[...] który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

Dział niepolemiczny.
Miejsce dla budujących artykułów lub własnych przemyśleń ukazujących stanowisko teologiczne. Tylko dla protestantów.
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

[...] który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.

Postautor: chrześcijanin » 29 lip 2009, 21:38

Kartka z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 30. lipca 2009r
[...] który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie. List do Galacjan 2,20

Pewna historia opo wiada o Cyrusie, królu perskim,który prowadził wojnę z sąsiednim krajem, zdobył go i wziął książęcą rodzinę do niewoli.
Po jakimś czasie zawezwał ich do siebie i zwrócił się do księcia: "Oto twoje dzieci, które są moimi więźniami.
Mogę sprzedać ich jako niewolników.
Co dasz mi w zamian za ich wolność? Książę odpowiedział: "Wszystko, co posiadam". "Dobrze", brzmiała odpowiedź Cyrusa, "twoje dzieci są wolne, ale twój cały majątek należy do mnie.
Przede mną stoi twa żona, która jest również moim więźniem.
Ją także mogę sprzedać jako niewolnika.
Co ofiarujesz mi za nią, aby mogła odzyskać wolność?" "Wszystk o, co posiadam"
"To niemożliwe", brzmiała odpowiedź Cyrusa, "wszystko, co posiadałeś oddałeś mi w zamian za wolność swoich dzieci.
Teraz nie masz już nic więcej. " Na to książę odpowiedział: "W takim razie oddam tobie moje życie.
Weź je, a ją wypuść na wolność. " Wtedy król Cyrus uwolnił całą rodzinę, nie biorąc od nich żadnego okupu. Kiedy wrócili do swego kraju, wszyscy rozmawiali o Cyrusie.
Jedynie żona księcia milczała, nie włączając się do rozmów.
W końcu mąż zapytał ją: "A ty nie zauważyłaś w nim nic szczególnego?"
"Nie, nic".
Odpowiedź ta zdziwiła j ej męża.
"Jak to?", zapytał, "nie potrafisz powiedzieć nic o tym człowieku, który z nami się tak dobrze obszedł?"
Wtedy odpowiedziała: "Jak mogłabym myśleć o jakimś innym człowieku aniżeli o tym, który gotów był oddać swoje życie, abym nie musiała zostać niewolnicą? Nie mogę i nie chcę o nikim innym myśleć".
Ów książę nie musiał umrzeć, ale Pan Jezus położył swoje życie za każdego, który w Niego wierzy, by dać wolność.


(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2009

________________________________________
Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2

Wróć do „Czytelnia ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości