Kiedy zmartwychwstaniemy i czy będziemy na ziemi w trakcie ucisku?

Jak się to wszystko skończy ....
angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Kiedy zmartwychwstaniemy i czy będziemy na ziemi w trakcie ucisku?

Postautor: angelikarz » 17 gru 2016, 19:33

Witam serdecznie,

Może moje pytanie jest głupie ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dwie kwestie, które są dla mnie zbyt zagmatwane?

Czy w końcu jest tak, że Chrześcijanie zostaną pochwyceni przed wielkim uciskiem czy będą wciąż na ziemi?
Czy dobrze rozumiem, że wielki ucisk będzie przed 1000 letnim panowaniem Chrystusa a panowanie na samym końcu po zwycięstwie Chrystusa?

oraz

Kiedy właściwie zmartwychwstaniemy? Czy dobrze rozumiem, że będziemy martwi aż do czasu 1000 letniego panowania Chrystusa i wtedy wrócimy z Nim na ziemię?

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kiedy zmartwychwstaniemy i czy będziemy na ziemi w trakcie ucisku?

Postautor: KAAN » 18 gru 2016, 10:04

angelikarz pisze:Witam serdecznie,

Może moje pytanie jest głupie ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dwie kwestie, które są dla mnie zbyt zagmatwane?

Czy w końcu jest tak, że Chrześcijanie zostaną pochwyceni przed wielkim uciskiem czy będą wciąż na ziemi?
Czy dobrze rozumiem, że wielki ucisk będzie przed 1000 letnim panowaniem Chrystusa a panowanie na samym końcu po zwycięstwie Chrystusa?
Będzie tak Jak piszesz; będziemy porwani przed wielkim uciskiem, który zostanie zakończony sądem nad narodami i utworzeniem Bozego królestwa na ziemi i wypełnienie obietnic w stosunku dla Izraela.

Kiedy właściwie zmartwychwstaniemy?
W czasie porwania :

1Tes 4:16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
18 Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.

Czy dobrze rozumiem, że będziemy martwi aż do czasu 1000 letniego panowania Chrystusa i wtedy wrócimy z Nim na ziemię?
Nie, Pan nas zabierze przed wielkim uciskiem, wszystkich.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Kiedy zmartwychwstaniemy i czy będziemy na ziemi w trakcie ucisku?

Postautor: angelikarz » 18 gru 2016, 15:52

KAAN pisze:
angelikarz pisze:Witam serdecznie,

Może moje pytanie jest głupie ale czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dwie kwestie, które są dla mnie zbyt zagmatwane?

Czy w końcu jest tak, że Chrześcijanie zostaną pochwyceni przed wielkim uciskiem czy będą wciąż na ziemi?
Czy dobrze rozumiem, że wielki ucisk będzie przed 1000 letnim panowaniem Chrystusa a panowanie na samym końcu po zwycięstwie Chrystusa?
Będzie tak Jak piszesz; będziemy porwani przed wielkim uciskiem, który zostanie zakończony sądem nad narodami i utworzeniem Bozego królestwa na ziemi i wypełnienie obietnic w stosunku dla Izraela.

Kiedy właściwie zmartwychwstaniemy?
W czasie porwania :

1Tes 4:16 Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17 Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.
18 Przeto pocieszajcie się nawzajem tymi słowy.

Czy dobrze rozumiem, że będziemy martwi aż do czasu 1000 letniego panowania Chrystusa i wtedy wrócimy z Nim na ziemię?
Nie, Pan nas zabierze przed wielkim uciskiem, wszystkich.


Dziękuję za odpowiedź. A o co chodzi z tym, że gdy będzie 1000 letnie królestwo to z Chrystusem będą panujący i poddani?

Czy dobrze rozumiem, że jeśli ktoś umiera teraz to zmartwychwstaje przy porwaniu i idzie do nieba, nie schodząc już potem na ziemię z Chrystusem na te 1000 lat (bo rozumiem, że potrwa to przez milenium a potem ziemi nie będzie...czy jak?)

Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kiedy zmartwychwstaniemy i czy będziemy na ziemi w trakcie ucisku?

Postautor: KAAN » 19 gru 2016, 10:58

angelikarz pisze:Dziękuję za odpowiedź. A o co chodzi z tym, że gdy będzie 1000 letnie królestwo to z Chrystusem będą panujący i poddani?
Bo to będzie po tym jak Pan Jezus powróci na ziemię ze swoimi świętymi, czyli z Małżonką - Kościołem. Według obietnicy Pańskiej zawsze będziemy z Panem Jezusem i będziemy razem z nim królowali. Przywilej królowania z Królem ma jedynie jego Małżonka. Poddanymi będzie Izrael; odkupiony, odrodzony z wszelkim błogosławieństwem, oraz narody, które przeszły przez sąd.

Czy dobrze rozumiem, że jeśli ktoś umiera teraz to zmartwychwstaje przy porwaniu i idzie do nieba, nie schodząc już potem na ziemię z Chrystusem na te 1000 lat (bo rozumiem, że potrwa to przez milenium a potem ziemi nie będzie...czy jak?)
Właśnie będzie zawsze z Panem, czyli zejdzie na ziemię z Chrystusem. Po milenium szatan zostanie wypuszczony na krótki czas i wtedy nastąpi ostateczne pokonanie szatana i sąd ostateczny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Kiedy zmartwychwstaniemy i czy będziemy na ziemi w trakcie ucisku?

Postautor: krecik » 19 gru 2016, 13:40

angelikarz pisze:
Czy w końcu jest tak, że Chrześcijanie zostaną pochwyceni przed wielkim uciskiem czy będą wciąż na ziemi?
Czy dobrze rozumiem, że wielki ucisk będzie przed 1000 letnim panowaniem Chrystusa a panowanie na samym końcu po zwycięstwie Chrystusa?

oraz

Kiedy właściwie zmartwychwstaniemy? Czy dobrze rozumiem, że będziemy martwi aż do czasu 1000 letniego panowania Chrystusa i wtedy wrócimy z Nim na ziemię?



W kwestii pierwszego pytania są trzy poglądy :

POST- MILENIALIZM który uczy że Pochwycenie Kościoła będzie po Wielkim Ucisku.

AMI-LENIALIZM w trakcie, w połowie Wielkiego Ucisku.

PRE-MILENIALIZM przed Wielkim Uciskiem.

Która opcja Ci najlepiej odpowiada ?
Bez wątpienia Wielki Ucisk będzie mieć miejsce przed erą Mesjańską.

Z całą pewnością zmartwychwstanie ludzi usprawiedliwionych przez Chrystusa, będzie podczas Porwania Kościoła, wierzących zmarłych przed i po Chrystusie, oraz tych którzy zginą w Wielkim Ucisku. Wszyscy otrzymają nowe ciała, łącznie z wierzącymi aktualnie żyjącymi.
Natomiast drugie zmartwychwstanie, czyli niewierzących, nastąpi długo po tym, czyli po erze Mesjańskiej.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Eschatologia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość