Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Forum do rozmów wszelakich. Surowy zakaz dyskysji religijnych!
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 27 lut 2021, 20:18

Dostępne czyli w jakim tescie rozpędzono pojazd do takiej prędkości, to nie ma być symulacja na yt tylko realny test...trzeba weryfikować informacje a nie łykać kosmiczną propagandę, ładnie to wyglądało w Stars Wars czy Alien no ale to fikcja a nie rzeczywistość a rzeczywistość mamy na ziemi.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 28 lut 2021, 13:19

Michał Diabeł pisze:Dostępne czyli w jakim tescie rozpędzono pojazd do takiej prędkości, to nie ma być symulacja na yt tylko realny test...
Pisałem ci że jak chcesz to zweryfikować osobiście to musisz pofatygować się do USA, zainwestować w kamery, urządzenia pomiarowe i jak coś wystartuje z przylądka Canaveral to zmierzyć, policzyć i się przekonać. Jak cie nie stać, to musisz zadowolić się dostępnymi w książkach, prasie lub w internecie przekazem. Jeśli chcesz być rzetelny w swoim twierdzeniu to udowodnij że nie da się lecieć szybciej niż twierdzisz :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 28 lut 2021, 21:27

Nie twierdzę że sie szybciej latać nie da, może mają jakieś inne pojazdy o których nie wiemy z innym napędem, nie mam tej wiedzy jakim realnie sprzętem dysponują mocarstwa, twierdzę tylko że te rakiety, promy kosmiczne, sondy itp to co widzimy nie jest w stanie osiągnąć wymaganych prędkości aby latać w tym ich kosmosie, żeby jednak się przekonać o tym dobitniej faktycznie musiałbym udać się do USA wejść do promu kosmicznego i zobaczyć na wskaźnik prędkości i to wszystko. Na typowej Wikipedii nawet prędkość takiego promu nie jest podawana a np prędkość samolotów już tak. Nie muszę wierzyć w ich propagandę i nie jestem tym samym czubkiem który odrzuca naukę, ładowanie pieniędzy w agencje kosmiczne to się okazuje świetny biznes żeby wyłudzać pieniądze zamiast realizować się tu na ziemi, w tym momencie Polska potrzebuje rozwoju terytorialnego z dostępem co najmniej do morza czarnego.
Wracając do tych lotów to marnie to wygląda społeczeństwo nic realnie z tego mieć nie będzie, Rosja niech więc ładuje środki w coś takiego my zajmiemy się przyziemnymi sprawmi i część ich obwodów wróci do Polski jako byłe województwa.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 01 mar 2021, 00:08

Michał Diabeł pisze:... twierdzę tylko że te rakiety, promy kosmiczne, sondy itp to co widzimy nie jest w stanie osiągnąć wymaganych prędkości aby latać w tym ich kosmosie.
Masz na to jakieś dowody, wyliczenia czy coś a tym rodzaju?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 07 mar 2021, 20:03

Oczywiście że mam dowody jak każdy, brak przeprowadzonych testów szybkościowych w warunkach próżni kosmicznej, brak publicznie dostępnej informacji na temat maksymalnej prędkości promu kosmicznego czy rakiety, poza tym obserwując lot tych pojazdów gołym okiem widać że to coś jest w stanie poruszać się z szybkością podobną do samolotów i to wszystko. Piękne olanie z twojej strony tematu osłony kilkumetrowej przed szkodliwym promieniowaniem także jest dowodem że loty w kosmosie są możliwe jedynie w studiu filmowym jak lot na księżyc :) Przykro mi że niszcze marzenia ale trzeba trochę pomyśleć a nie gadać w stylu ,,loty w kosmos są możliwe, bo są możliwe" jeśli w Polsce powstanie odpowiednik NASA z kosmodromem włącznie to będziemy mieli wąską grupę bogaczy z kapelanami na czele i 90 proc biedoty która będzie w zimie się ogrzewać przy świeczce, większość społeczeństwa nie ma realnych korzyści z tych ,,misji" ale pieniądze od podatników już by się przydały.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 07 mar 2021, 20:27

Michał Diabeł pisze:Oczywiście że mam dowody jak każdy, brak przeprowadzonych testów szybkościowych w warunkach próżni kosmicznej...
:) Nie brak tylko nie umiesz znaleźć faktów i dokumentacji.
, brak publicznie dostępnej informacji na temat maksymalnej prędkości promu kosmicznego czy rakiety,
To powszechnie dostępna wiedza w podręcznikach do fizyki w szkole średniej :)
poza tym obserwując lot tych pojazdów gołym okiem widać że to coś jest w stanie poruszać się z szybkością podobną do samolotów i to wszystko.
Na oko to chłop w szpitalu umarł. Gołym okiem to sobie możesz podziwiać księżyc w pełni, podałem ci metodę jak możesz sprawdzić wszystkie parametry lotu.
Piękne olanie z twojej strony tematu osłony kilkumetrowej przed szkodliwym promieniowaniem ...
A skąd wnioskujesz że takie są potrzebne? Byłeś w kosmosie i zmierzyłeś?
Skąd bierze się twoja wiedza (niewiedza) na tematy kosmiczne i fizyki klasycznej?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 07 mar 2021, 20:57

Z rozsądku, jak będę miał możliwość poproszę jakąś agencję kosmiczną o lot rakietą z szybkością 10 000 km/h to dopiero pierwszy etap weryfikacji który nie dowodzi możliwości lotów kosmicznych, ale sprawdzimy czy to cudo nie rozleci się na tysiące kawałków jak rakiety Muska :)
Etap 2 lot z szybkością 20 000 km/h...
Nie no dalej nie mogę pisać z powodu napadu ostrego śmiechu :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 07 mar 2021, 23:35

Michał Diabeł pisze:Z rozsądku, jak będę miał możliwość poproszę jakąś agencję kosmiczną o lot rakietą z szybkością 10 000 km/h to dopiero pierwszy etap weryfikacji który nie dowodzi możliwości lotów kosmicznych, ale sprawdzimy czy to cudo nie rozleci się na tysiące kawałków jak rakiety Muska :)
Etap 2 lot z szybkością 20 000 km/h...
Nie no dalej nie mogę pisać z powodu napadu ostrego śmiechu :)
Zabawiasz się trolowaniem forum?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 12 mar 2021, 09:42

Nie, nawet nie wiem co znaczy trolować, chciałbym odbyć test lecąc pojazdem najpierw z szybkością 10 000 km/h. Nie wiem tylko gdzie się zgłosić żeby zweryfikować swoje tezy. Mogę wałkować w kółko jeden temat bo już w tej kwestii są problemy żeby wiarygodnie coś udowodnić ciekawe w jaki sposób skafander ma chronić przed promieniowaniem.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 12 mar 2021, 12:01

Michał Diabeł pisze:Nie, nawet nie wiem co znaczy trolować, chciałbym odbyć test lecąc pojazdem najpierw z szybkością 10 000 km/h.
To se zbuduj i leć :D
Nie wiem tylko gdzie się zgłosić żeby zweryfikować swoje tezy.
Trzeba się zgłosić do jakiejś placówki edukacyjnej w której nauczą cię fizyki, bo żeby zweryfikować coś musisz pojąć wiedzę z zakresu matematyki, fizyki, statystyki, metrologii i paru innych dziedzin :)
...ciekawe w jaki sposób skafander ma chronić przed promieniowaniem.
To poważny problem w długotrwałych lotach kosmicznych, dlatego orbity statków załogowych wybiera się tak aby nie umieszczać ich w pasach Van Alena z których pierwszy jest na wysokości ok 1000km od powierzchni ziemi, a loty poza te pasy np. na ksieżyc są obarczone większym ryzykiem napromieniowania. Pole magnetyczne ziemi chroni kosmonautów przed promieniowaniem, oczywiście nie tak bardzo jak w połączeniu z atmosferą ziemi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Michał Diabeł
Posty: 31
Rejestracja: 13 lut 2021, 19:07
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Co powiedzieć mam, tego nie wiem sam
Piszesz ty, piszę ja-zabawa trwa!
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: Michał Diabeł » 14 mar 2021, 22:32

Zbuduje se i polecę udowadniając ostatecznie że loty w kosmos to fikcja ponieważ nie będę w stanie polecieć nawet te 10 tysiaków o 20 nie wspominając... A więc jasne jest że te wszystkie rakiety lecą gdzieś nad oceanem po czym wracają a gawiedzi wmawia się że poleciały w kosmos.
Szkoda że ci co rzekomo byli na Księżycu nic o żadnych pasach Sram-Van Alena nie wiedzieli ale oczywiście naprędce wymyślicie kolejną bajkę jak to bohatersko zostały pokonane przeszkody o których dowiedziano się później to ostateczny dowód że NASA zatrudnia jasnowidzów.
Czy promieniowanie jest w stanie przeniknąć kilkumetrową warstwę betonu?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Lot w kosmos fakt czy fikcja?

Postautor: KAAN » 15 mar 2021, 08:39

Michał Diabeł pisze:A więc jasne jest że te wszystkie rakiety lecą gdzieś nad oceanem po czym wracają a gawiedzi wmawia się że poleciały w kosmos.
Skąd u ciebie taka jasność? Nie znasz fizyki, matematyki, nie umiesz wykonać pomiarów i obliczeń a twierdzisz jak byś wszystko sprawdził.
Szkoda że ci co rzekomo byli na Księżycu nic o żadnych pasach Sram-Van Alena nie wiedzieli
Wiedzieli, jest dostępne wiele materiałów z przygotowań do lotów i mnóstwo wiedzy astrofizycznej. Skoro nie uznajesz lotów w kosmos, to skąd się biorą satelity szpiegowskie, GPS, telewizja satelitarna itp? Oglądałeś kiedyś niebo w nocy?
Michał Diabeł pisze:Czy promieniowanie jest w stanie przeniknąć kilkumetrową warstwę betonu?
Zależy jakie i jakiego betonu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Stop Teologii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości