Coś co jednak możemy dać Bogu

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Awatar użytkownika
mendrek
Posty: 503
Rejestracja: 09 cze 2010, 02:34
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Coś co jednak możemy dać Bogu

Postautor: mendrek » 31 paź 2015, 15:20

W kwesti uczynkowośći myśle ze jest jednak coś co możemy dać Bogu coś czego bardzo pragnie,choć faktycznie nie jest to coś czego nie otrzymaliśmy wcześniej od niego.Gdy byłem dzieckiem rodzice uczyli mnie obdarowywania,gdy któreś z rodziców miało urodziny kupowali prezent a potem jedno znich dawało mi go abym przekazał solenizantowi.Oczywiscie robiłem to bardzo chętnie i dar nie pochodził odemnie bo właściwie oni go zakupili.
Ten prezent nie miał by znaczenia gdyby nie towarzyszyła mu mu moja chęć obdarowywania i miłość. Myśle ze dlatego Bóg mówi miłosierdzia chce a nie ofiary-to najwiekszy z dobrych uczynków jakim mozemy obdarować Boga bo to ma dla niego najwieksza wartość.Jednak zdaje sobie sprawe że bez jego ingerencji nie zawiele mogę podarować...takie przremyślenie nie wiem czy to wartościowe czułem potrzebe zeby to napisać


Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości