List Chrystusowy

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

List Chrystusowy

Postautor: konto skasowane » 05 lut 2016, 12:23

Źródło: List Chrystusowy

Zanim zostałem inżynierem budownictwa, nauczyłem się rzemiosła. Gdy chciałem zaznaczyć coś na betonie, używałem do tego gwoździa. Ale łatwiej było pokaleczyć sobie przy tym ręce, niż wyraźnie coś wypisać. Beton jest po prostu zbyt twardy. Często podobnie próbujemy postępować z ludźmi chcąc ich pozyskać dla Jezusa. Ich serce jest jednak twarde jak kamień, żyją w naturalnej wrogości wobec Boga. Prędzej się pokaleczysz, niż coś czytelnie wygrawerujesz. Dlatego Bóg musi coś wcześniej zrobić, zanim będziesz mógł zapisać Ewangelię w sercu twojego dziecka, męża, ojca, twojej matki, kolegi, czy słuchacza. Bóg najpierw musi usunąć serce kamienne i zastąpić je mięsistym. Dzieje się to w tajemniczym odrodzeniu. Bóg dokonuje wtedy chirurgicznej operacji serca. Wiedzieliście, że wszyscy prawdziwi chrześcijanie mają za sobą operację serca? Wtedy, gdy Bóg dał Ci nowe serce w akcie łaski, ewangelista mógł pisać na twoim sercu. Nie atramentem, ale Duchem Boga Żywego. Teraz jesteś listem Chrystusa jako Boże dziecko i dziedzic Królestwa Niebieskiego. Zawsze dziwię się: jak to możliwe. że niektórzy w naszym kościele reagowali na głoszoną Ewangelię, a inni nie?


.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości