Przyznajcie się szczerze

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: kontousunięte1 » 12 lut 2016, 10:15

vanity pisze:Polecam takie imprezy, jak ta z ew. Łukasza 14 (12) Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. (13) Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

niz zbiorowe hipnozy ustawionych systemowo kryptoewangelikow sukcesu nazwane chodzeniem w duchu, ktorych papierkiem lakmusowym jest dziwna niemoc w odciazaniu NFZu na oddzialach onkologicznych czy brak rezultatow w wyciaganiu z biedy wykluczonych.


Lubię cię czytać i masz sporo racji. Jednak posługując się takimi jak wyżej cytatami z Pśw. nieadekwatnie dość się zachowujesz. Jak chcesz rozważać Pśw. to weź pod uwagę czas i miejsce,sytuację tamtejszą najpierw.
Co miał im Jezus powiedzieć? ,np.:"Pamiętajcie o żebrzących cygankach i nie dajcie się w konia robić?,pamiętajcie o zbieraczach puszek aluminiowych, módlcie się za siedzących godzinami przed kompem i tv?, dawajcie wsparcie chorym raka,a zamiast na NFZ odkładajcie w skarpetę,bo w razie choroby i tak wam nie pomogą?
Ja też wolę konkretne działanie a nie gadanie,że choroba to demony i takie tam pomysły :roll:
Tylko nie możesz Jezusowi zarzucać ,że nie mówił o czasach w jakich żyjemy,bo nikt by tego nie zrozumiał przez minione 2 tys.lat. :-D


Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Oberyn. » 12 lut 2016, 10:33

vanity pisze:. Polecam ci odwiedzic pare domow dziecka, psychiatrykow, wiezien, domow samotnej matki, klubow AA, schronisk dla bezdomnych, pogadac z hardcorowymi egzorcystami, to ci da wiecej niz zbory, fora i teologia.


Nawet nie wiesz, że są miejsca gorsze niż więzienia...


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
niebieska777
Posty: 833
Rejestracja: 01 mar 2014, 19:04
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: słowacja
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: niebieska777 » 12 lut 2016, 17:36

kontousunięte1 pisze:
vanity pisze:Polecam takie imprezy, jak ta z ew. Łukasza 14 (12) Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. (13) Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

niz zbiorowe hipnozy ustawionych systemowo kryptoewangelikow sukcesu nazwane chodzeniem w duchu, ktorych papierkiem lakmusowym jest dziwna niemoc w odciazaniu NFZu na oddzialach onkologicznych czy brak rezultatow w wyciaganiu z biedy wykluczonych.


Lubię cię czytać i masz sporo racji. Jednak posługując się takimi jak wyżej cytatami z Pśw. nieadekwatnie dość się zachowujesz. Jak chcesz rozważać Pśw. to weź pod uwagę czas i miejsce,sytuację tamtejszą najpierw.
Co miał im Jezus powiedzieć? ,np.:"Pamiętajcie o żebrzących cygankach i nie dajcie się w konia robić?,pamiętajcie o zbieraczach puszek aluminiowych, módlcie się za siedzących godzinami przed kompem i tv?, dawajcie wsparcie chorym raka,a zamiast na NFZ odkładajcie w skarpetę,bo w razie choroby i tak wam nie pomogą?
Ja też wolę konkretne działanie a nie gadanie,że choroba to demony i takie tam pomysły :roll:
Tylko nie możesz Jezusowi zarzucać ,że nie mówił o czasach w jakich żyjemy,bo nikt by tego nie zrozumiał przez minione 2 tys.lat. :-D


Vanity - szacun, ale kimTy jestes? bo ten szary kolor to ja nie wiem

choroba to nie demony przynajmniej rzadko


3. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni Jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi.
4. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły.
Obj 21:3-4
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: fantomik » 12 lut 2016, 18:43

vanity pisze:Polecam takie imprezy, jak ta z ew. Łukasza 14 (12) Do tego zaś, który Go zaprosił, rzekł: Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. (13) Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. (14) A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

niz zbiorowe hipnozy ustawionych systemowo kryptoewangelikow sukcesu nazwane chodzeniem w duchu, ktorych papierkiem lakmusowym jest dziwna niemoc w odciazaniu NFZu na oddzialach onkologicznych czy brak rezultatow w wyciaganiu z biedy wykluczonych.

Nie za bardzo śledzę dyskusję ale ten fragment Ewangelii bardzo lubię, myślę że nie stracił na swojej aktualności ani troszkę. Chciałem tylko dodać, że Chrześcijaństwo nie ogranicza się do tych, jak ich nazwałeś, krypto-e. Tylko cierpi z cierpiącymi i raduje się z tym co się radują. Choć po tej stronie wieczności ta pierwsza grupa jest o wiele liczniejsza.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 12 lut 2016, 21:42

kontousunięte1 pisze:Tylko nie możesz Jezusowi zarzucać ,że nie mówił o czasach w jakich żyjemy,bo nikt by tego nie zrozumiał przez minione 2 tys.lat. :-D

Skad wywnioskowalas, ze cos Jezusowi zarzucam ? Kiedy walnal babola z Syrofenicjanka czy podatkiem swiatynnym to walnal, po za tym raczej wszystko na plus ;-) .

niebieska777 pisze:Vanity - szacun, ale kimTy jestes? bo ten szary kolor to ja nie wiem

Szarakiem z przymusu. Taki forumowy "pasiak" przydzielony przez naczelnika, co by uprzedzic innych by swiadomie lub podswiadomie zalozyli filtr przed czytaniem heretyckich przemyslen.
Najblizej do progresywnego chrzescijanskiego anarchistycznego agnostyka.

fantomik pisze:Chciałem tylko dodać, że Chrześcijaństwo nie ogranicza się do tych, jak ich nazwałeś, krypto-e. Tylko cierpi z cierpiącymi i raduje się z tym co się radują.


Gdzie ? Rzymian 12 jest piekne, ale zbyt idealistyczne jak na ten swiat.
Kogo w swiecie indywidualizmu, fasady, odfajkowywania dziennych obowiazkow obchodzi 1 Kor 10:24, 1 Kor 10:33 Rzymian 15:1 Filipian 2:4 Galatow 6:2 ?

Samolub pisze:Ty dyskutujesz sam ze sobą dzisiaj? Daj znać jak skończysz to pogadamy

Nie tak wysoko Ikarze, jak slonce kryzysu przygrzeje ci wosk przy skrzydlach, to wtedy ewentualnie mozemy pogadac, o ile bedziesz w stanie.


Oberyn. pisze:Nawet nie wiesz, że są miejsca gorsze niż więzienia...

Powaznie ?



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: kontousunięte1 » 12 lut 2016, 21:52

vanity
Skad wywnioskowalas, ze cos Jezusowi zarzucam ? Kiedy walnal babola z Syrofenicjanka czy podatkiem swiatynnym to walnal, po za tym raczej wszystko na plus ;-) .


:-D :-D Pewnie tak mi się wydedukowało :rotfl: ;-) :oops:
Najblizej do progresywnego chrzescijanskiego anarchistycznego agnostyka.


Cenię szczerość. ;-)


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: fantomik » 12 lut 2016, 22:01

vanity pisze:Gdzie ? Rzymian 12 jest piekne, ale zbyt idealistyczne jak na ten swiat.
Kogo w swiecie indywidualizmu, fasady, odfajkowywania dziennych obowiazkow obchodzi 1 Kor 10:24, 1 Kor 10:33 Rzymian 15:1 Filipian 2:4 Galatow 6:2 ?

Och, zdziwiłbyś się. Ja się cały czas dziwię. Ludzie zapracowani, niedoskonali, samolubni, niezbyt mili, kompletnie nieznani, potrafią przejechać setkę kilometrów aby dowieść bliskich jednego brata w Chrystusie do szpitala, w którym przebywa. Biorący urlop ze swoich zakładów pracy aby przywieźć samotną matkę, alkoholiczkę, do ośrodka opiekuńczego gdzie przetrzymywane są jej dzieci. Zabierający na zakupy ludzi, których spotkali pierwszy raz w życiu. Myjący naczynia w chłodnej wodzie, zimną, w nieogrzewanej ruderze będącej stołówką dla bezdomnych. I nie to, że jakoś łatwo im to przychodzi; a przynajmniej nie sprawiają takiego wrażenia (w końcu jakiemu hipokrycie przychodzi?) Niedoskonali będący blisko innych niedoskonałych. Nie ma w tym nic idealistycznego, zwykle jest więcej frustracji, łez, może nawet strachu. I takie chrześcijaństwo też istnieje, wbrew pozorom, tylko się o nim książek nie pisze, nie nagrywa filmów na youtube, bo to nie jest "sexy" i nikt z nich nie gra ładnie na gitarze; tego nikt nie chce kupić więc nikt też nie chce sprzedawać. Mnie to zadziwia za każdym razem gdy mogę to zaobserwować.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 12 lut 2016, 22:10

fantomik
Gratuluje szczescia w zyciu, bo troche zwiedzilem kosciolow i ich charytatywna dzialalnosc to zwykle tylko pro forma lub z przymusu przynaleznosci do grupy gwarantujacej bezpieczenstwo.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: kontousunięte1 » 12 lut 2016, 22:14

vanity pisze:fantomik
Gratuluje szczescia w zyciu, bo troche zwiedzilem kosciolow i ich charytatywna dzialalnosc to zwykle tylko pro forma lub z przymusu przynaleznosci do grupy gwarantujacej bezpieczenstwo.

O nie, tu się zgodzić nie mogę. W każdej grupie ludzi są hipokryci, ale jest wielu szczerze oddanych, robiących dobre rzeczy dla innych bez fanfar,w cichości. Tak jest po prostu. Ciut więcej wiary w ludzi życzę ;-)


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 12 lut 2016, 22:26

kontousunięte1 pisze: Ciut więcej wiary w ludzi życzę ;-)

To jedna z wiekszych krzywd, ktore mozna komukolwiek uczynic, sugerowac wiecej wiary w ludzi. "Dzieki" losowi juz drzwi naiwnosci dawno zamknalem i ktokolwiek w nie puka swiadomie, to mam ochote poszczuc psami ;).
Wiele tez zalezy od tego jak wysoko sie zawiesi poprzeczke wymagan. Na bezrybiu i raki rybami.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: kontousunięte1 » 13 lut 2016, 09:56

vanity pisze:
kontousunięte1 pisze: Ciut więcej wiary w ludzi życzę ;-)

To jedna z wiekszych krzywd, ktore mozna komukolwiek uczynic, sugerowac wiecej wiary w ludzi. "Dzieki" losowi juz drzwi naiwnosci dawno zamknalem i ktokolwiek w nie puka swiadomie, to mam ochote poszczuc psami ;).
Wiele tez zalezy od tego jak wysoko sie zawiesi poprzeczke wymagan. Na bezrybiu i raki rybami.

Nawet nie wiesz,jak dobrze cię rozumiem ;-)


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 13 lut 2016, 11:28

Ciebie Wuko, Ariele, Maddie moge poszczuc taka ekipa ;)

Obrazek



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: kontousunięte1 » 13 lut 2016, 11:34

To faktycznie coś dla mnie :-D
Rozkoszne maluchy,przepiękne,tylko tulić,głaskać /gorzej ze sprzątaniem,zanim się nauczą ;-) /.
Dzięki,to miłe.


Awatar użytkownika
Maddie
Posty: 197
Rejestracja: 20 sty 2015, 02:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Maddie » 13 lut 2016, 13:15

Oj, Vanity, jaka ekipa, so cute, szok!

To bardzo miłe, dzięki :)

Umiesz zaskoczyć... choć jednak mnie to nie dziwi ;)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 13 lut 2016, 14:06

Vanity Twoj komentarz skierowany do mnie jest mylny. Ale przecież i tak czepiasz sie tego co niczego sie nie czepia. Bo denerwuj Cie że mnie to samo nie denerwuje? Czyli krytykujesz wszystko dla pokazania sie i swojej prawdy. Tak,każdy chce być Chrystusem, ale w mniemaniu bo nikt de facto nim być nie chce, tylko zeby inni tak mysleli. Ot Twoja logika, że wadą dla Ciebie bedzie to,że inni akceptuja wady. To że jestes złamany determinuje co, inni pewnie nic nie przezyli, nie widzieli. Prawda jest zupełnie inna widziales może procent tego co niektorzy Nowo Narodzeni. Ale zamiast szukac usprawiedliwienia w Panu, każdy go potrzebuje, miota Toba. To co robisz to zwodzenie ludzi i retoryka diabła, wystarczy


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości