Krok w krok z Jezusem

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Krok w krok z Jezusem

Postautor: konto skasowane » 16 lut 2016, 10:33

Źródło: [wow]Krok w krok z Jezusem/wow]

Uczniowie znali Biblię, a jednak nie rozumieli jej przesłania. Dlatego Jezus powiedział: „Badacie Pisma, bo sądzicie, że macie w nich żywot wieczny, a one składają świadectwo o mnie, ale mimo to do mnie przyjść nie chcecie, aby mieć żywot. (Ew. Jana 5,39-40). Są ludzie, którzy podchodzą do Słowa Bożego w sposób czysto akademicki. Chcą studiować Pismo, ale nie chcą Chrystusa Pisma Świętego. Jezus powiedział: „Twoim błędem jest, że nie przychodzicie do mnie aby mieć życie.”. Możliwe jest posiadać Biblię, a nawet setki Biblii, a jednak nie rozumieć przesłania tej księgi, nie rozumieć, że w całości wskazuje ona na Jezusa. On jest jej przesłaniem, chodzi w niej o Jezusa i o to, co On dla nas uczynił. Czytaj Biblię z wielką chęcią i pozwól sobie przez Jezusa i Jego Ducha Świętego wyjaśnić, kto jest w centrum Pisma Świętego. Wynikiem tego będzie zanik twojej niewiedzy, smutku i beznadziei. Spójrz na Niego, zaufaj Mu i naucz się zrozumieć Ewangelię – jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu.


.

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości