda » 07 lut 2016, 16:05

Vanity jedno ci powiem że załuję ze nie mozna tu pisać ze ktos ma xle w głowie czy jest niedorozwinięty i brednie wypisuje bo bym ci odpisała a tak to nie pisz do mnie wiecej.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Oberyn. » 07 lut 2016, 16:19

Samolub pisze:Moge oczywiscie postarac sie Tobie wytłumaczyc o co chodzi Vanitiemu...


Poczekam na vanity'ego. Przypominam sobie kilka wymian zdań z nim na forum, ale dlaczego aż tak zapadłem mu w pamięci to nie wiem. ;-)


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: magda » 07 lut 2016, 16:36

Oberyn jemu przeszkadzają wszyscy co wierzą Biblijnie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 09 lut 2016, 01:17

Oberyn. pisze:
Samolub pisze:Moge oczywiscie postarac sie Tobie wytłumaczyc o co chodzi Vanitiemu...


Poczekam na vanity'ego. Przypominam sobie kilka wymian zdań z nim na forum, ale dlaczego aż tak zapadłem mu w pamięci to nie wiem. ;-)


Teraz troche pozytywu. Nabrales oglady, dystansu, ciesze sie, dobry objaw, to przychodzi z doswiadczeniem zyciowym, w tym okresie zycia kazdy rok duzo daje, a szczegolnie gdy sie wiecej ryzykuje w zyciu lub wychodzi do ludzi z pozycji petenta. Polecam ci odwiedzic pare domow dziecka, psychiatrykow, wiezien, domow samotnej matki, klubow AA, schronisk dla bezdomnych, pogadac z hardcorowymi egzorcystami, to ci da wiecej niz zbory, fora i teologia.

Samolub pisze:Ależ Vanity nie rozumie ze nie wszystko chodzi na jednym kołowrotku.

Wynik, wynik, liczy sie wynik, publiczne dokladanie cegielki w lewo, albo w prawo, a nie filozofia krecenia wlasnego niezaleznego swiatopogladu w domowym zaciszu niczym nastoletnie pisanie wierszy do szuflady z serii "pewnego dnia bede". Spoleczny dowod slusznosci gleboko eroduje wolna wole czlowieka.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 09 lut 2016, 02:10

Nie słuchaj Vanity'ego rób co zechcesz i jak zechcesz. Myśl po swojemu i nie dawaj się nigdzie wyciągać i wciągnąć w nic nie znaczące gadki.

To Bóg Cię prowadzi nie Vanity =D
On chciałbybyć Twoim duchowym ojcem
Siedz tam gdzie lubisz siedzieć, unikaj babskiego gadania

Bez urazy Vanity do Twoich doświadczeń i prawideł, nikt nic nie musi. My jesteśmy Dziećmi Bożymi ha ha ^_^


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 10 lut 2016, 01:49

Polecam nadmiar czasu pozytkowac na wizyte np. w hospicjum, pozyteczniejsze to niz szukanie uwagi, klepanie mimo wszystko malo tresciwych postow z przestrzelonymi psychoanalizami i uskutecznianie wyimaginowanego modelu bycia protegowanym "synem tatusia". Taka akcja jest scisle zwiazana z izolacja wlasnej swiadomosci od okrucienstwa swiata lub oddalenie sie od niego, unikanie miejsc generujacych watpliwosci jako metoda na pielegnacje wiary.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 10 lut 2016, 01:55

Vanity wyslalbym Cie w kilka miejsc, ale jaki to ma sens? Coż z tego miałbyś?
Czemu nie zamieszkac w chlewie wsrod świń ?


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 10 lut 2016, 02:18

Jakich ? Towarzystwa wzajemnej adoracji ? Ja o hospicjum, a ty o swiniach. Pamietasz jak Jezus otworzyl oczy slepemu za pomoca plwociny i blota ?



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 10 lut 2016, 02:45

Vanity nigdzie Cie nie wysle,nie bede nic sugerowac bo to byc może doswiadczenia które powalilyby Cie na kolana i zaprzeczenie, potwierdzenie wszystkiego co tylko wymyslisz sobie w snach. Założmy że tak, ale jakie korzyści z tego uzyskasz fizyczne czy duchowe?

Postawa poznawcza, wyjście z schematu jest dobre tego nie neguje. O czym chcesz podyskutowac? Ten temat zostawmy bo to,sensu nie ma


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 12 lut 2016, 02:09

Polecam takie imprezy, jak ta z ew. Łukasza 14 (12) Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. (13) Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

niz zbiorowe hipnozy ustawionych systemowo kryptoewangelikow sukcesu nazwane chodzeniem w duchu, ktorych papierkiem lakmusowym jest dziwna niemoc w odciazaniu NFZu na oddzialach onkologicznych czy brak rezultatow w wyciaganiu z biedy wykluczonych.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 12 lut 2016, 04:47

Ty dyskutujesz sam ze sobą dzisiaj? Daj znać jak skończysz to pogadamy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości