Przyznajcie się szczerze

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 13 lut 2016, 15:19

Samolub
Koheleta 7
(4) Serce mędrców jest w domu żałoby, a serce głupców w domu wesela. (5) Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców. (6) Bo czym trzaskanie cierni płonących pod kotłem, tym jest śmiech głupiego. I to jest także marnością. (7) Bo rzecz przywłaszczona może ogłupić mędrca, a przekupstwo czyni serce przewrotnym.

Jestem zalamany, bo swiadomy w jak chorym swiecie zyjemy, hipokrytow podszytych strachem przed kara wladzy ziemskiej lub boskiej, a nie pomaga gdy czytam mlodziencza meska kopie magdy, pseudoinność z flirtem z neutralnoscia, ktorej punktowanie bledow myslowych uruchamia licytacje kto wiecej wie i widzial. Ograniczenie horyzontow myslowych spowodowane swieta ksiega, ktora mozna interpretowac na mnostwo sposobow nie jest dowodem na madrosc.
Jedno pytanie na pozegnanie tej rozmowy, czy jesli Abraham wahal sie (mam nadzieje) przed zabiciem swojego syna, Saul przed zadzganiem niemowlakow Amalekitow, to byly to podszepty diabla czy sumienia, a moze nieposluszne sumienie to diabel ?

P.S Orwell “Prawda jest mową nienawiści dla tych, co mają coś do ukrycia”.

P.S 2 obiecane zycie wieczne to rowniez forma łapówki za subiektywna propagande



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Oberyn. » 13 lut 2016, 16:45

vanity pisze:Powaznie ?


Chyba nigdy nie byłeś na oddziale zamkniętym anestozjologii. Miałem okazję. Jak widzisz tych wszystkich ludzi w śpiączkach czy izolatkach podłączonych do każdej możliwej maszyny, to zobaczysz jak bardzo kruche jest życie i ludzie jak bardzo boją się śmierci.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: konto skasowane » 13 lut 2016, 16:55

Nie czytam tego wątku ale jeśli się kłocicie to się nie kłóćcie.


.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: kontousunięte1 » 13 lut 2016, 16:57

dr.sky pisze:Nie czytam tego wątku ale jeśli się kłocicie to się nie kłóćcie.

Ja czytam, ale mam nadzieję,że się NIE kłócimy. :-D
Kto chce się kłócić-założyć własny wątek :oops: , np."kłócę się,bo lubię" :rotfl: ;P


Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 13 lut 2016, 17:14

Oberyn. pisze:
vanity pisze:Powaznie ?


Chyba nigdy nie byłeś na oddziale zamkniętym anestozjologii. Miałem okazję. Jak widzisz tych wszystkich ludzi w śpiączkach czy izolatkach podłączonych do każdej możliwej maszyny, to zobaczysz jak bardzo kruche jest życie i ludzie jak bardzo boją się śmierci.


To byla ironia. Tam akurat nie bylem, ale widzialem nie tylko w lustrze grube tematy, szkoda, ze tak rzadko sie pisze o kruchosci zycia z akcentem na beznadzieje, bo nie wpisuje sie w triumfalna forumowa konwencje modlitw o uzdrowien.

Przydaloby sie zapodac kilka minut takiego nagrania z izolatki na kazdej mszy, co by wierni w niedziele na mszy nie odlecieli w piesniach pochwalnych za daleko, bo w poniedzialek i tak grawitacja ich sciagnie w dol.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Oberyn. » 13 lut 2016, 20:25

vanity pisze:To byla ironia.


Nie wyczułem :lol-sweat:

vanity pisze:szkoda, ze tak rzadko sie pisze o kruchosci zycia z akcentem na beznadzieje, bo nie wpisuje sie w triumfalna forumowa konwencje modlitw o uzdrowien.


Hmm... zależy dla kogo beznadzieja. Są ludzie, którzy nie boją się śmierci. Dlaczego? Bo wiedzą gdzie idą.Naprawdę, beznadzieja jest z naszego punktu widzenia.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 13 lut 2016, 23:32

Beznadzieja to brak smierci, to cos w czym Hiob tkwil, mysle, ze ochrona ktora mu bog zafundowal przed szatanem byla dodatkowym gwozdziem. Tkwienie w wiezieniu wlasnego ciala w ekstremalnym bolu, to jest beznadzieja, a wolno uplywajace sekundy wyznaczaja nowa definicje wiecznosci.
Rodzice rugbysty Dana Jamesa mieli problem w UK ze pomogli synowi odejsc z roli warzywa.
http://www.independent.co.uk/life-style ... 89710.html

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dignitas



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: magda » 14 lut 2016, 00:19

A ilu się z takiego stanu ocknęło ???? nie myślisz o tym.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 14 lut 2016, 01:09

Niejeden wygral w totolotka, a wtopione miliardy podatnikow od naiwnosci, to margines ?
Kumple Daniela unikneli spalenia w piecu, a tysiace sw. Jehowy i innych chrzescijan w krematoriach to margines ?
Chrzescijanska selektywnosc i pompowanie kazusow wybrancow, to immanentna cecha tej religii, nie tylko w wersji ewangelii sukcesu.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 03:30

Ale on w spiaczce nie cierpial, miał szanse wyzdrowiec i nie zgodzil sie wiec to o czym mówisz to zabójstwo


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 14 lut 2016, 12:27

Samolub pisze:Ale on w spiaczce nie cierpial, miał szanse wyzdrowiec i nie zgodzil sie wiec to o czym mówisz to zabójstwo


Tam nie ma mowy o spiaczce. Gosc mial czucie w palcach wiec mogl nacisnac przycisk, wobec tego to nie jest zabojstwo. Te kliniki maja scisle procedury i dopoki ktos jest w stanie sam uruchomic trucizne, to decyzja nalezy do niego
.
Latwo teoretyzowac gdy ma sie zdrowe cialo i glowe, a optyka diametralnie zmienia sie w egzystencjalnym bolu pelnym niemocy i beznadziei, poczucia bycia ciezarem, bycia żywym "kredytem" na kilkadziesiat lat dla najblizszych, ktory musza splacac za nieodpowiedzialnosc uprawiania sportu ekstremalnego (w kraju bez eutanazji) przez ich syna; dwie proby samobojcze plus zamiar smiertelnej glodowki w ramach ostatniego aktu desperacji to mocne dowody, lepiej ze godnie odszedl niz mialby w oczach stopniowo sie unicestwiac w agonii.
Rugbysta jako czlowiek aktywnosci fizycznej, ekspansywnosci zostal nagle uziemiony, to zbyt duza amplituda, a nieudane proby odejscia zwiekszaly poziom rozpaczy, ja go w pelni rozumiem.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: Samolub » 14 lut 2016, 20:19

nawiazujac do postów
Vanity, a co mnie władza ziemska czy jakieś straszenie karą niebiańską. Pytanie wiec co by Cie pocieszyło.

Wytłumacz może jakie horyzonty zamknąłem/zamknęły się przedemną


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: magda » 14 lut 2016, 20:28

Vanity powiedz i mi taką rzecz co ja wedłóg ciebe tracę wierzac w Boga?????????? i co bym zyskała nie wierząc???????? konkreciki proszę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: vanity » 14 lut 2016, 22:27

Napisalem troche postow jesli chodzi o przyczyny wiary i subiektywizmu u ludzi, bledy w postrzeganiu religii, jesli to wam nie wystarczy to trudno, nie chce mi sie wam powtarzac ani rozwijac, chyba, ze ktos inny poprosi.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przyznajcie się szczerze

Postautor: magda » 14 lut 2016, 22:32

Ja bym prosiła w punktach i krótko bez rozwijania , dasz radę nie żądam wielkiego referatu.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości