Czy udowadniać swoją niewinność?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 15:01

Chyba wszyscy, którzy są dłużej obecni na Forum, spotkali się z wypowiedzią Rembova, w której on się domaga, aby ktoś udowodnił czyjąś winę bo nikt nie ma obowiązku dowodzić swej niewinności.
Praktycznie to mniej więcej tak wyglądało: Musisz mi udowodnić, że źle piszę - bo ja [Rembov] nie będę ci udowadniał, że piszę dobrze!...

Zakładam ten temat, aby nie przepadł mój post, będący reakcją na ponowne tego typu stanowisko Rembova. Tu jest oryginał: viewtopic.php?f=57&t=15246&p=499319#p499319
A poniżej kopia [nie chce mi się ponownie dodawać wszystkich podkreśleń, są w oryginale; też nie będę ponownie linków do prasowych artykułów wklejał - są w oryginale].

Rembov pisze:

Zbyszekg4 pisze:
Sahcim!!, z Tobą to dyskusji żadnych już w innych tematach wiódł nie będę, dopóki w temacie: Czy Bóg zabija? nie dowiedziesz, że nie jesteś odstępcą od nauki apostolskiej oraz od nauki Magisterium Kościoła, który reprezentujesz!
Kropka.

Kolejny, który uważa, że trzeba dowieść swojej niewinności. :(

[moja odpowiedź]:
Rembov, wierzysz w mity!
"MIT 1: Domniemanie niewinności i brak obowiązku udowadniania swojej niewinności."
"Pierwszym mitem wymiaru sprawiedliwości jaki należy omówić jest tzw. domniemanie niewinności i brak obowiązku udowadniania swojej niewinności.
(...)
Domniemanie niewinności nie istnieje w praktyce z prostej przyczyny. Policja „przedstawiając” petenta prokuratorowi, a ten „przedstawiając” go sądowi posiadają katalog zgromadzonych dowodów, które są poddane pewnej ocenie w oczywisty sposób niekorzystnej dla oskarżonego, niezależnie od jego dotychczasowej postawy. Na tym etapie oskarżony trafia przed oblicze prokuratora czy sądu, który już niekorzystną wersję wydarzeń dla oskarżonego poznał i oskarżony ma w tym momencie korzystać z domniemania niewinności. Każdy człowiek, a prokurator czy sędzia to zwykły człowiek, w takiej sytuacji świadomie czy podświadomie nastawia się do takiego oskarżonego. Osoba niewinnie oskarżona z kolei często sfrustrowana tym faktem i nie robi „dobrego pierwszego wrażenia” uprzedzenie więc się pogłębia.
(...)
W tym miejscu pojawia się drugi groźniejszy mit, na który oskarżony już wpływ będzie miał.
Jest tzw. brak obowiązku udowadniania swojej niewinności. Mit ten jest chyba najgroźniejszym w procesie karnym. Strona nie ma obowiązku samoobciążania i z tego prawa należy bezwzględnie korzystać, np. poprzez nieodpowiadanie na pytania, które mogą narazić nas na negatywne konsekwencje. Nie należy natomiast kłamać, bowiem w razie przyłapania na kłamstwie poważnie ucierpi nasza wiarygodność. Lecz brak obowiązku samoobciążania się nie jest równoznaczny z brakiem obowiązku udowodnienia swojej niewinności. Oskarżony broniąc się musi sobie zdawać sprawę, że na etapie sprawy przed prokuratorem czy przed sądem przemawia przeciwko niemu pierwszy „dowód” w sprawie (i pierwsza lektura), którym faktycznie jest akt oskarżenia czy wniosek o ściganie. Oskarżony, który nie będzie zwalczał aktywnie tego „dowodu” i argumentów w nim powołanych skazany jest na skazanie. „Dowód” ten zawiera bowiem wiele okoliczności i faktów, które są dla oskarżonego obciążające, powołane są tam dowody, więc dlaczego temu „dowodowi” nie dać wiary i nie skazać zwłaszcza, że oskarżony nie przedstawia żadnych kontrargumentów?"
Źródło: http://prawonadrodze.org.pl/mity-i/


Gdyby ludzie stosowali się do Twoich reguł braku potrzeby dowodzenia swojej niewinności, to by nie podejmowali (i to przed sądami), np. takich kroków:

Posłanka Ostrowska chce dowieść swej niewinności przed sądem = http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=117019

Ksiądz skazany za molestowanie 15-latki chce dowieść swojej niewinności = http://www.tvn24.pl/pomorze,42/ksiadz-s ... 78825.html

Małkowski: nie wystartuję, chcę dowieść swej niewinności = http://www.tvp.info/355865/informacje/p ... ewinnosci/

Prezydent Bytomia: jestem niewinny i zamierzam tego dowieść = http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/pr ... iesc/215eb

Marek B.: "Będę dochodził swoich praw i DOWIODĘ NIEWINNOŚCI!" = http://www.pudelek.pl/artykul/71248/mar ... ewinnosci/

Przedsiębiorca w sporze z konsumentem musi dowieść niewinności = http://www.rp.pl/artykul/1114611-Przeds ... restricted

Rembov, ciekawe czy Ty, gdybyś się znalazł przed prokuratorem, to byś z założonymi rękami czekał, aż Ci sąd dowiedzie winy, czy raczej byś starał się dowody swej niewinności dostarczyć?!
Jeśli powiesz, że nie dowodziłbyś swej niewinności, to znaczy, że powyżej podane osoby są jakieś nienormalne... bo robią coś, o czym Ty twierdzisz, że nie trzeba robić! :O

Czy zatem sahcim zwolniony jest z prawa/możliwości/obowiązku dowiedzenia niewinności?
Nie musi tego robić - ale to przeciwko niemu działa! [podobnie w/w osoby też nie musiały dowodzić niewinności, ale zrozumiały, że jeśli tego nie będą próbować robić, to tylko na własną szkodę będą bezczynni i się pogrążą... bo prokuratura ma dowody.
Na sahcima też są dowody - biblijne i kościelne].

Rembov, nie powtarzaj więc w przyszłości swego ulubionego zwrotu: Musisz mi to dowieść, że źle piszę - bo ja [Rembov] nie będę ci tego dowodził, że piszę dobrze!...
Taką postawą pokazujesz, że wierzysz w MIT: Domniemanie niewinności i brak obowiązku udowadniania swojej niewinności.

***********
Nie miej żalu Rembov, że aż w nowym temacie to publikuję, ale sam wiesz, że trzeba zielone światło dawać prawdzie, więc niech więcej osób wie, że nie można w mity wierzyć...
Co o tym myślicie, Forumowicze?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Rembov » 14 maja 2016, 15:08

Śmieszny temat, Zbyszku, bo patologiami w sądach usiłujesz uzasadnić swoje "prawo" do oskarżania katolików o co ci się podoba bez przedstawienia dowodów, które potwierdzą prawdziwość wygłoszonych przez ciebie tez. To tak, jak gdybyś usiłował uzasadnić prawo do zabijania kogo ci się podoba tym, że morderstwa stanowią spory odsetek przestępstw popełnianych na świecie.

Patologie trzeba zwalczać, zaczynając od siebie samego, a nie szukać usprawiedliwienia dla ich istnienia.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 16:01

Rembov, oczywistym jest, że się nie zgadzasz (jakżeby inaczej :hihi: ), ale czy zechcesz odpowiedzieć na to:

Rembov, ciekawe czy Ty, gdybyś się znalazł przed prokuratorem, to byś z założonymi rękami czekał, aż Ci sąd dowiedzie winy, czy raczej byś starał się dowody swej niewinności dostarczyć?!
Jeśli powiesz, że nie dowodziłbyś swej niewinności, to znaczy, że powyżej podane osoby są jakieś nienormalne... bo robią coś, o czym Ty twierdzisz, że nie trzeba robić!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Albertus » 14 maja 2016, 16:11

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Czyli ty Zbyszku uważasz że jednak to oskarżony powinien udowadniać swoją niewinność a nie oskarżyciel winę oskarżonemu?

To że oskarżeni się bronią przed zarzutami nie oznacza że są winni jeśli się nie bronią. To oskarżyciel musi udowodnić winę a nie odwrotnie.

Gdyby na przykład ktoś oskarżył ciebie albo twojego pastora że jest złodziejem, gwałci i morduje małe dzieci albo o coś podobnego.

To czy jeśli się nie broni albo nie ma dowodów na swoją niewinność to uznajemy go za winnego czy dopiero wtedy kiedy oskarżyciel przedstawi dowody na jego winę?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 16:17

A po co tak komplikować? Po prostu: Jeśli uważasz się za niewinnego, to wytrąć argumenty oskarżycielowi, podając dowody niewinności.
Proste? Jak drut...
I tyle.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Albertus » 14 maja 2016, 16:24

Zbyszekg4 pisze:A po co tak komplikować? Po prostu: Jeśli uważasz się za niewinnego, to wytrąć argumenty oskarżycielowi, podając dowody niewinności.
Proste? Jak drut...
I tyle.


Nie napisałem nic skomplikowanego.

Czyli mogą cię oskarżyć że jesteś złodziejem i pedofilem?

Udowodnij zatem że tak nie jest!


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: konto skasowane » 14 maja 2016, 16:30

Piszecie głupoty. Oskarżonemu stawia się zarzuty, w odpowiedzi na nie, oskarżony musi udowodnić swoją niewinność. Tak to wygląda i tak jest. Jeżeli ktoś (Rembov i inne) twierdzą inaczej to znaczy że są niedoinformowani.


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 16:32

Pwt. 22:13-19 bw
(13) Jeżeli mężczyzna pojmie dziewczynę za żonę i złączy się z nią, a potem uprzykrzy ją sobie
(14) i wytoczy przeciwko niej ubliżające zarzuty, i zniesławi ją, mówiąc: Pojąłem tę kobietę za żonę, lecz gdy złączyłem się z nią, stwierdziłem, że nie była dziewicą,
(15) wtedy ojciec i matka jej wezmą i przyniosą dowody dziedzictwa tej dziewczyny do starszych miasta, do bramy,
(16) a ojciec dziewczyny powie do starszych: Moją córkę dałem temu mężczyźnie za żonę, lecz on uprzykrzył ją sobie
(17) i oto wytacza ubliżające zarzuty, mówiąc: Stwierdziłem, że twoja córka nie była dziewicą; lecz tu są dowody dziewictwa mojej córki; i rozłożą bieliznę przed starszymi miasta,
(18) wtedy starsi miasta wezmą tego mężczyznę i ukarzą go:
(19) Nałożą na niego grzywnę w wysokości stu srebrników i dadzą ojcu tej dziewczyny, gdyż zniesławił dziewicę izraelską. Pozostanie ona jego żoną i nie będzie mógł jej oddalić przez całe życie.

Co na to powiecie?
Klasyczna sprawa: Ktoś coś komuś zarzuca, oskarża - do prokuratury donosi.
Co ma zrobić strona oskarżona? Czekać spokojnie, z założonymi rękami, aż do czasu procesu przed sądem? Czy ma się bronić - dostarczając odpowiednim władzom dowody swojej niewinności?

Z zacytowanego urywku z Biblii wynika, że jak najbardziej celowym i sensownym jest wytrącić oskarżycielowi oręż z reki - dostarczając dowody niewinności!
I po sprawie - niech teraz oskarżyciel się martwi...

Gdy na forum, ktoś coś komuś zarzuca, to jak najlepiej zarzuty odeprzeć? Dając argumenty, że są to niesłuszne oskarżenia, a nie biernie czekać, aż oskarżyciel dowiedzie, że jednak są słuszne (co może być niewykonalne, ale po co tracić czas na słowne przepychanki; lepiej w zarodku zarzut zdusić, publikując dowody niewinności).
Tak to widzę...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Albertus » 14 maja 2016, 16:39

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%99%C5%BCar_dowodu


Poza tym pytam o konkretny przykład:

Zarzuca ktoś że wy albo wasz pastor jest pedofilem i złodziejem i nie przedstawia na to żadnych konkretnych dowodów.

Czy to Wy musicie udowadniać swoją niewinność czy to oskarżyciel powinien udowodnić winę?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 16:40

Albertus pisze:
Zbyszekg4 pisze:A po co tak komplikować? Po prostu: Jeśli uważasz się za niewinnego, to wytrąć argumenty oskarżycielowi, podając dowody niewinności.
Proste? Jak drut...
I tyle.


Nie napisałem nic skomplikowanego.

Czyli mogą cię oskarżyć że jesteś złodziejem i pedofilem?

Udowodnij zatem że tak nie jest!

Z tego co pisałem, nie wynika, że tylko oskarżona strona ma coś do zrobienia. Również oskarżyciel ma swoją "pracę" do wykonania - w przykładzie jaki dajesz, udowodnij, że jest tak jak mówisz...
Bo na pewno są przypadki, gdy dowodów niewinności nie ma (bo jak dowieść że się nie jest pedofilem - trzeba by chyba nie mieć "ptaszka"?).
Jednakże, gdy dowody niewinności są, to dlaczego by ich nie ujawnić?!? No dlaczego???

Zejdźmy do poziomu Forum. Gdy ktoś mógłby zacytować coś, co go wybieli od oskarżeń, a tego nie robi, mówiąc: To ty mi udowodnij, że źle piszę... to czy to jest sensowne?! Ja sensu w tym nie widzę żadnego!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 16:46

Albertus pisze:https://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%99%C5%BCar_dowodu


Poza tym pytam o konkretny przykład:

Zarzuca ktoś że wy albo wasz pastor jest pedofilem i złodziejem i nie przedstawia na to żadnych konkretnych dowodów.

Czy to Wy musicie udowadniać swoją niewinność czy to oskarżyciel powinien udowodnić winę?

Napisałem o tym wyżej.
A co do linku, to jak widzisz jest tam podana ZASADA, ale też są podane odstępstwa od zasady oraz odwrócenie ciężaru dowodu.
Nie jestem prawnikiem, ale na zdrowy rozum: Gdy masz dowody niewinności to nie bądź głupi i ich nie chowaj, ale pokaż!
I tak ludzie robią!! Rembov chce chyba dowieść, że tacy ludzie źle robią, co jest niedorzeczne! i to bardzo!!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Albertus » 14 maja 2016, 16:51

Zejdźmy do poziomu Forum. Gdy ktoś mógłby zacytować coś, co go wybieli od oskarżeń, a tego nie robi, mówiąc: To ty mi udowodnij, że źle piszę... to czy to jest sensowne?! Ja sensu w tym nie widzę żadnego!!


jeśli oskarżyciel przedstawia jakieś sensowne argumenty na poparcie swoich twierdzeń to można się do nich odnieść.

Jeśli natomiast w ogóle nie przedstawia żadnych argumentów tylko swoje mniemania i głębokie przekonania albo zasłyszane plotki, czy też zarzuty są absurdalne, to nie ma sensu się do nich odnosić


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 16:58

Do absurdów faktycznie nie warto, ale w pozostałym przypadkach wręcz trzeba - dla własnego komfortu...i utarcia nosa oskarżycielowi.
[przyznasz, że ten przykład z Biblii jest bardzo pomocny?]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: konto skasowane » 14 maja 2016, 17:12

Osoba oskarżenia ma prawo dostarczyć dowody którymi może oczyścić siebie z oskarżeń, jeżeli tego nie robi, to stawia siebie w złym świetle i może spodziewać się negatywnych skutków.


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy udowadniać swoją niewinność?

Postautor: Zbyszekg4 » 14 maja 2016, 18:08

dr.sky pisze:Osoba oskarżenia ma prawo dostarczyć dowody którymi może oczyścić siebie z oskarżeń, jeżeli tego nie robi, to stawia siebie w złym świetle i może spodziewać się negatywnych skutków.

100% racji.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości