Czy wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi?

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi?

Postautor: mr.noname » 30 maja 2017, 22:23

Źródło: http://www.arka-tv.com/pdf/czy-wszyscy-ludzie-sa-dziecmi-bozymi/
Wszyscy ludzie są Bożym stworzeniem, ale nie dziećmi Bożymi

Co się tyczy stworzenia, to wszyscy ludzie są od Boga. Wszyscy są stworzeniem Bożym, bez wyjątku – wszystkie rasy, wszystkie kolory, mężczyźni, kobiety czy dzieci. Wszyscy są od Boga i dlatego wszyscy są przed Nim równi. Nie ma żadnej różnicy, żadnego spoglądania na osobę ze względu na kolor, płeć, wiek, wykształcenie itd. Na Bożej ziemi mieszkają tylko Jego stworzenia, ludzkie dzieci.

Ale: Nie wszystkie ludzkie stworzenia są dziećmi Bożymi. Pismo Święte robi jedną, nie do przeoczenia różnicę, którą dziś chciałoby się chętnie zamazać. Zechciejmy spojrzeć na niektóre słowa Biblijne, wtedy będziemy mieli jasne zrozumienie.

Jezus powiedział raz do Żydów, którzy z Nim się sprzeczali: „Kto jest z Boga, słucha słów Bożych; wy dlatego nie słuchacie, że nie jesteście z Boga” (Ew. Jana 8, 47). Byli oni przecież dziećmi Abrahama. Jednakże Jezus im potwierdził: „Wy dlatego nie słuchacie, bo nie jesteście z Boga.” Oni są z Boga – co się tyczy stworzenia my wszyscy jesteśmy z Boga. Ale jeżeli Jezus powiedział: „Wy nie jesteście z Boga”, to myślał On zupełnie w inny sposób. Kto jest z Boga, ten słucha Jego słów. W tym samym związku Jezus im powiedział: „Gdyby Bóg był waszym Ojcem, kochalibyście Mnie” (Ew. Jana 8, 42). To znaczy, wszyscy ludzie mają Boga za swojego Stwórcę, ale nie wszyscy mają go za swojego Ojca.


mr.noname
Posty: 36
Rejestracja: 12 cze 2016, 14:29
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi?

Postautor: mr.noname » 07 sie 2017, 22:44

Z przykrością informuję, że serwis ARKA TV zakończył swoją dotychczasową działalność. Dziękuję za zainteresowanie przez ostatnie lata.
AdministratorWróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości