Katechumenat dla dorosłych

W tym temacie staramy się ukazać w miłości Ewangelię tym którzy nie mająć jeszcze więźi z Bogiem.
Awatar użytkownika
Airad
Posty: 58
Rejestracja: 02 sty 2016, 20:59
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Krk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Katechumenat dla dorosłych

Postautor: Airad » 12 gru 2019, 13:52

Załóżmy, że nigdy nie miałam chrztu, nie należałam do żadnej denominacji, w ogóle przez całe życie mijałam się z wiarą i z Bogiem, i nic nie wiem na temat chrześcijaństwa. Czy są jakieś spotkania dla dorosłych „kandydatów” na chrześcijan? Wiem, że w Katolicyzmie jest katechumenat dla takich osób, a w protestantyzmie? Przepraszam, jeśli zły dział


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Katechumenat dla dorosłych

Postautor: KAAN » 12 gru 2019, 14:46

Dział jest ok :) .
Oczywiście że w zborach ewangelicznych jest praktykowane to co wynika z NT, a tam jest pokazana droga wierzącego do chrztu.
Po pierwsze człowiek musi uwierzyć, ale jak uwierzy jeśli nie usłyszy i nie zrozumie kim jest Pan Jezus, czego dokonał na krzyżu, czym jest zbawienie i jaką drogę wyznaczył człowiekowi zbawionemu Pan Bóg. Dlatego w zborach organizuje się dodatkowy czas na studiowanie wiary chrześcijańskiej poza normalnym tokiem studiowania Słowa Bożego i pielęgnowania społeczności wierzących. W różnych zborach wygląda to różnie. Jedna z form może polegać na zorganizowaniu specjalnych spotkań dla tych co pragną przystąpić do chrztu, albo chcą bardziej intensywnie poznawać wiarę w Pana Jezusa.
Inna forma to zwykła zmiana tematyki cyklicznego studium Biblii w zborze.
Wszystko to sprowadza się do tego aby człowiek przystępował do chrztu w pełni świadomości czym jest chrzest, jakie ma znaczenie i był gotowy na publiczne wyznanie swojej wiary.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Katechumenat dla dorosłych

Postautor: marioosh666 » 13 gru 2019, 10:29

U Baptystów w Warszawie są normalne przygotowania do chrztu, ale to duży i dość popularny zbór. Człowiek powinien przyjąć chrzest świadomie. Stąd taka czy inna forma przygotowania jest niezbędna.


Są ludzie i moderatorzy...

Wróć do „Dlaczego powinieneś uwierzyć Jezusowi? ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości